Skocz do zawartości

Zestaw komputera dla gracza za około 3500 zł.


Recommended Posts

Witam,

Chcę sobie kupić nowy komputer za około 3500 zł, który będzie służył do grania. Jak na razie udało mi się złożyć coś takiego:

Procesor: AMD FX-8120,

Płyta główna: Gigabyte GA-990FXA-UD5,

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD 7870 w przyszłości ma zamiar do kupić drugą taką i połączyć w crossfire :)

RAM: Corsair Yengeance 2x4GB, DIMM, 1600MHz,

Dysk: Western Digital 1TB Caviar Black,

Nagrywarka: LG SuperMulti,

Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black,

Zasilacz: OCZ ModZStream Pro 700W

Nie mam zamiaru podkręcania procesora.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Z tego co czytałem to 2500k jest dobry do podkręcania a ja nie mam zamiaru i nie umiem podkręcać :(

 

Jeszcze nie umiesz ale sie nauczysz(na tej platformie to dziecinnie proste). 2500K w standardzie jest już wydajny a K zostawia Ci furtke do póżniejszego wyżyłowania .

slabon uszy do góry :majkel:

Link to post
Share on other sites

Nie takie proste...Nigdy nie kręciłem i na razie tego nie będę robił...na początku chciałem wziąć 3570,ale Koledzy z tego forum namówili mnie na procek z odblokowanym mnożnikiem bo w przyszłości może zachcieć mi się go podkręcić.Jak nie samemu to z czyjąś pomocą...Teraz nie wiem co mam wybrać.Na starcie bez podkręcania i5 2500 k czy i5 3570k.Po dwóch latach może wezmę się za podkręcanie...Co mam zrobić?

Link to post
Share on other sites

Proste jesli chcesz grać na pcie 3.0 to Ivy , pcie 2.0 to SB 2500k

Nie ma jeszcze kart, które wykorzystałyby potencjał PCIE-3.0

 

 

 

Wybrałeś kartę Sapphire Radeon HD 7870 pod pcie 3.0 , wziąłbym 3570k. 2500k ba poważny błąd w klatkowaniu Blu-ray, dobrze wybrałeś odpowiednio do karty.

Pomijając bzdury, które wypisujesz to duża prośba : naucz się pisać po polsku. Większość twoich postów wygląda, jakby były dziełem człowieka z upośledzeniem umysłowym.

 

Biorę Grafikę HD7850 2GB OC od Sapphire.Czyli też Pci-E.Czyli wychodzi na to,że lepiej wsiąść 3570k pod ivy,niż mój wcześniejszy zamysł 2500k?.Nie zmierzam kręcić dalej niż 4.5.

Jest sporo tematów związanych z wyborem 2500K/3570K. Oba procki mają swoje zalety, osobiście skłaniałbym się w stronę IB, bo to zawsze jednak nowsza technologia, ale sporo zależy od tego, na jaką sztukę się trafi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...