Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

W 90% mechanizm ten wygląda tak "mamo kup mi kompa do gier", mama pisze na portalu i zdaje sobie sprawę że na owego "kompa do gier" musi wydać ~2,5 kafla, po czym widzi na super wyprzedaży w markecie "plejstejszyn za 669zł" i kupuje. Wówczas obdarowany synek stara się znaleźć 100500100900 argumentów, dla których jego "plejstejszyn" jest najlepsze.

 

Prawda jest taka że znaczny odsetek tych, co najbardziej wojują to de facto, ci których nie stać na tzw. high-end PC. Zabrzmi to bardzo niegrzecznie z mojej strony, ale jest to uzyskiwanie komfortu psychicznego, przez wmawianie sobie że "realnie to ja jestem w lepszej sytuacji".

 

Od zawsze konsola do gier, była tańszą alternatywą wydajnego komputera. 

 

Mam takiego znajomego na osiedlu, co kupił Xboxa po kilku(nastu) latach obcowania z Athlonem XP i GF 2 MX400, a potem wszem i wobec na zachlaj-party opowiadał jak to konsole "mają lepszą grafę niż pecety" i nie dało się mu wmówić że Tomb Raider 3 na jego sprzęcie, również na rynku PC jest tworem bardzo archaicznym... "ale jak odpaliłem tomp rajder na iksboksie to o ja cie ale grafa". 

Link to post
Share on other sites

Dlatego mówię konsola za 7 stów jako budżetowy odpowiednik gaming rig, to matula kupi. Ale jak matula będzie musiała wydać 2 klocki na konsolę z 1 grą, bo takie są realia premiery next-gen, to już nie tak kolorowo.

 

Obowiązkowo po premierze PS4 pojawią się jeszcze kultyści PS3, którzy stwierdzą że przecież to wszystko jest to samo i po co się PS3 pozbywać. 



Już na PS3(faping)Site pojawiły się głosy że czekają na Slimke, bo mało miejsca mają bo gry na PS3 grafa taka sama --ten portal rozbraja :P 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

A ja se chyba kupię PS4 (jak jeszcze będę miał kasę %-)) . Bo większy pad będzie no i GT6 mnie kusi(ostatnie GT z jakim miałem kontakt to GT4 na PS2) ale jeśli okaże się, że ,,poczucie prędkości'' będzie lipne to... no to lipa. :wariat:

Link to post
Share on other sites

GT6 póki co zapowiedziano na... PS3 nawet demo jest. Znając życie z portem na PS4 będzie takie samo guzdranie się jak z portem GT4 na PSP. Miałbyć start-title, a wyszedł jeden z ... ostatnich większych na tą platformę. 

Link to post
Share on other sites

Oj Wulfen palma bije jak zawsze...

 

Ryse "samograj" i wytyka to człowiek który fapował do Heavy Rain, który jest "grą" bez game overa...

 

http://wccftech.com/battlefield-4-sticks-720p60-fps-nextgen-consoles-frostbite-25-game-details-leaked-arriving-november-2013/

 

:rotfl:  to są jakieś ploty sprzed 4 miesięcy  a nie żadne oficjalne potwierdzenie. jest tam na przykład napisane ze bf4 chodzi na fb 2,5 co jest rownie prawdziwe jak 720p na nowych konsolach :)

 

 

Wulfen ja sie nadal pytam gdzie potwierdzenie twoich rewelacji na temat bezawaryjnych ps3 slim ... Bo tak sie wykrzykiwałeś... No i tej super teselacji na cell-u w gt6 ... A jak wyszlo wiadomo...

 

czekam Panie MITOMAN

ślepy?

http://forum.benchmark.pl/topic/70494-xbox-one-specyfikacja-i-opinie/page-27

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites
Gran Turismo 6 uses adaptive tessellation to create smooth edges and more intricate details when the cars are viewed up close, although the effect isn't especially noticeable. Besides general artistic differences (paint colour and decals) and the use of better surface shaders, the cars look almost identical between GT5 and GT6. LOD-popping should be improved though.

