Skocz do zawartości

Ktoś poleci wygodną klawiaturę do ~200zł


Recommended Posts

Witam

 

Szukam klawiatury do 200zł max. Totalnie nie wiem co mam wybrać ważne aby miała podświetlane klawisze (dużo piszę po nocach) dość niski profil klawiszy i nie była za głośna i wielka jak kombajn :)

 

Wybrałem sobie takie oto cudo:

http://www.microsoft.com/hardware/en-us/p/sidewinder-x4-keyboard#details

 

Ale przyszła mi wersja z niemieckimi klawiszami i odesłałem na reklamacje

Była by super ale niestety spacja jest za długa w konsekwencji alt jest przeniesiony za bardzo w prawo i pisanie staje się na niej katorgą

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może np Logitech Illuminated:

http://allegro.pl/logitech-illuminated-keyboard-podswietlana-fv23-i2795588641.html

albo Logitech G11:

http://allegro.pl/klawiatura-podswietlana-logitech-g11-dla-graczy-i2796966450.html

 

Arctosa niestety nie jest podświetlana.

Edytowane przez nissky
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O nad tym się zastanowię prosta elegancka podświetlana i z płaskim profilem o to mi właśnie chodzi (nie chcę kombajnu z naćkanym multum klawiszy)

 

 

x4 była by ideałem gdyby nie ta schodząca w lewo spacja długości pociągu, do pisania po prostu się nie nadaje

Edytowane przez elvismt
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja też szukam klawiatury do 200 zł z podświetleniem, niskoprofilowej i cichej. Podobnie jak elvismt też nie potrzebuję kombajnu z milionem dodatkowych klawiszy bo po prostu ich nie używam. Dobrze by było jakby jeszcze miała wyjście na słuchawki. Możecie coś polecić?

Link to post
Share on other sites

polecam ci zalman k500 jest to jest najtansza klawiatura mechaniczna, co prawda nie ma tylu bajerow co te na gumkach, ale pisze sie 100x lepiej niz na klawiaturach stykowych http://www.zalman.co...ead.php?Idx=598 wybierz sie do jakiegos sklepu gdzie maja na wystawie razer black widow i zobaczysz na czym polega ich fenomen, http://www.overclock...-keyboard-guide ewentualnie jak bys mial do wydania 300 zl to mozna by wziac inne pod uwage, z podswietlaniem bedzie ciezko bo z tego co wiem to jedyna podswietlana kosztuje 400 i jest to razer blackwidow ultimate, jak poklikalem sobie na mechanicznej to powiedzialem sobie ze nigdy nie kupie klawiatury stykowej

Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

model który otrzymałem omyłkowo miał klawisze niemieckie zamiast standardowego "polskiego" qwerty to był powód dla którego odesłałem klawiaturę

 

Jednak na wersję polską się nie zdecyduje ponieważ nie wygodnie się mi na niej pisze z powodu za długiej spacji w konsekwencji czego lewy alt jest za daleko i bardzo często zamiast polskiej litery np. ó,ł,ć wciskałem spacje

 

Gdyby nie to klawiatura była by na piątkę z plusem

Link to post
Share on other sites

Spacja przeraza ale przyzwyczaisz się:)

Nie mowie ze logitech się nie nada, tylko X4 jest zrobiona pod gry ale tez nie mowie ze się nie sprawdzi.

Rob jak uważasz, jak miałeś X4 i pasila ci to bierz jak nie to Logitecha.

Link to post
Share on other sites

X4 jest nowsza. Ale do tematu to X4 jest uboższą wersją x6.Ale czy x6 jest az tak dobry, hm dla mnie nie, szybko se brudzi,jak pisze gubi literki,do gry tylko ale do pisania nie polecam.

Podswietlenie w tych klawach jest ok, nie razi w oczy.....w nocy mozna smialo wlaczyc:)

Wiec jak brac to x4 lub tego Logitecha.

