Skocz do zawartości

Samsung UE40EH5300 czy Philips 42PFL3207H? Może coś innego?


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Ostatnio nie jestem na bierząco z telewizorami stąd moje pytanie. Który z powyższych tv lepiej wybrać? Mogę wydać max 2000zł, najlepiej ok 1800. Szukałem troche po gazetkach RTV i w sieci ale modeli jest taka ilość, że ciężko się połapać który będzie najlepszy. TV miałby być głównie do naziemnej tv cyfrowej (oczywiście z tunerem), rzadziej do gier z PC. W niedalekiej przyszłości do salonu chciałbym zakupić jakąś większą plazmę i dlatego ten tv trafi pewnie do sypialni ale w tej chwiili byłby to zastępca wysłużonego 21 calowego CRT.

Zalezy mi też, by tv miał możliwość podłączenia do sieci oraz na dobrym odświeżaniu obrazu.

Proszę o rady oraz podawanie interesujących modeli.

 

Myślałem raczej o Samsungu bo chyba najlepsze wsparcie zapewnia producent (Smart tv, All Share itp.)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

philipsa nie widziałem i nie testowałem także nie wiem, tego H5300 zamówiłem bratu z miesiąc temu, telewizor w tej cenie jest godny polecania, minusy według mnie to brak obrotowej podstawki i trochę kiepski design w tym modelu, ale i tak lepszy niż u philipsa :P

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze dodam, że Samsung chodzi mi po głowie ze względu na to, że podobno właśnie model 5300 ma podświetlenie LEDowe całej matrycy (nie pamiętam fachowego określenia) i z tego względu generuje ładny obraz. Pozostałem modele serii 5 nawet wyższe nie mają czegoś takiego. Jeśli chodzi o design to mi on odpowiada;bardzo cienka ramka.

Tak na marginesie mam jeszcze jedno pytanko: jakie USB jest montowane w tv? Czy jest to 2.0 czy 3.0 bo na stronie producenta nie jest to podane. Pytam bo chcę od razu zakupić pendrive/dysk przenośny do tv a nie chcę żeby mi zacinało obraz.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tuciek odnośnie telewizora to ważna odległość z jakiej będziesz na niego patrzył. Nie potrzebujesz full HD pewnie RDY bedą tańsze, oba telewizory są dobre ja miałem ten sam dylemat i dziś odbieram Philipsa. Dla mnie ten samsung jest za gruby, ja potrzebuje tv do sypialni i do tego będzie wisiał. Ale podświetlenie całej matrycy i obraz są fajne. Jeśli szukasz jakiegoś mulitmedialnego kombajana to celuj a masz ograniczoną kaskę i nie siedzisz dalej niż 2,5m to kup 32 cale wtedy budżet pozwoli na philpisa 5007/5507 lub samsunga z serii 6100

Link to post
Share on other sites

No właśnie tv będę oglądał z odległości max ok 3,5m. W przyszłości w sypialni ta odległość pewnie się nieco zmniejszy ale jakoś 32 cale wydaje mi się mało. A czy modele które podałeś różnią się mocno technologicznie "in plus" od tych w temacie? A może jest jakaś tańsza alternatywa od tych dwóch co napisałem. LG mają chyba odpowiedniki samsungowe w niższej cenie.

Co do ograniczeń finansowych...ile by sobie nie założył to zawsze można powiedzieć "dołóż tylko 200zł a będziesz miał lepszy" i tak w kółko tak więc nieprzekraczalną granicą jest dla mnie 2k PLN i w tej cenie zależy mi na >40"

Link to post
Share on other sites

Ja od miesiąca borykam się z tym problemem "co kupić" odrzuciłem SONY - bo nie bedę płacił za markę oraz Panasonica (oni są specami od plazm). W kilku sklepach dowidziałem się, że bez sygnału HD nie opłaca się kupować HD telewizora (wiem dopłata 150 -200PLN) ale skoro nie zauważe różnicy to po co płacić (wolę coś do kompa dołożyć) Z tym, że ja od początku szukałem 32 cale. Tak więc po przeglądnieciu i zaczerpnięciu języka w sklepach i na forach - został Samsung i Philips - nastepnie obejrzałem oba w akcji i mój wybór padł na Philipsa 3207 -> ale kupiłem 3507 za 1240 PLN bo była promocja (w tej samej cenie co 3207 różnią się tym że model wyższy ma dostęp do internetu może kiedyś wykorzystam). Ogólnie ludziska polecali na forach model 5007/5507 z matrycą Sharpa (trzeba znać numer serii i tam jest zakodowana matryca) ale to wydatek około 1700 w rozmiarze 32 cale. Najważniejsze, żeby mieć 100HZ przeważnie to 50HZ + jakieś pseudo cyfrowe 50Hz. Dziś lub jutro odpalę w domu to coś więcej bedę mógł powiedzieć - ja mam sygnał analogowy z kablówki więc będę widział jak skaluje obraz. Szkoda tylko że moja druga połowa kategorycznie zabroniła mi większego tv do sypialni bo tak to bym brał Samsunga plazme 43 cali jakiś model coś tam 450 rewelacyjnie gra cena 1500PLN tylko jak to z plazmą wada taka, ze nie może ci świecić na telewizor bo nie jest extra jasna ewentualnie jakoś najtańszego Panasa 1750 PLN za 42 cali. Pytałem na forum z jakiej odległości mozna oglądać plazme przy analogowym sygnale to od 2m niektórzy maja u siebie i mówią że większa matryca by też mogła być :)