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-gt6-demo-vs-gt5

Link to post
Share on other sites

Ludki, teselacja to tylko dzielenie wielokątów . Było to już dawno temu. Co innego sprzętowa teselacja (o nią Wam raczej chodzi) , tego w GT6 nie ma ;)

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Taka teselacja to i w x360 i radku hd2900xt jest... To nie teselacja znana dzis... Wulfen sikal ze będzie co innego bo to magia cell-a ... LOL

czym sie rozni ta teselacja z gt 6 od teselacji "z dzis" ?

 

 

Mam demo i co widzę...taka sama kupe jak w gt5 wiec STFU bo juz zaczynasz byc smieszny chłopie...

oj jak boli, oj jak boli

http://trialx.com/curetalk/wp-content/blogs.dir/7/files/2011/05/diseases/Broken_Bones-1.jpg

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

 

Tommyt'owi chodzi o teselację sprzętową, niemożliwą do osiągnięcia na konsolach ;)

 

 i czym ona się rozni w praktyce ? sprzętowa nie sprzetowa wazne ze dziala :) a czy osiagneli ja na gpu czy na cellu jakie to ma znaczenie?

Wulfen, skoro twierdzisz że 720p w bf4 to mit, pokaż mi inne oficjalne info, że to będzie jednak 1080p jak twierdzisz...

właściwie to nie wiadomo jeszcze, biorac jednak pod uwage fakt ze dotchczas wszystkie zapowiedzi na next genach chodza w 1080p nie iwdze powodu by z battlefieldem miloby miec dwa razy nizsza rozdzielczosc. 1080p to na next genach bedzie standard, tak jak teraz 720p.

Moze za 2 lata w niktorych zniza nieco rozdzielczość, ale wątpię aby aż do 720p(chyba ze na x1 ;) ), predzej tak jak gt6 czyli jakies 1440*1080.

za to gtxor ma jakies oficjalne oswiadczenie  dice, ktorego nikt nie widzial i wie ;)

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

takie , że to ma cholernie duży apetyt na moc obliczeniową i po prostu dzięki sprzętowej możemy osiągnąć DUŻO lepsze ( a nie znikome jak w GT6) efekty

 

@UP: No to też  :rotfl: 

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

dotchczas wszystkie zapowiedzi na next genach chodza w 1080p nie iwdze powodu by z battlefieldem miloby byc inaczej. 1080p to na next genach bedzie standard, tak jak teraz 720p.

 

...i w 30stu klatkach choć jak widać na filmikach i nawet stałych 30stu nie potrafią dobrze utrzymać... a obiecywane było jeszcze kiedyś, kiedyś jeszcze... 4K i STAŁE 60fps... Piszesz o możliwym cięciu rozdziałki w późniejszym terminie; też uważam, że tak będzie. To jest porażka, śmiech na sali, robienie w ciula prawdziwych graczy, czy jak to chcecie sobie nazwać. Ja osobiście to wziąłbym zebrał ekipę, złapał za widły, pochodnie i ruszył bojkotować premierę nowych konsol w tym roku. Dlaczego ? Napisałem wyżej.

 

PIERWSZE TYTUŁY POWINNY WYGLĄDAĆ OBŁĘDNIE TRZYMAJĄC 24/7/365 60 KLATEK MUR-BETON W 1080P PRZY CZYM KONSOLA POWINNA MIEĆ CO NAJMNIEJ 50% MOCY ZAPASU NA TO CO WYJDZIE PÓŹNIEJ A NIE ****A CIĘCIE JAKOŚCI JUŻ NA SAMYM POCZĄTKU. ŚMIECH NA SALI, POWTARZAM: ŚMIECH NA SALI !!!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

...i w 30stu klatkach ...

ale konsole robione są nie dla "prawdziwych graczy", konsole to wmawianie każualom że mogą być hardkorowcami, paradoksalnie effendi ani ja ani Ty nie jesteśmy dla sony czy ms targetem, targetem są ci którzy mogą zostawić im najwięcej hajsu, a więc tępa masa która rzuci się na ps eye, move, kinekty i inną buzerę

 

microsoft powiedział to otwarcie, czym wywołał niesamowite oburzenie, ale prawda jest taka że to wszystko i tak był ułamek w skali całego rynku, sony potem na tym próbowało kręcić lody, co w pewnym sensie im wyszło

