Skocz do zawartości

Gtx 660 ti two way sli


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez davidoff,

Recommended Posts

http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=971&Itemid=72 Tutaj masz jak wypada pojedyncza w stosunku do SLI.

Większość powie Ci, że nie opłaca się i lepiej kupić jedną mocniejszą. Jestem innego zdania i uważam, że to kwestia indywidualna. Jedna karta nie koniecznie może się to bardziej opłacać, bo tą drugą kartę zawsze możesz zdobyć po okazyjnej cenie, prawda?

Zużycie prądu będzie spore. Podaj konfigurację i dokładny model PSU.

Link to post
Share on other sites

asus maximus V gene z77

asus gtx 660 ti to dcu2 oc

antec high current gamer 620

i5 3570k

mam wyswietlacz pomiarowy i pokazuje ze pobor pradu po oc grafy i procka w stresie to od 220 do 250 wat . lacznie z 4 wentylatorami ledowymi w skrzynce. zasilacz ewentualnie moglbym zmienic jak jest za slaby

Link to post
Share on other sites

http://benchmarkrevi...d=971&Itemid=72 Tutaj masz jak wypada pojedyncza w stosunku do SLI.

Większość powie Ci, że nie opłaca się i lepiej kupić jedną mocniejszą. Jestem innego zdania i uważam, że to kwestia indywidualna. Jedna karta nie koniecznie może się to bardziej opłacać, bo tą drugą kartę zawsze możesz zdobyć po okazyjnej cenie, prawda?

Zużycie prądu będzie spore. Podaj konfigurację i dokładny model PSU.

 

Ciekawi mnie jak to możliwe że pojedyncza 660ti ma 53,5 fps w bf3 a sli 112,4

Bo jeśli są dwie karty to wydajność powinna być maksymalnie dwukrotnie wyższ (53,5x2=107)

Inną sprawą jest dlaczego on ma aż taki słaby wynik w porównaniu do 670gtx . Różnica 20fps jest spora

Grasz w rozdzielczości +FullHD że Ci nie wystarcza? Lepiej sprzedać i dołożyć np do MSI 680gtx lighting lub Asus 7970 matrix .

Link to post
Share on other sites

Zalezy od modeli kart czy sa podkrecone czy nie ale łaczenie kart opłaca sie moim zdaniem.Bo miej np 7950 w crossfire podkrecone karty i twoja 680 zjada na sniadanie i fps bendzie miec mniej niz na radeonie połaczonym w crossfire 7950 .A karta 680 duzo kosztuje.

Edytowane przez daniel 12
Link to post
Share on other sites

Większość powie Ci, że nie opłaca się i lepiej kupić jedną mocniejszą. Jestem innego zdania i uważam, że to kwestia indywidualna.

I tak i nie.....

 

SLI dobre jest w przypadku nowości czyli tak 2x 660 2x660Ti 2x670 2x680 jest super bo wydajność naprawde jest rewelacyjna, ale później lepiej sprzedać i dopłacić do 1 mocnej

 

a) mniejszy pobór prądu

b) ciszej

c) mniejsza temperatura

 

po co ci 2x460 które możesz sprzedać za ok 2x400=800zł i dokładasz 300zł i masz 660Ti

 

2x460 TDP 2x160= 320W TDP

660Ti TDP 150W-160W

 

ciszej chłodniej wydajniej

 

Jeżeli masz kase to SLI z nowośći jeżeli nie sprzedajesz i kupujesz jedną mocną nowość

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

za Twoje 2 x 570 mógłbyś mieć 2x1100zł najwydajnieszą 680 z 4GB + ciszej chłodniej energooszczednie :)

Ale nie koniecznie wydajniej.

Tak jak już napisałem wcześniej, jest to kwestia indywidualna. Moje karty nie są teraz już tyle warte, abym mógł kupić 680-kę.

Link to post
Share on other sites

@up Ja drugą nową dość mocno utargowałem (z 1000) i kupiłem za 850. ;)

 

One były od zawsze mało opłacalne, bo bardzo od 560Ti nie odstawały, a były znacznie droższe. Teraz zaszkodziła im nowa seria. Dla mnie jednak jeden plusik... Trzecią kupię naprawdę tanio. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...