Ogólnie matryce robi na pewno samsung i sharp, ktoś jeszcze ale nie jestem pewien - reszta firm daje swoją elektronikę. Np philps w serii 5000 montował matryce Sharpa i tyle tego sprzedawał, że sharp nie wydalał i wkładają też Samsunga, który podobno nie najlepiej się w Philipsie sprawuje.

Możesz tez wbić na forum HDTV tam jest sporo informacji na temat plazm/lcd/led i poczytać. Ja bym na twoim miejscu szukał Philipsa, Toshiby, Samsunga. Albo kupił plazmę (w LCD opinie są różne zawsze są jakieś minusy w plazmach nikt nie narzeka -> tylko podobno trzeba dotrzeć matrycę żeby jej nie wypalić i nie oglądać na maksymalnie rozświetlonych ustawieniach - dlatego ważne żeby światło na nią nie padało.

Link to post
Share on other sites

Odebrałem telewizor dziś i się nie zawiodłem. Mimo analogowych programów obraz bardzo fajny, dużo ustawień zarówno obrazu jak i dźwięku. Nie podpiąłem go tylko pod interenet. Ale co do wielkości na 3,5m zdecydowanie za mały 32 cali tak jak ja mam 2 metry to wystarczy z dalsza obraz za mały. Jedyne co zauważyłem to nierównomierne podświetlenie obrazu - jak się załącza to to widać bo czarne jest całe tło - ale to normane chyba, że kupisz tv w cenie używanego samochodu podobne LED krawędziowe tak mają. Jak się załączy obraz to już tego nie widać wogóle- a gdybym o tym nie czytał to bym nawet nie zwrócił uwagi. Tak więc 3507 Philipsa mogę polecić

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że telewizory LCD z podświetleniem Led mają prześwity zwłaszcza widoczne na ciemnym tle i to zwłaszcza wieczorem i przyczyna jest taka jak piszesz Fugazus. Te telewizory mają diody umieszczone na krawędziach co sprawia że obraz podświetlają do środka matrycy. Taka jest wada podświetlenia "ledowego". Niestety model 40eh5300 o którym piszecie jest modelem o odświeżaniu matrycy 50Hz z podbiciem do 100. Nazywa sie to 100Hz CMR czyli "Clear Motion Rate". Jest to sprytne nazwanie technologi 50Hz w sposób na który dają sie nabrać ludzie którzy jedyne co widzą to napis "100Hz" i reszta ich nie obchodzi. Wystarczy puścić filmik który ukazuje płynność ruchu i wyjdzie prawda :) Przecież seria 5 samsungów zawsze była 50Hz. W tym roku po prostu ktoś wpadł na pomysł jak nazwać ją tak by ci co sie nie znają kupili telewizor tak czy inaczej.

Link to post
Share on other sites

A czy te "Clear Motion Rate" to tylko suchy napis czy wspomaga te 50Hz w jakiś sposób. Rozumiem, że tv nie ma fizycznie 100Hz ale czy 50Hz + "Clear Motion Rate" = Nadal tylko 50Hz czy więcej? Odświeżanie jest dla mnie tez ważne i dlatego pytałem o inne tv z "prawdziwym" 100Hz. Bo niestety ogranicza mnie budżet o czym wcześniej wspominałem. Dodam tylko, że jestem fanem sportu i na bank często oglądane będą mecze kopanej. Nie chciałbym uświadczać smużenia czy innych niekorzystnych zjawisk.

Link to post
Share on other sites

Niestety telewizor z 50Hz matrycą i podbiciem do 100Hz poprzez jakąś technologie to dalej 50Hz telewizor. Zagranie ze strony firm jest marketingowe i działa bo ludzie nie zwracają uwagi na te dopiski. Samsung nazwał te technologie tak zwanego "upłynniania ruchu" CMR czyli właśnie Clear Motion Rate a na ten przykład firma LG ma napis 100Hz MCI co oznacza "Motion Clarity Index" i też działa tak samo jak w samsungu... Czyli nie działa. W teorii telewizor powinien dokładać dodatkowe klatki między tymi wyświetlanymi a w praktyce nie potrafi generować przejść między 2 różnymi klatkami więc je tylko kopiuje. To nie poprawia płynności ruchu mimo iż producent chciałby żeby tak było. Jak popatrzycie w przeszłość to zauważycie że seria 5 telewizorów samsunga nigdy nie była 100Hz i zawsze były to telewizory z 50Hz matrycą.

