Skocz do zawartości

OpenGL problem karta przycina


Recommended Posts

Witam, mam dziwny problem ze swoją gtx570oc msi. nie mogę przeprowadzić spokojnie testu furmarkiem, OCCT i MSI Kombustor. ponieważ karta "głupieje" obniża i zwiększa taktowania co ~0.5 sek.

http://img856.imageshack.us/img856/2148/problemxz.png Zwróćcie uwagę na wykres taktowania karty. sam nie wiem od czego to dokładnie zależy i czy to aby na pewno wina openGL, w grach nie mam problemów. wie ktoś co tu się dzieje? od czego to zależy?

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Hm... to może być duża temperatura procesora widzę że po oc... może to być spowodowane przez ustawiony w panelu nvidia opcją "Tryb zarządzania energią ustawioną na tryb adaptacyjny" ściągnie certyfikowane sterowniki 306.. coś bo te to beta hm.. nie wiem co tam więcej może karta się sypać ale to mało prawdopodobne :/

Link to post
Share on other sites

Hm... to może być duża temperatura procesora widzę że po oc... może to być spowodowane przez ustawiony w panelu nvidia opcją "Tryb zarządzania energią ustawioną na tryb adaptacyjny" ściągnie certyfikowane sterowniki 306.. coś bo te to beta hm.. nie wiem co tam więcej może karta się sypać ale to mało prawdopodobne :/

 

to niestety nic z tych rzeczy.

 

zauważyłem dziwne zjawisko, postanowiłem nagrać frapsem test furmarka. Karta głupieje, włączam frapsa i spokój, taktowania się nie zmieniają a test spokojnie leci z włączonym frapsem. wie ktoś co tu jest grane? dokładny model karty http://www.msi.com/product/vga/N570GTX-M2D12D5-OC.html taktowaniami też się już bawiłem we wszystkich kierunkach. help

 

@ref

Link to post
Share on other sites

Kilka furmarków sie wali, Tak jak wyżej napisałem. Jutro sprawdzę więcej gier, testów na opengl.

 

problem tych trzech furmarków ciągle nie rozwiązany, jednak aplikacje wykorzystujące opengl i 3d11 działają poprawnie więc chyba posłucham się kolegi wyżej i oleje tą sprawę. gdyby ktoś miał jakiś pomysł proszę pisać :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...