Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, w zasadzie to mój drugi post na tym forum. Składam własnie komputer który będzie pracował 24/7. Na chwilę obecną mam już zakupionych kilka podzespołów i przyszła kolej na zakup kolejnych w tym nadchodzącym miesiącu będzie to RAM, chłodzenie procesora, zasilacz.

 

W tym poście zwracam się do was z prośbą o pomoc i poradę dotyczącą zasilacza.

 

Obudowa: Fractal Design R4,

Procesor: Phenom II X6 1100T,

Płyta główna: Gigabyte GA-880GA-UD3H (AM3).

 

Poszukuję energooszczędnego zasilacza który udźwignie spory bagaż. Korzystjąc z dostępnych w sieci kalkulatorów większość sugerowała zastosowanie zasilacza o mocy min. 680W.

 

Zastanawiam się nad zasilaczem firmy ENERMAX ETA700AWT-M (700 W), ale może doradzicie coś lepszego/tańszego w tym zakresie cenowym.

 

Podstawowe wymagania:

 

Ma zmieścić się do obudowy wymienionej wyżej,

Musi posiadać min 8 złącz zasilających SATA,

Musi być przystosowany do pracy ciągłej,

Mieć wysoką sprawność,

Odczepiane okablowanie peryferiów.

 

Jeśli potrzeba mogę dokładnie rozpisać co i jak chcę podłączyć wraz z poborem prądu na konkretnych wartościach napięcia.

Edytowane przez aeonyx
Link to post
Share on other sites

2 x akcelerator obliczeniowy (karty graficzne) w przyszłości

ale jakie konkretnie, o to się rozchodzi

 

 

8 x Wiatrak 140

wentylator ;)

 

no ale jak dwie grafy to faktycznie trzeba więcej mocy... optymalnie Seasonic X-660 lub Antec Eathwatts Platinum 650, choć antkowi do szczęścia brakuje pary kabli pci-e 6+2, ale zawsze można użyć molexów

Link to post
Share on other sites

ale jakie konkretnie, o to się rozchodzi

 

Tego jeszcze nie wiem, to przyszłość na razie zadowolę się tym co jest na pokładzie czyli AMD Radeon HD 4250

 

wentylator ;)

 

Skrót myślowy

 

 

no ale jak dwie grafy to faktycznie trzeba więcej mocy... optymalnie Seasonic X-660 lub Antec Eathwatts Platinum 650, choć antkowi do szczęścia brakuje pary kabli pci-e 6+2, ale zawsze można użyć molexów

 

Łaa... Nie dopisałem jednej ważnej rzeczy, mile widziane zasilacze modularne.

Link to post
Share on other sites

marketing, w zasadzie każdy PSU z wyższej półki może tak pracować, natomiast ten model enermax'a to nowość, jeszcze bez recenzji

 

btw poczytaj sobie o seasonic'ach, recka modelu 560, ale to bez większego znaczenia

http://www.hardwaresecrets.com/article/Seasonic-X-Series-560-W-Power-Supply-Review/1118

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...