Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wg mnie nie warto. Co prawda wygodniej czyta się na czytnikach, ale ja sam czytam sporo na tablecie i jestem zadowolony. Zmniejszasz sobie jasność ekranu i oczy nie wykazują zmęczenia. Kolejna sprawa to czytanie w jasnych pomieszczeniach. Tutaj błyszcząca matryca przeszkadza.

Podsumowując, jeśli tylko książki/artykuły - czytnik. Jeśli chciałbyś coś więcej to skup się na tablecie.

Link to post
Share on other sites

j.w.

Kindle. Próbowałem czytać na tablecie, nie jest źle, ale odkąd kupiłem Kindle Classic nic innego (oprócz książek analogowych) jak dla mnie się nie nadaje. Ewentualnie jakiś inny czytnik koniecznie z ekranem e-ink.

Edytowane przez areklat
Link to post
Share on other sites

Wg mnie nie warto. Co prawda wygodniej czyta się na czytnikach, ale ja sam czytam sporo na tablecie i jestem zadowolony. Zmniejszasz sobie jasność ekranu i oczy nie wykazują zmęczenia. Kolejna sprawa to czytanie w jasnych pomieszczeniach. Tutaj błyszcząca matryca przeszkadza.Podsumowując, jeśli tylko książki/artykuły - czytnik. Jeśli chciałbyś coś więcej to skup się na tablecie.

Do czytania tylko i wyłącznie Kindle (nie ma godnej konkurencji).

Urządzenie posłuzy mi wyłącznie do czytania książek w PDF, które znajdę na chomikuj( głównie historyczne), czasem jakieś internetowe stronki( tylko artukuły). Od bólu jestem w stanie ograniczyć się do samych PDF-ów. Ale Kindle to wydatek z rzędu 500 złotych, to nie mało...I jak to sprawdzi się w PDF-ach? Nic od Amazona nie zamierzam kupowac w przyszłosci.PS. Czytałem książkę w PDF-ie na komórce 3-calowym ekranem... i było nieźle. Z tym że co chwile musiałem wałkować ekran na prawo i lewo. Więc może jednak jakiś tani tablet? A jak sprawdza się laptop? Edytowane przez rrodie
Link to post
Share on other sites

Od bólu jestem w stanie ograniczyć się do samych PDF-ów. Ale Kindle to wydatek z rzędu 500 złotych, to nie mało..

Uwierz, że za czytnik e-booków, to naprawdę niedużo. No wiadomo każdy mierzy swoją kieszenią.

Co do czytania na 3calach.. Mi 4,3 nie wystarcza, a co dopiero 3.. Zwróć uwagę na jedno - pobrałeś nie e-booka, tylko zwykłego pdf'a a te nie dostosowują się do ekranu. Jeśli ściągniesz prawdziwego e-booka i wgrasz do telefonu czytnik e-booków to będzie on dopasowany i wystarczy tylko przekręcać strony, nie bawić się suwakiem.

Link to post
Share on other sites

polecam kindle classic 4 za ok. 400zł kupisz już nowego nawet taniej i czytanie na nim książek nie męczy oczu, posiada wifi i strony również da się przeglądać, koleżanka ma tablet i więcej jak 30 minut nie da się czytać, więc jak chcesz tylko do czytania to bierz kindle'a bo jest wart swojej ceny

Link to post
Share on other sites

Uwierz, że za czytnik e-booków, to naprawdę niedużo. No wiadomo każdy mierzy swoją kieszenią.

Co do czytania na 3calach.. Mi 4,3 nie wystarcza, a co dopiero 3.. Zwróć uwagę na jedno - pobrałeś nie e-booka, tylko zwykłego pdf'a a te nie dostosowują się do ekranu. Jeśli ściągniesz prawdziwego e-booka i wgrasz do telefonu czytnik e-booków to będzie on dopasowany i wystarczy tylko przekręcać strony, nie bawić się suwakiem.

 

Ano, chodzi mi głownie o PDF-y z Chomikuj. Będę czytał konkretne książki historyczne, nie będę kupował niczego w, dajmy na to, Amazonie. Tablet już wykluczyłem dzieki Waszym wypowiedziom, zostaje Kindle 4 albo laptop. Lapka babcia mi przyobiecała na studia, ale to za pół roku dopiero a upominać też się nie chcę Podsumowując - czy kupowanie Kindla pod PDF-y ma sens?

Link to post
Share on other sites

Kindle do PDF'ów się nie nadaje, więc nawet nie bierz go pod uwagę. Za 4 stówki kupisz o wiele lepszego Pocketbooka bodaże model 613, który czyta wszystkie formaty, łącznie z PDF'ami (ma reflow), Doc, RTF i nie musisz niczego konwertować. No i masz polską gwarancję, a jak kupisz Kindla z Allegro, a nie bezpośrednio z Amazonu, to może być z tym różnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...