 

Jeśli telewizor ma 200Hz MCI lub CMR to znaczy że ma 100Hz z podbiciem do 200Hz. Oznacza to tylko tyle że jest telewizorem z płynnością ruchu a wszystko ponad 100Hz jest tylko potrzebne telewizorom do prawidłowego funkcjonowania technologi 3D. Bo nikt nie powie mi przecież że widzi więcej niż 100Hz. Nie ma takich ludzi na tej planecie :)

Link to post
Share on other sites

Jakbyś chciał 100Hz telewizorka to np Philips bodajże z serii 5000, samsung seria 6, toshiba nie pamiętam teraz modelu. Ja tam świadomie kupiłem 50Hz + cyfrowe wspomaganie - ale mi to akurat nie przeszkadza w sypialni bo mało tama oglądać będę więc cena grała ważną rolę. Pisałeś o samsungu - to samsung ma najlepszy marketing :) Kiedyś w jakimś pismie pisali jak to dziennikarka udająca że się nie zna chciała kupić tv do 4tys. Przeszła wszystkie duże markety tv/agd i sieci wszędzie jej ciśli Samsunga. natomiast na spec forach, ludzie którzy mają pojęcie jakoś tak samsunga nie chwalą więcej widziałem osób polecjących tośkę, Philpisa, Sharpa niż samsunga. Ja trochę pracowałem w handlu i wiem jak prosto można zachęcić sprzedawce to promowania swojego produktu i Samsung robi to rewelacyjnie.

Link to post
Share on other sites

Hmmm no właśnie w tym rzecz, że tv w niedalekiej przyszłości wyląduje raczej w sypialni do oglądania "Na wspólnej" czy innego szitu głównie.:D Dlatego też nie chce w niego inwestować więcej niż wspominane 1800-2000zł. Samsunga mogę mieć za 1999 w mediaexpert od ręki albo z ceneo za niecałe 1800. (Swoją drogą nie ma obawy że kurier przywiezie ze sklepu internetowego uszkodzony sprzęt? Wiadomo jak się traktuje przesyłki). Wkrótce czeka mnie przeprowadzka z 48m2 w wielkiej płycie do własnego domku i planuję do salonu jakąś plazmę powyżej 50"" (daj Boże:-) ale do tego czasu tv byłby takim powiedzmy domowym centrum rozrywki:P Planuję trochę grać w fifę, meczyki no i filmy hd z dysku. Tak więc z jednej strony niby nic od niego nie wymagam (wiadomo - cena) a z drugiej chciałbym, by nie była to ostatnia padaka. Patrzyłem to tv z prawdziwym odświeżaniem 100Hz kosztują ponad 2k a więc powyżej moich założeń finansowych. Pozostaje nadzieja, że 50Hz wystarczą do normalnego, bezproblemowego odświeżania.

Kiedyś słyszałem wiele dobrego o Sharpach - seria Aquos ale teraz chyba nie są takie popularne. Może to kwestia mniejszego marketingu jak piszesz.

W tej chwili skłaniam się ku samsungowi 5300 chociaż gdyby miałby to być "tv docelowy" (że tak powiem) to brałbym plazmę G30 od Panasa ale taki zakup planuję po przeprowadzce stad teraz moja zajawka na LCD-LED

Link to post
Share on other sites

Mój ociec ma Aquosa Sharpa i jest bardzo zadowolony. Ogólnie zakupy przez interent są super z prostego względu, że kupując towar przez interenet masz więcej praw niż kupując w sklepie. W sklepie nie możesz oddać towaru bez zgody sprzedawcy - bo w skrócie widziały gały co brały. Przez internet odsyłasz bez podania przyczyny i muszą ci oddać kaskę - wszystko co zapłaciłeś (czyli transport + wartość) masz na to 10 albo 14 dni nie pamiętam teraz. No chyba, że kupisz coś od Pana X który się zwinie zaraz po sprzedaży, ale jak kupujesz w sklepach interenetowych to nie będzie żadnego problemu. A jeśli Ci się strafi coś uszkodzenego to lepiej zeby to się przytrafiło kurierowi niż tobie(bo jak tobie to uszkodzenie mechaniczne nie podlegają gwarancji) i jesteś w czarnej pupie. Ogólnie to sporo testów jest robionych przez speców, którzy wiedzą co może nie grać - zwykły śmiertelnik nie zwróci na to uwagi. Więcej będzie zależeć od dobrego sygnału niż parametrów telewizora ja tego philipsa jak pisałem mogę polecić dla mnie w sypialni się sprawdza i całe szczęście, że nie kupiłem czegoś droższego. Ale do salonu to Panas wyląduje plazmowy z serii VT :)

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Odświeżam temat, bo zmieniłem nieco priorytety tv;) Przemyślałem sprawę i zależy mi żeby tv miał 3D. Niestety jak wcześniej wspominałem, mój budżet jest mocno ograniczony stąd moje zainteresowanie wzbudził http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/4302330 a więc LG 42LM3400. Wiem, że nie jest to topowy model ale w opinii użytkowników jest dość pozytywnie odbierany. Nie ma Smart Tv ani netu ale z tym jakoś mogę żyć; najwyżej w razie konieczności będzie podpięty zamiast monitora do kompa.

Co sądzicie o tym tv? Zamierzam go dziś zamówić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...