Skocz do zawartości

Co Wy na to? - COOLER MASTER HAF XB.


Recommended Posts

Witam! Obecnie posiadam obudowę HAF X. Jestem z niej bardzo zadowolony. Wczoraj przypadkowo natrafiłem na HAF XB i od razu przyciągnęła moją uwagę. Myślę, że głównie dlatego, iż zawsze pragnąłem na swoim biurku ujrzeć obudowę typu "cube". Design wydaje się OK. Tak jak w mojej obudowie, ani nie przyciąga, ani nie odpycha.

 

Dla mnie XB posiada kilka bardzo znaczących zalet. Pierwsza to przede wszystkim wydzielenie części obliczeniowej komputera. Druga to mnogość uchwytów dla pasków zaciskowych pomagających przy zarządzaniu kablami (zobaczcie na filmiku rozwiązanie z zasilaczem). Wszyscy dobrze wiemy, że kable trudno jest ładnie ułożyć (w HAF XB kable są czarne, a to duży plus!). Trzecią zaletą dla mnie jest niewątpliwie wentylator "przed" i "za" coolerem CPU. To MUSI wpłynąć na chłodzenie procesora.

 

Ponieważ moje karty posiadają system chłodzenia rozpraszający ciepło, dobrą sprawą jest duży wentylator umieszczony u góry (jak wiadomo ciepłe powietrze unosi się). Najważniejszą zaletą tej obudowy jest dla mnie układ płyty głównej i kart rozszerzeń, mianowicie spoczywająca na plecach płyta główna nie jest odginana przez cooler CPU, zaś karty rozszerzeń opierają się na bokach znajdujących się w slotach PCI-E, więc nie dostają "garba". Warto wspomnieć, że taki "garb" działa destrukcyjnie na karty graficzne. Producenci niereferencyjnych kart z ciężkimi chłodzeniami zapominają o zwiększeniu sztywności płytek, a backplate'ów musimy szukać sami.

 

System chłodzenia cieczą

 

Ostatnią zaletą jest chyba szacowana cena tej obudowy. Niecałe 400 zł za przemyślaną, dobrze wykonaną konstrukcję to wg mnie bardzo dobra kwota.

 

Co Wy o niej sądzicie? Zachęcam do luźnej wypowiedzi i do zapoznania się z tym filmem:

 

Link to post
Share on other sites

U mnie na biurku mam duzo miejsca (4m) więc o brak miejsca martwić się nie muszę.

Zawsze ciekawiły mnie obudowy typu "Cube" i ta tak nawet najgorzej nie wygląda. napewno jest to świetne rozwiązanie dla tych którym znudził się już kształt "zwykłej" obudowy.

IMO ja bym takiej obudowy nie kupił bo bardziej mi przypomina to drukarke z wbudowanym skanerem ale to tylko mój punkt widzenia ;) .

Ciekawe jak ma się kwestia chłodzenia :?:

Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałeś o żadnych wadach. Czy rzeczywiście obudowa ich nie posiada? ;D

Wadą może być chyba tylko design, ale dla mnie jest on w porządku. Ciekaw jestem edycji nVidia oraz AMD. Buda posiada też miejsca na chłodnice LC. Może nie jest to najlepsza obudowa do chłodzenia cieczą, ale jak za tą cenę oferuje dużo.

 

Brzydal. Stalowy kosz na pranie. Haf błe. Nadal jestem za akwarium zalanym olejem!

A ktoś znajdzie inną wadę niż wygląd? :D Sid niczym "Żona modna" uwielbia otaczać się pięknymi przedmiotami. :D
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...