Skocz do zawartości

MIVE - problem z portami USB 3.0


Recommended Posts

Witam. Posiadam tą płytę. Po instalacji systemu i próbie zainstalowania sterownków do kontrolera USB 3.0 Intela wyskakuje komunikat, że nie spełniam minimlanych wymagań O_o Sterowniki najnowsze ze strony producenta. Do tego cztery proty USB 3.0 (górne że tak powiem) nie dają sygnału - mogę na nich ładować telefon, ale muzyki już nie prześlę - telefon zachowuje się jak podłączeniu do ładowarki sieciowej... Zakładam że te problemy są ze sobą powiązane, BIOS mam najnowszy ze strony - co jeszcze mam zrobić? Procesor - G620, RAM 2x4 Corsair Vengeance, jeśli robi to jakąkolwiek różnicę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Na razie mam inny problem - sklep twierdzi, że mam (miałem) tylko 14 dni gwary. Co musiałbym robić, żeby utracić gwarancję wg. regulaminów Asusa? Bloki wodne chyba można zakładać, mam nieco ukruszony znaczek ROG, ten za szkiełkiem - czy to sprawia jakiś problem.

Link to post
Share on other sites

Ale przyjmiecie to na gwarancję tutaj czy mam kombinować z Niemieckim serwisem? Jacob - za 650 miała być Zka od Tenshiego, ale nie widziałem sensu dopłacania jeszcze 150zł za sam chipset z ficzerami, których nie wykorzystam - gdyby jeszcze zetka miała integrę to może :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Właśnie zauważyłem, że sklep, w którym płyta była kupowana nie prowadzi już sprzedaży cześci komputerowych, nie ma w ofercie żadnego produktu firmy Asus itd. Czy oznacza to, że sklep zerwał kontakty handlowe/umowy czy coś z firmą i sprawa wygląda jak np. w wypadku upadku sklepu (wysyłka prosto do dystrybutora na kraj)? Czy mimo zrezygnowania z "usług" dystrybutora wciąż musi on spełniać obowiązek gwarancyjny?

 

Problem rozwiązał się prawie że sam, bo support niemiecki wysłał mi jakieś nieco inne stery - nie te ze strony - i wszystko o dziwo zadziałało, mimo, że wcześniej w BIOSie nawet nie wykrywało tych portów... Mimo to pytanie UP podtrzymuje, w razie jakichś innych problemów czy coś...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...