Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

Oj przestać, przecież ludzkie oko widzi do 24 klatek :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

O tym, że oczy rejestrują obraz na przemian, to już nikt nie powie, ale to inna sprawa.

Każde oko jest inne, co nam daje do 60 klatek, ale i tak jakiś mądrala mi powie, że w jego książce napisano o ok. 25 klatkach na sekundę.

 

Poza tym, ludzie narzekają na wydajność (TFU!) konsol, ja nie narzekam, bo mam PC'ta, ale to nie o wydajność chodzi, tylko o skończenie z pierniczonym standardem DX. OGL jest wydajniejszy.

 

 

@Up

Ty się zastanawiasz? PC'ty rządzą! Konsole są dla takich jak TonySoprano, co się jara renderem Niesławnego :rotfl:

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Mówisz o tym moim wywodzie o klatkach? Bardzo proszę, a co do rejestracji na przemian, to doszedłem do tego na prostym doświadczeniu.

Machaj ręką przed oczami. Zamknij jedno oko, potem patrz obydwoma. Przy obu oczach masz więcej "smug" swojej ręki (palce złączone, patrzysz na nią pod kątem prostym).

 

Oczywiście trzeba dodać, że nie mam pojęcia, czy rejestrują one dokładnie na przemian, ale na pewno uzyskujesz więcej klatek, niż na jednym oku.

 

@Down

Pewnie ci sami konsolowcy hejtują BF'a, bo ma on 30 zamiast 60 klatek jak CoD :D

Poza tym, na PCcie jak chcę mieć taką grafikę jak na (TFU!) konsoli, to mam grubo ponad 150 klatek (samo zejście do 720p i poniżej robi swoje).

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Wklejaj gdzie chcesz. ;) Mam podstawy sądzić, że owe słowa powstały pod "małym" naporem moich maili, by zwrócić uwagę na te kwestie a HIV jest chyba jedynym redaktorem, który śpiewa z nami jednym głosem, jeśli chodzi o płynność obrazu w grach. :D


Jak wkleisz to podaj link. Też chcę się pobrechtać. :D

Link to post
Share on other sites

3/3 :peace:

Najtrudniej było przy tym czołgo/pajączku, ale jak się patrzyło na najbliższą nam kończynę, to widać było wyraźnie różnice.

Najprostszy natomiast był ostatni, gdzie tors robota się kręcił.

 

 

Rok 2013
 
Sony - 4 tytuły: God of War: Ascension, The Last of Us, Beyond: Two Souls, Gran Turismo 6
Microsoft - 1 tytuł: Gears of War: Judgment

 

O tak, Beyond: Two Souls, liczenie gry, która jeszcze nie wyszła. GT również. Widać, że konsolowiec. On już wie, że dana gra będzie się jemu podobała, i nawet jak będzie słaba/średnia, to będzie jej bronił jak krzyża.

 

 

 

Specjalnie dla Lajonela.

http://i.imgur.com/FnOyhho.jpg

 

 

 

 

To jest dopiero inteligent.

 

Testy nijak oddają sprawę konsol, ale debil zobaczył i kopiuje, a poza tym, to co on daje, testy w 1080p? Co za inteligenty.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@MiK

 

Owszem, ALE to są wyścigi. Tu 30 klatek nie przeszkadza. Już nie chce mi się teraz szukać bo w przedostatnim bodajże numerze PSXE napisano, że "dobra jest wiadomość" bo w Killzone:SF developerzy zwalniają, powtarzam, tak było napisane ZWALNIAJĄ tempo rozgrywki, bo gracze w KZ3 narzekali. Wiesz dlaczego narzekali ? Bo gra latała w je*****h 30stu klatkach i podczas większych zadym nie idzie ogarnąć co się dzieje na ekranie...  :/

Link to post
Share on other sites

Mi tam 30 kl/s nie przeszkadza, oczywiście jeśli 30 kl/s jest to FPS minimalny. Wyjątkiem jest FIFA i tu bez stałych 60 kl/s nie da się obejść.

 

UP@

Czasami mam wrażenie , że tym serwisem zarządzają nastolatki...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

A ja NIE JESTEM zadowolony, bo mając w domu peceta, gdy gram w grę na konsoli, czuję się jakbym jadł cukierka przez papierek.


 

 

Usunęli, bo nie wolno kopiować z psxe.

 

Sranie w banie, przyjacielu. Co nie wolno ? A niby dlaczego ? Szczególnie, że oni chyba nawet jakoś tam razem współpracują. Nikt też nie podpisał się pod zacytowanymi słowami, że są jego autorstwa. Wyraźnie było napisane, że są autorstwa HIV'a więc w czym problem ?

 

W tym, że wszystko ma być ładnie, pięknie, cacy a o niewygodnych tematach najlepiej nie rozmawiać i zamykać ludziom usta. Morda się cieszy, kasa leci, deweloperzy i producenci hardware dalej rżną nas w du**ę - świat jest piękny. :]


Pewnie z czasem, przesiądę się na monitor 120Hz. Ciekawe, jak mi się wtedy będzie grało na konsoli jak przyjdzie nagle oczom zejść z stałych 120 na niepewne 30fps.