 

dostajemy kolejne maszynki do upscalowania i odpalania prerenderowanych animacji, które muszą nam wystarczyć na minimum 5 lat - bez pompy znanej z obecnej generacji, bez szału sprzętowego, za to po kosztach i w przystępnej dla przeciętnego smitha cenie

 

Generalnie graczy konsolowych można podzielić na

-dzieci bogatych rodziców, które muszą mieć każdy gadżet --największa grupa

-osoby, które nie stać na wypasiony pc --tacy na ogół kupują konsolę nieco później jak trochę stanieje

-osoby, zbyt głupie na ogarnięcie peceta --wiadomka sterowniki, czy coś to straszna sprawa

-tacy co kupują konsolę obok dobrego peceta, jako gadżet lub z ciekawości --to jesteśmy my

 

Są oczywiście jeszcze fanatycy jak Wulfen, którzy z jakiegoś powodu "zakochali się" w logo PlayStation i bez niego żyć nie mogą. 

Link to post
Share on other sites

Jedynym argumentem do kupna konsoli dla mnie jest FIFA 14 (ach ten marketing EA) . Slabemu hardware'owi , ograniczeniom , ciecia grafiki juz na starcie i cenom gier mowie NIE.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.PC - narzędzie służące do pracy, komunikacji, kupna, sprzedaży, gier ,

2.konsola - narzędzie służące do gier

 

1. Plusy PC w samej kategorii "gry"

+ tańsze gry

+ wyższa jakość wykonania gier

+mocniejszy, pozwalający na więcej hardware

+możemy nagrywać gry bez dodatkowych urządzeń

 

2.Plusy konsoli w kategorii "gry"

+exy? (które też ma pecet...)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tutaj co o konsolach sądzą producenci gier :

 

Link

http://www.dobreprogramy.pl/Crytek-nie-wierzy-ze-nowe-konsole-zagroza-komputerom,Aktualnosc,39312.html

 

 

-To, że konsolom nowej generacji sprosta komputer ze średniej półki cenowej potwierdza także dość ostra wypowiedź współzałożyciela studia Epic Games – Marka Reina. Oględnie mówiąc, nie zgadza się on z dyrektorem Electronics Arts w sprawie przewagi układów nowych konsol nad podzespołami pecetów. Epic Games ma wiele powodów, by twierdzić, że APU nowych maszyn Sony i Microsoftu są zbyt słabe jak na obecne czasy – już w 2011 roku studio zadeklarowało, że

, przedstawiające możliwości silnika Unreal Engine 3, będzie wymagać do płynnego działania GPU o mocy 2,5 TFLOPS. Układ graficzny PlayStation 4 znajduje się dużo poniżej tego poziomu, Xbox One nie zapewnia nawet dwa razy mniejszej mocy, a przecież są to konsole, na których będzie działać Unreal Engine 4, kilka dobrych lat po prezentacji Samarytanina. To zupełnie diametralnie sytuacja niż w czasach młodości Xboksa 360, który korzysta z GPU debiutującego na rynku detalicznym pół roku po rozpoczęciu sprzedaży konsoli i to nie w karcie ze średniej półki cenowej, a flagowej karcie ATI.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak czy siak , dla mnie jako pecetowca wyjście nowych konsol jest jak najbardziej na +. Dostaniemy ładniejsze i bardziej zaawansowane gry. ;)

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites
Na konsolach cieszymy się mocnym kandydatem do gry roku czyli last of us, tymczasem w świecie pc nVidia wypuszcza ostatnią w tym roku kartę do grania. ktoś powiedział że normalka kupa sprzętu, gier mało. Otóż tym razem przyznali się do czegoś ciekawego, na jak długo wystarczy, nie jest to ciekawa wiadomość dla pececiarzy. 

 

 

W artykule zapowiadajacym nową karte grafiki w cenie 1100zł bez ogródek wspomnieli że: 

 

"GTX760 sprawi że twój system bedzie gotowy na PIERWSZĄ FALĘ next genowych gier"

 

:rotfl: 

Edytowane przez .daft
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...