Skocz do zawartości

Drukarka USB pod routerem linksys WRT-160NL


Recommended Posts

nie ma ponieważ to nie jest oryginalne oprogramowanie tylko DD-WRT a drukarka musi być udostępniona przez router.

tu znalazłem coś takiego ale tez nie mogę sobie poradzić pomoże ktoś ??

 

Próbuje się zalogować przez program Putty podaje adres ip routera port mam 22 i zaznaczone SSH wyskakuje login i hasło ale nie mogę się zalogować

 

w routerze mam po włączane SSH

 

Udalo mi się zalogować na DD-WRT na roota ale nie mogę dale ustawić aby drukarka działała

 

jak wpisuje komendę ./wrt160nlmod printer to wyskakuje not found

 

a teraz taki błąd

 

root@Yakuza:~# ./wrt160nlmod.sh printer

Setting up printer... ERROR: No USB printer found!

Please attach the USB printer, and enable USB support in the web administration page.

/bin/sh: can't open /mnt/etc/rc.p910nd

 

widzę że lipa na tym forum z pomocą :/ albo nikt się nie zna :D

Link to post
Share on other sites

Próbuje się zalogować przez program Putty podaje adres ip routera port mam 22 i zaznaczone SSH wyskakuje login i hasło ale nie mogę się zalogować

 

widzę że lipa na tym forum z pomocą :/ albo nikt się nie zna :D

 

Uwielbiam takie stawianie sprawy :rotfl: Może uda Ci się zalogować albo się nie znasz.

Ok - wpisujesz komendę. A czy masz ten skrypt i czy jest wykonywalny ?

Poza tym drukarka jest GDI, a taki typ drukarki obsługiwany jest przez urządzenia (poza podpięciem komputera), których ilość można policzyć na palcach jednej ręki.

Link to post
Share on other sites

GDI to GDI i bez właściwej strategii do tego nie podejdziesz. Ogólnie rzecz biorąc problem z GDI na linuksach był zawsze i tak na prawdę do końca nie jest rozwiązany. No chyba, że producent udostępnia sterowniki po te systemy. Jedynym na 100% działającym rozwiązaniem jest udostępnienie poprzez inny komputer, ale nie zawsze będzie to działać. Samsung nie lubi być udostępniany i robi psikusy.

Nie mówię że drukarka nie będzie działać. Trzeba trochę się namęczyć. Zobacz tutaj - może się coś z tego przyda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...