Link to post
Share on other sites

Właśnie otrzymałem logitech illuminated keyboard i wreszcie jestem zadowolony klawiatura jest dość mała więc miesci się na biurku pozostawiając sporo miejsca na mysz pisze się na niej baaaaaaaaaaaajecznie jak na dobrym notebooku, jest cicha ładna wygodna jedynie podświetlanie niektórych klawiszy u góry mogło być lepiej wykonane ponieważ przez szczeliny widać diody podświetlania ale to zaraz sobie poprawie samodzielnie

 

Co do gier wypowiem się dopiero wieczorem ponieważ teraz nie mam czasu na gry ale wydaje mi się że tragedii nie będzie

Link to post
Share on other sites

Ja z powodu braku funduszy na Illuminated kupiłem A4Techa KD-800L. Ładnie podświetlona, w miarę cicha i z niebrzydkim designem. Natomiast ma trochę dziwny skok klawiszy, ale podejrzewam, że nie długo się wyrobi. Wczoraj wieczorem trochę pograłem w Battlefielda 3 i Starcrafta 2 i całkiem przyjemnie się grało. Klawisze nie latają, spocone palce się nie ślizgają za mocno. Jak za cenę 80 zł (z transportem) to nie jest źle.

Link to post
Share on other sites

Pograłem chwilę na swym logitechu i niestety gra się nie najprzyjemniej bynajmniej gorzej niż na starym modecomie

 

Nie wiem dlaczego ale gdy np w battlefield 3 biegnę sprintem (klawisze W oraz shift) i chcę skoczyć (klawisz space) nie mogę tego zrobić zero reakcji na spację choć w starym modekomie normalnie się skacze we sprincie

W far cry to samo

 

Może jakaś opcja w systemie się przestawiła? bo np po instalacji sterowników z płyty CD mysz o połowę zwolniła musiałem od nowa ustawiać prędkość

 

Co ciekawe tylko spacja powoduje problem, gdy skok przypiszę np do V wszystko działa normalnie

 

 

nie no ku.. paranoja jakaś nie da się kupić dobrej klawiatury juz na tym swiecie

 

chwalić będę więc modecomy i inne tanie badziewia bo okazują się być lepsze

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

Sprawdzaj klawiatury pod względem możliwości naciskania danej liczby klawiszy jednocześnie. Kombinacja W+Shift+Spacja nie działa w ogóle w tej klawiaturze. Illuminated jest stricto do normalnego użytku i ładnego wyglądu. Nie jesteś pierwszy i ostatni, któremu nie pasuje w grach. Zanim posłuchasz kogokolwiek tutaj poszukaj na necie np. "Logitech Illuminated problems" czy "X4 problems" i upewnij się czy ci na pewno pasuje. Sam piszę tego posta na X4 i przyznaję, że to porażka z pisaniem. Sam muszę zacząć szukać używanej Lycosy, bo to wg. mnie najbardziej udana klawiatura dla nocnego marka.

Edytowane przez OldSmuggler
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie no pięknie, zablokowali jeden z najpopularniejszych kombinacji klawiszy wstyd i żal, mam gdzieś te wszystkie klawiatury za cenę powyżej złotych sto bo w praktyce wszystkie no-name okazują się być dużo lepsze (jestem zaskoczony ale to prawda)

 

O dziwo klawisz W+shift+np B działa a ze spacją już nie > porażka i jeszcze raz porażka

ALE LOGITECH MÓGŁ BY NAPISAĆ O TYM NA OPAKOWANIU > WTEDY BYM NIE KUPIŁ

 

Oto odp ze wsparcia logitech:

 

Dziekuję za skorzystanie z naszego Wsparcia Technicznego Logitech.

 

Z pana opisu wynika że spacja nie reaguje, gdy jest użyta jako trzeci klawisz w jednej sekwencji.

 

Jest to celowe ustawienie, zaprogramowane przez firmę Logitech, mające na celu wsparcie działania klawiatury w aplikacjach biurowych, co pozwala na uniknięcie niechcianych działań

Niestety nie jest to klawiatura przeznaczona do gamingu, stąd wynika powyższe ustawienie.

 

Poniżej znajdzie Pan informację ze strony www.logitech.com. Tekst jest po angielsku, w lewej górnej części ekranu znajdzie Pan opcję ałtomatyczengo tłumaczenia na język polski

 

Answer Title: Some key combinations, like W + Shift + Space, does not work on a Illuminated Keyboard

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...