Skocz do zawartości

kino do 1500 (pioneer)


Recommended Posts

Witam,

Poszukuje kina do 1500 ( proszę o nie pisanie że kino do 1500 to kupa itp. takie jest ograniczenie a jak ktoś chce "zaproponować" droższe kino to z chęcią przyjmę takie w prezencie :P)

najlepiej żeby miało wejście optyczne do podłączenia konsoli oraz hdmi z ARC. Pokój nie jest duży także mocny zestaw nie jest potrzebny i najlepiej aby kolumny były małe. Moją uwagę przykuł zestaw http://allegro.pl/pioneer-htp-071-bdp-150-vsx-321-bd-kino-5-1-i2789671925.html i zastanawiam się czy w tym ograniczonym budżecie będzie to najlepsze rozwiazanie.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Nie bedę Cię przekonywał o małej mocy tego zestawu, bo mam wrażenie, że jesteś tego świadom. Budżet - rozumiem, tego się trzymajmy.

 

Wypowiem się odnośnie Twojej propozycji - jest dobra, i właściwie jedna z nielicznych poprawnych. Zestaw składa sie z osobnych segmentów - amplitunera, odtwarzacza, kolumn - to bardzo dobrze. Zawsze będziesz mógł zdecydowac się na wymianę poszczególnego komponentu w razie awarii/zużycia/chęci upgrade'u. Jesli jesteś zdecydowany na markę Pioneer (co doskonale rozumiem) to bierz - w tej cenie nie dostaniesz fajerwerków większych niż te ;)

 

Natomiast możesz zastanowić się nad stereo, IMO lepszy wybór. W tej cenie można posiąść już coś o konkretniejszej mocy, zapewniającego lepsze wrażenia słuchowe.

 

Zapraszam do dyskusji :)

Link to post
Share on other sites

Wielkość kolumn a co w większości przypadków jest z tym związane także moc podyktowana jest wielkością pokoju bo to aż 2,9 x 3,5 metra i takie warunki będą przez najbliższe 3-4 lata. Początkowo chciałem zakupić lepsze głośniki do komputera ale po przeczytaniu kilku postów sądzę że to będzie dużo lepsze rozwiązanie i bardziej uniwersalne. A jak napisałeś w przyszłości po przeprowadzce na większe "M" z pewnością coś się ulepszy :)

Link to post
Share on other sites

Jako moderator: nie cytujemy treści posta, na który odpowiadamy, jeśli znajduje sie on tuż nad naszym, to tak na przyszłość ;)

 

A teraz do rzeczy. Dysponujesz ponad 11 metrami kwadratowymi, to mało, ale to nie oznacza że mocniejsze, większe nie zagra tu mocniej i lepiej. Sam w pokoju 2x5 metrów posiadam dwie kolumny Jamo S608 (podejrzyj sobie w google, by mieć rozeznanie), więc nie ograniczaj się przy zakupie z racji wielkości pokoju ;)

Link to post
Share on other sites

Tutaj podobnie jak pan Mod, proponował bym w dobre 2.1 z Amplitunerem i wzmacniaczem. Jakościowo wypadnie o niebo lepiej jak Pioneer (konkretna drewniana kolumna vs malutka plastikowa, mówi same przez Się).

 

Co do mocy nie zgodzę się że jest mała, ważny jest parametr określany mianem skuteczność ! Tutaj zaznaczę że kolumny o skuteczności 87db 200W zagrają tak samo głośno jak te z 90db skuteczności przy 100W.

 

Chciałbym też zacytować opis:

(RMS) Przód100W (1kHz, 10%THD, 6Ω)
(RMS) Tył100W (1kHz, 10%THD, 6Ω)
(RMS) Centralny100W (1kHz, 10%THD, 6Ω)
Subwoofer100W (1kHz, 10%THD, 6Ω)
Specyfikacje - System
ZasilanieAC 220 - 240V, 50/60 Hz
Pobór mocy praca/czuwanie165 W / 0,45 W (Receiver) + 45W (Subwoofer)

Sumując wszystkie moce "realne (RMS)" wychodzi mi 400W, natomiast z sieci zestaw pobiera 165W +45W, co nie odpowiada nawet połowie mocy zadeklarowanej przez producenta.

