Skocz do zawartości

Modowany Athlon II 240 -->Opteron 1300 + odblokowany mnożnik


Recommended Posts

Witajcie.

 

Temat założyłem głównie dla osób posiadających, lub mających styczność z prockami opartymi o rdzeń Regor np. AMD Athlon II X2 240.

 

Otóż jak wiadomo procki oparte o rdzeń Regor, posiadają dwa fizyczne rdzenie, są pozbawione pamięci cache l3, oraz posiadają zablokowany mnożnik.

 

Przechodząc do meritum, dodarłem do jednego artykułu, w którym mowa o modowaniu tegoż układu, dzięki ingerencji w funkcje ACC (Advenced Clock Calibration).

Po tym zabiegu niektórym osobom udało się przerobić Athlona II 240 na Opterona 1300, a dodatkowo uzyskiwali odblokowany mnożnik. Stabilny do x25.

 

INFO:

 

-http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=231697

-http://www.vmodtech.com/main/article/athlon-ii-x2-240-unlock-to-opteron-1300-multiple-x25-stable/all/1/

 

I tutaj nasuwa mi się pytanie, czy udało wam się coś takiego ? Cała sytuacja jest podobna do odblokowywania rdzeni w phenomach. Jednakże nie do końca wszystko zrozumiałem, szczególnie jeśli chodzi o ten drugi link, ciężko się połapać, nawet używając translatora.

 

Co o tym sądzicie ? Czy ktoś już tego próbował ? Czekam na Wasze komentarze, ewentualnie, może ktoś wyczyta jakie opcje w ACC ustawić, bo z tego co ja zrozumiałem to trzeba coś jeszcze zmienić tylko nie wiem co.

Link to post
Share on other sites

Lorduś

Mam pytanie do Ciebie, jak w chodzisz w biosie w opcje ACC, masz tam opcję Auto, Disabed, Enebed (czy jakoś tak) oraz Hybrid. A powiedź mi ile pokazuje Ci rdzeniu przy odpaleniu opcji Enebed ? Bo u mnie pokazuje core0, core1, core2 i core3, dla każdego jest wartość ustawiona na -3? To normalne ?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...