Skocz do zawartości

Wymiana podzespołów. Upgrade.


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam zestaw PC.

Q6600 + Scythe (Mugen) Infinity po lappingu proc i podstawa (tutaj LINK do możliwości tego zestawu). Po strojeniu procesor pracował na napięciu 1.35v i 3.6Ghz,

EVGA 750i SLI jeszcze 8 lat gwarancji,

9800GX2,*

8800GTS512 (fizyka)*,

4GB DDRII 800MHz** Corsair XMS2 oraz OCZ Patinum,

X-Fi Titanium***.

Dyski***,

Napęd***,

Zasilacz Tagan TG800***,

Obudowa***,

 

*- brak gwarancji papierowej ale rozruchowa 14-dni,

**- dożywotnia producenta,

***- zostaje.

 

Chciałbym tego dziadka na coś nowego wymienić ale nie mam czasu obecnie przeglądać cenowarki, poza tym nie czytałem o nowych procesorach AMD oraz Intel Ivy/SB. Moje rozeznanie rynku skończyło się 1366/1156.

 

Do zestawu mogę dopłacić maksymalnie 1000-1250zł.

 

Patrząc na obecny stan rynku to proc 250-300zł, mobo - nie wiem, grafiki 150 oraz 100, pamięć 70zł zestaw.

Łącznie wychodzi 1650-1900zł co jest raczej małą kwotą jak zestaw do grania w nowe tytuły.

 

Rozdzielczość 1680-1050, głównie FPS (CoD4, BFBC2, BF3).

 

Jakieś propozycje, czy czekać do wakacji na obniżki cen? Szczerze przyznam, że nie śpieszy mi się aż tak bardzo ale ostatnio denerwuje mnie głośność zestawu oraz rachunki za prąd.

Link to post
Share on other sites

czyli potrzebujesz mobo, ramu, procesora i grafiki w cenie do 1650? Niedawno miałem podobny problem. Orientacyjnie:

 

gigabyte 970a-ud3 - 350zł

phenom x4 965 - 370zł

4gb ram - 90zł

hd7850 - 650zł za wersję z 1gb pamięci, która dobrze się sprawi przy tej rozdzielczości. Wersja 2gb - 750zł z myślą o B3 który może zjadać ponad 1gb

 

Wychodzi 1500-1600zł. Jeśli ma służyć lata w takim zestawieniu, to platforma AMD się nada. W tym budżecie nic ciekawego z intela się nie znajdzie, to byłaby opcja wyłącznie pod rozbudowę. W tej cenie jest i3 - dwa rdzenie i w battlefieldach skrzydeł nie rozwinie - zakup z myślą o przesiadce na i5.

Link to post
Share on other sites

Ja bym proponował sprzedać to co masz, zostawić zasilacz, obudowę i dołożyć do czegoś lepszego.

Właśnie taki jest plan.

 

Z zaproponowanego zestawu najbardziej podoba mi się cep.

Płyta trochę słaba i do tego niebieska. Najchętniej wziąłbym coś na 990FX ale jakoś mało tych płyt w sklepach/hurtowniach.

Pamięć, wypadło mi z głowy ale mam 8GB w czterech modułach Corsair Dominator GT z wentylatorem.

GPU preferowałbym GTX660 ale to ponad 50% zakładanego budżetu.

 

MSI 990FXA-GD65 + AMD Phenom II x4 965 Black Edition AM3 BOX w Agito jest za 791zł.

 

Przy budżecie wynoszącym 1900zł zostanie mi około 1100zł na grafikę i chłodzenie. Spodobała mi się MSI 660 HAWK ale na polskiej stronie jej nie ma a na global napisali, że dostępność jest ograniczona :/

Link to post
Share on other sites

Kolor płyty psuje całą kompozycję w komputerze dlatego raczej wezmę płytę MSI i do tego GTX660 ew. 7870. Najbardziej pasowałaby mi z serii HAWK ale pierwsza nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie gdzieś dostępna a druga jest dość droga.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...