Skocz do zawartości

Samsung 830 - Dobre te wyniki testu w AS SSD?


Recommended Posts

Jak masz i HDD i SSD to nawet jak system jest na SSD, to jeśli mieli, no to u licha - na HDD. Jakieś narzędzie monitujące zapisy odpal i będziesz wiedział, który proces to powoduje. A opisywany w Crucialu problem, to piszczenie przy dużym obciążeniu, za co może być odpowiedzialna tam jedynie ta mała ceweczka. U mnie nie piszczy.

Link to post
Share on other sites

Normalnie nawet grać nie idzie bo zagłusza mi dźwięk z gry :/ Mieli i mieli...

Ok. pół minuty przerwy i znowu mieli przez 2-3 minuty.

 

Jutro po robocie odłącze kabel od hdd i będę wiedział na 100%. Dziś już nie mam czasu.

 

HDD tune - ok.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

To ma być śmieszne? Przecież sobie nie wymyśliłem tego.

Mieli jakby ciągle jakiś program mocno pracował. Nawet jak nic nie robie na kompie.

 

Ja nie żartuje, po prostu zastanawiam się czy jakaś cewka/cewki nie dzwonią.
Link to post
Share on other sites

Mieli tak jak na dyskach HDD. Może to faktycznie ten stary dysk, ale dlaczego nie mieli jak z niego korzystam jako systemowego?

Jeżeli jutro go odłącze i będzie ok, to go sformatuje i tyle.

 

Jak masz i HDD i SSD to nawet jak system jest na SSD, to jeśli mieli, no to u licha - na HDD. Jakieś narzędzie monitujące zapisy odpal i będziesz wiedział, który proces to powoduje. A opisywany w Crucialu problem, to piszczenie przy dużym obciążeniu, za co może być odpowiedzialna tam jedynie ta mała ceweczka. U mnie nie piszczy.

 

Znasz jakiś dobry program do tego?
Link to post
Share on other sites

Możesz spojrzeć windowsowym menedżerem zadań, z zaznaczeniem kolumny "Zapisy We/Wy" i będziesz widział już, który proces zapisuje, natomiast nie wiem czy na siódemce podaje jego ścieżkę (w XP nie). Może monitor zasobów pokazuje coś więcej - z siódemki korzystam sporadycznie. Zwykle są to procesy systemowe i zapisują na C:, natomiast w Twoim wypadku - kto wie? Jest parę wersji "pro" tego menedżera, ale osobiście nie korzystałem, musiałbyś się rozejrzeć. Natomiast to co jeszcze przyszło mi do głowy, to że dysk ma jakiś błąd odczytu i próbuje sobie fragment jakiejś danej realokować, ale nie daje rady z odczytem, więc mieli i mieli. W takim wypadku format rzeczywiście załatwiłby sprawę. Możesz przed wszystkim odpalić mu chkdsk.

Edytowane przez ketyow
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...