Skocz do zawartości

Podkręcanie i5 750


Recommended Posts

Witam.

 

Gdy podkręcałem proce na 775 i się przesadziło, to najczęściej był bluescreen przy OCCT. Gdy podkręcam moje i5 nie ma bluescreena, po prostu komputer staje, często także w idle. To jest kwestia możliwości procesora, czy może za słabego zasilacza bądź płyty? Dodam, że na dwóch rdzeniach idzie na ponad 4 GHz i problem nie występuje.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

A jak z timingami tych pamiątek ?

Już nie pamiętam, jak się na tej podstawce kręciło. Znajdź jakiś poradnik, jak nie idzie to któryś z elementów nie wyrabia po prostu. Mi się udało wycisnąć 3.8 na 1.35v. Więcej za cholerę nie chciał pójść nawet po drastycznym zwiększeniu napięć. Pamięci dawałem na 1450. Szukaj tutoriala bo tam obowiązkowo trzeba było poprzestawiać jakieś opcje ale co dokładnie to nie pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Mi się udało wycisnąć 3.8 na 1.35v.

Sporo, ja 3.6GHz robie przy 1.15V. :P No, ale wiadomo że wszystko zależy od sztuki.

Co do tematu, nie bawił bym się w ogóle timingami tylko ustawił domyślne na manual i to wszystko.

Fajnie by było jakby autor tematu podał jakie ma napięcia.

Przeważnie VVT voltage stoi na przeszkodzie.

Link to post
Share on other sites

Przecież to ja jestem autorem tematu i w drugim poście podałem napięcia :x

 

Tu nie jest tak, że sam procek nie wyrabia, bo jak dam dobry v-core to errorów nie ma, tylko cos innego musi nawalac, płyta, pamięci, zasilacz, nie wiem, po prostu coś mi zawiesza kompa, wyświetla się cały czas jedna scena.

Link to post
Share on other sites

Przecież to ja jestem autorem tematu i w drugim poście podałem napięcia :x

 

Tu nie jest tak, że sam procek nie wyrabia, bo jak dam dobry v-core to errorów nie ma, tylko cos innego musi nawalac, płyta, pamięci, zasilacz, nie wiem, po prostu coś mi zawiesza kompa, wyświetla się cały czas jedna scena.

 

Podałeś tylko CPU V.. :E
Link to post
Share on other sites

Sprobuj dać v.core koło 1,32v lub ciut więcej, vtt koło 1,150v lub więcej torchę i potestuj, ja mam podobny procek bo i5 760 i chodzi stabilnie jak skała na 3,6ghz lub 3,8 jakmi wiecej mocy potrzeba. Jak bedzie stabilnie to możesz probwać obniżyc napiecie. Mi gpu-z podaje że 1,288v mam w spoczynku procka i jest w pełni stabilny, do 4ghz trzeba wiekszego napięcia, możesz dać nawet 1,34v a potem oniżać testując.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...