Link to post
Share on other sites

E tam przesadzasz mi tam granie na konsoli pomimo tych całych  dropów  daje wiele radości fakt mogłoby by ich nie być ale co poradzić. Nie rozumiem jednego skoro taki BF4 ma podobno latać w 1080p/60fps przy 64 graczach to w czym oni mają problem żeby wszystkie gry tak chodziły? 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja tam słyszałem o 720p...

 

Ja nie przesadzam, tylko mam 31 lat, trochę już gier ogranych i trochę sprzętów w życiu posiadanych. Chyba o to chodzi, żeby się w życiu rozwijać, podnosić sobie komfort i standardy a nie stać w miejscu czy się cofać ? Jeżeli Ciebie niski standard zadowala, to nie moja brocha, ale innym nie wciskaj gówna w oczy.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko trzeba zaczekać jeszcze troszkę bo to naprawdę już nie daleko i wtedy będziemy mogli podyskutować co i w ilu fps chodzi bo na razie to tylko przypuszczenia. Jeżeli się okaże że np. BF 4 będzie chodził w w 1080p i 60fps, a np. taki nfs (przykład) w 30 to będzie znaczyło jedynie że nie konsolom brakuje mocy tylko developerzy mają w du**e optymalizację "bo 30 fps starczy" i po co się męczyć. Generalnie na wszelki wypadek na razie nie pozbywam się kompa :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie wciskam nikomu niczego tylko mówię że mi to nie przeszkadza jakoś masakrycznie, odpalam sobie gre i mam banana na twarzy.

 

A tu masz info o BF4

 

Rajat Taneja, CTO EA, potwierdził niedawno, że Battlefield 4 działa na nowych konsolach w 1080p i 60 klatkach na sekundę. Dodał jeszcze, że następna generacja to skok o 8-10 razy w stosunku do tego, co mamy w obecnej

Edytowane przez Deus91Ex
Link to post
Share on other sites
BF 4 będzie chodził w w 1080p i 60fps, a np. taki nfs (przykład) w 30 to będzie znaczyło jedynie że nie konsolom brakuje mocy tylko developerzy mają w du**e optymalizację "bo 30 fps starczy" i po co się męczyć. Generalnie na wszelki wypadek na razie nie pozbywam się kompa :)

 

Tak, tak, te 1080p i 60 FPS to (jeśli tak będzie) na pewno osiągnięto dogłębną optymalizacją kodu. Na pewno nie było to tak, że obcięli zasięg rysowania, do śmiesznych odległości jak w przypadku Niesławnego, gorszą jakością tekstur, cieni, efektów cząsteczkowych (takie są w BF?) etc.

 

Konsolowcom i tak powinno zależeć głównie na 1080p, bo np. w takim Wiedźminie, to 60 klatek niepotrzebne, przynajmniej tak było w poprzednich dwóch, teraz nie wiadomo jak bardzo dynamiczna będzie walka.

Jakby mi chcieli wcisnąć grę z zablokowaną rozdzielczością 720p to bym programistów spalił na stosie.

 

Są gry, gdzie 60 klatek jest wymagane, nie wiem szczerze, dlaczego twórcy przeważnie oscylują na tych dwóch poziomach, TR miał chyba na kosnolkach 25 klatek, przynajmniej tak słyszałem. W każdym razie, mogliby się czasem pokusić o np. 45/50 klatek, jak chcą, aby to ładniej wyglądało.

 

 

 

Dodał jeszcze, że następna generacja to skok o 8-10 razy w stosunku do tego, co mamy w obecnej

A ja słyszałem, że ponad 20x, ale dobra.

A i powiedz mi, ile razy mocniejszy jest sprzęt, który można złożyć zamiast kupowania nowych konsol. O jaki sprzęt mi chodzi, to taki, który złożyłem w moim temacie (link w sygnaturce):

http://www.morele.net/inventory/info/cIV09R/

 

PS. Jak składałem ten zestaw na potrzeby tematu, to kosztował 3517,68zł, a teraz 3396,54zł. Ładnie.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

 Dodał jeszcze, że następna generacja to skok o 8-10 razy w stosunku do tego, co mamy w obecnej

Data wydania PS3: 11 listopad 2006. Mamy 31 lipca 2013. Hmn, jak dla mnie to ta konsola już ma dobre 7 lat. Ostatnio przyszła do mnie koleżanka, konsolowiec. Stwierdziła, że AC2 wygląda znacznie lepiej na moim PC (ustawienia full ac2, żaden wyczyn) niż na jej PS3. Tak samo jak pisał kolega wyżej. Wystarczy spojrzeć na specyfikacje karty graficznej z 2006, a dzisiejsze, niebo, a ziemia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...