Z doświadczenia wiem że jak producent chce zabłysnąć tylko mocą to z jakością będzie bardzo podobnie, czyli mizernie i możesz się bardzo rozczarować.

Do tego moc przy 10% THD gdzie nawet osoba z zapaleniem ucha której drugie urwał wybuch granatu jest w stanie usłyszeć te zniekształcenia już.

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Dlatego też powiedziałem, że moc tego zestawu jest mała. Budżetowe amplitunery 5.1 mają malutkie końcówki. Poborem prądu bym się akurat nie przejmował, gdyż często trafo we wzmacniaczu potrafi pracować będąc "dwukrotnie przeciążone" względem danych (vel moja babcia Diora - 120 czy 150 VA, a jest w stanie oddać z siebie po 100W mocy na kanale przy 8 Ohm i właściwym dla tego typu pomiarów THD). Natomiast nie rozumiem tego 2.1 Po co to "1" na końcu? Dwie przyzwoite (wcale nie drogie) kolumny zapewnią tyle niskich tonów ile potrzeba. Mnie mój zestaw nie wyszedł wiele drożej niż zakłada autor, gdyż poszedłem na kompromis i zadowoliłem się używanym wzmacniaczem, natomiast zadowoli 98% słuchaczy :)

Link to post
Share on other sites

Hym... to widzę muszę się mocniej nad tym zastanowić tylko problem w tym że nie mam miejsca na głośniki większe od tych które są w tym zestawie. A może macie jakąs stronkę z opisami na co zwracać uwagę od czego zależy moc jakie przewody dobrać itp. jednym słowem coś dla kogoś mocno nie w temacie jak ja bo widzę że dużo muszę się nauczyć w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Przewodami się nie przejmuj, zwykłe po 2,5 zł/metr będą wystarczające w tych kwotach. Mocy natomiast nikt Ci dokładnie nie zdefiniuje, to zawsze jest teoretyzowanie, bo wiele zależy np od samego pokoju i mebli w nim umieszczonych ;) Gdy wpiszesz w google "ustawienie kolumn" odnajdziesz wiele poradników i dyskusji z tym związanych. Słowem kluczowym pozostaje "akustyka", bo to nie prąd elektryczny dociera do Twych uszu, a drgania powietrza ;)

 

Jeśli jesteś skłonny wejść w stereo tylko powiedz, możesz tez podrzucić wymiary pokoju, czy prosty rysunek z painta, by mieć pogląd. Dodam jeszcze, że najlepiej jest po zakupie samemu eksperymentowac z ustawieniem. Ja swoim Jamki ustawiałem 4 godziny zyskując powiedzmy o 20% lepszy efekt, niż początkowy.

Link to post
Share on other sites

Generalnie to znalazłem 2 stare kolumny, które kiedyś dostałem od szwagra bo zmieniał na jamo :P tylko ze są w kiepskim stanie w każdej jeden z trzech głośników jest do wymiany ( największe mają popękane membrany) także nie wiem jakby to się nadawało. Pokój mam rozrysowany w paincie ale nie wiem jak wstawić jpg :P. Plus znalazłem takie "cuda" http://allegro.pl/jamo-e500pdd2-e-500-5-1-wyprzedaz-jm-system-olkusz-i2822765879.html lub http://allegro.pl/jamo-s60sur-s60cen-sourrandy-i-centralka-gw24m-i2808581960.html i do tego amplituner jeszcze musiałbym znaleźć taki żeby możnałbył podłaczyć tv, x360 i komputer. Zestaw z od kubapomocny15 też jest ciekawy, tylko że nie mam gdzie postawić kolumn wszytko będzie albo na szafach albo na ścianach.

Link to post
Share on other sites

daj foto tych kolumn

 

edit zdjęcia dodaje sie z stron przez link w edytorze to takie obrazek zielony

 

te zestawy spoko tylko pamiętaj że dobry amplitunet ok 800zł musisz np. Pioneer VSX-322, podaj swój telewizor to powiem ci jak byś wszystko musiał podłączyć

Edytowane przez kubapomocny15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...