Skocz do zawartości

Internet raz zwalnia raz przyśpiesza


Recommended Posts

Witam więc na początki miałem z sąsiadem razem internet przez chyba 7 lat.Teraz postanowiłem się uniezależnić i podpisałem umowę w t-mobile na internet.Teoretycznie jest to internet do 10mb/s ale w salonie powiedzieli mi że max mogę wyciągnąć 6mb/s na moich liniach telefonicznych.Więc się zgodziłem.Po 2 tygodniach przyszedł mi modem,wszystko pięknie podłączyłem do gniazda itd i podłączyłem się po internet i to co mnie zdziwiło(internet mam od wczoraj) że internet dosłownie wariuje.Wczoraj na speedtescie co kilka minut inny wynik raz pokazywało że mam 1mb/s raz 2,3,4,5,6 i tak dalej,podczas pobierania prędkość pobierania zwalniała i powiększała się z częstotliwością co kilka sekund.Pod wieczór jakimś cudem internet chodził spokojnie,prędkość pobieranie stała na poziomie 6-7mb/s,aż do dzisiaj po południu,internet znowu zaczął wariować tylko że teraz prędkość nie przekracza 3mb/s z czego to wynika,coś mam źle ustawione w routerze,czy co?

Dodam że prędkość upload'u stoi cały czas na takim samym poziomie 0,5mb/s

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Trochę dziwne,bo ja miałem z sąsiadem to miałem 1mb/s później zwiększył i miałem 2mb/s i cały czas stała prędkość przy 1mb/s prędkość pobierania było 150kb/s a czy 2mb 250kb/s.Trochę się wkurzyłem bo się okazuję że tera teoretycznie z internetu 6mb/s zrobiło się 1mb/s czyli jeszcze gorzej niż miałem wcześniej,chyba jest coś nie tak.Dzwonić do biuro obsługi/operatora czy to nie ma sensu?

Proszę mój internet 6mb/s-

http://www.speedtest.net/result/2325382450.png

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

To ja w du**e mam taki internet,już mogłem zostać przy tych stałych 2mb/s z sąsiadem.

To jak bym na przykład zamówił internet 150mb/s lte i załóżmy pociągły taką prękość to też by było raz 1mb/s czasem 50mb/s a może dobiera 100mb/s,już nie rozumiem na czym to polega.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

speedtest nie jest wiarygodnym miernikiem prędkości- wystarczy ,że masz zainstalowany firewall np. Kasperski i już wyniki ze speedtestu możesz w buty wsadzić...pobierz jakiś plik z szybkiego serwera i będziesz wiedział jaką masz prędkość

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...