Skocz do zawartości

Dysk już może iść na drugi świat?


Recommended Posts

Witam.

 

Mam pewien problem, komputer troche "muli" więc postanowiłem zbadać dysk. Przedstawiam tutaj zdjęcia z programu HD Tune.

 

1.

http://images34.fotosik.pl/473/6c52c97d372ffb83.jpg

2.

http://images43.fotosik.pl/1648/e663c0543d78d48b.jpg

 

Dysk ma już kilka latek | około 4/5.

 

Cóż ja mam teraz począć :D ?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

mój komputer -> dysk -> prawokliknij -> właściwości -> narzędzia -> sprawdź -> zaznaczyć obie opcje -> zależnie od tego czy masz na nim OS cierpliwie czkać aż skończy lub zaplanować sprawdzanie dysku -> uruchomić ponownie i cierpliwie czekać aż skończy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mój komputer -> dysk -> prawokliknij -> właściwości -> narzędzia -> sprawdź -> zaznaczyć obie opcje -> zależnie od tego czy masz na nim OS cierpliwie czkać aż skończy lub zaplanować sprawdzanie dysku -> uruchomić ponownie i cierpliwie czekać aż skończy

 

Zrobiłem to, aczkolwiek nic to nie zmieniło. Nie chce tracić danych z dysku, a wyczytałem gdzieś, że jest również opcja ERASE WAITS.

 

Dodatkowo daje zdjęcie z benchmarka

 

http://www.fotoszok.pl/upload/7de1dd34.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeśli mówicie, że dysk nie jest w złej kondycji to jestem w jakimś stopniu spokony.

Remap zrobię jeśli będę mieć wiecej czasu. Skąd moja zmartwienie i zaciekawienie się dyskiem? System dość wolno pracuje. tzn gdy surfuje sobie po sieci, jest całkiem ok, gorzej wyglada sprawa z uruchamianiem gry i w grze, czasami są takie jakby przycięcia 0.5sek w dosc dluzszym odstepie czasu (czyt. +/-10min) i po samym wyjsciu z niej. Zastanawiam się czy wina (MOŻE) leżeć po stronie dysku ? Jeśli chodzi o pamiec ram to nie mam jej za wiele, bo tylko 1GB DDR2 667MHz.

 

Dziękuję za wypowiedźi. W przyszłości będę wiedział która drogą się kierować :)

Link to post
Share on other sites

może zrobić remap wtedy będzie wiadomo czy to błąd fizyczny czy programowy.

 

Firmware wie lepiej kiedy remapować, już lepiej wyczyścić dysk zamiast zaznaczania remapu. Od sprawdzania czy programowy czy fizyczny jest opcja erase/erase delays. Po okazaniu się sektora uszkodzonego fizycznie i remapie dane i tak są z niego tracone - dysk nie może odczytać z niego danych i jest zastępowany nowym czystym sprawnym sektorem. Edytowane przez sfistn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...