Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

 

 

ale pamiętajmy że one mają służyć nam jakieś 7 lat

 

Dlatego napisałem, że przez pierwsze 2 lata nie jest to sprzęt zły a nawet konkurencyjny. Tym bardziej jak cena spadnie do powiedzmy 1599zł w niedalekiej przyszłości, wiosna '14? 

 

A co do mocy to faktycznie nie jest ciekawie. W starsze tytuły jak C2 gra mi się fantastycznie w FHD/60 i jak raz byłem zmuszony do grania na ps3/x360 to już nie było tak fajnie... no może trochę mniej fajnie. 

 

Gdyby X0 nie dodawał kinekta a miał prawdziwy hardware w tej samej cenie 2099zł. Ale niestety casuale lecą na bajery typu detekcja serca i biegu krwi. A my zostajemy z piecem i exami.  

Link to post
Share on other sites

@up Po 6-10 grach cała kwota się zwraca. Można się kłócić, pisać kolejne strony w tym temacie, ale po co?

Z resztą skończmy już to porównywać.

Obecnie nawet z ekonomicznego punktu widzenia konsole przegrywają. Nie widzę sensu już w tych kłótniach skoro wszystko zostało już powiedziane...

Co jednak da się wycisnąć z tych bebechów zobaczymy i właśnie temat powinien skupić się na tym.

Link to post
Share on other sites

Będąc obiektywnym grafika klasy 7870 w PS4 jest spokojnie wystarczająca, pierwszy raz w historii konsole mają też normalną ilość pamięci RAM/VRAM (bo z tym zawsze był problem).

Przykład: 2006 rok ... mój PC 2gb RAM + 512mb VRAM - PS3 256mb RAM + 256mb VRAM

2013 rok ... mój PC 16gb RAM + 2gb VRAM - PS4 8gb pamięci współdzielonej

 

Z czego u mnie ten RAM to kwestia specyficznych zastosowań, bo wiadomo że 6-8gb systemowej pamięci spokojnie w high-endowym buildzie wystarcza na dzień dzisiejszy.

 

Ja się "boję" o 2 rzeczy...

-słabiutki CPU 

-wsparty pamięcią o długim czasie dostępu


Dodatkowo AMD mając udział we wszystkich 3 konsolach (GPU do Wii U to też oni), może ograniczyć się w kwestii procesorów tylko do APU i jednostek ultra-mobilnych. Jeśli Intel będzie miał monopol w High-end, to może się to dość negatywnie odbić na cenach. Steamroller to melodia przyszłości, a Intel z każdą kolejną generacją mimo że wielkiej poprawy nie serwuje, to systematycznie "ucieka" z wydajnością.

Link to post
Share on other sites

Ja plan zakupu konsoli po zgłębieniu się w to co napisał Major o FIFIE ( co ja się tak napaliłem na tą grę ? :o )  odkładam w czasie bo większość tytułów startowych PS4 ogram na Pececie . Trochę lepiej na tym polu wypada X One ale jego cena w stosunku do hardware'u to moim zdaniem jakieś nieporozumienie. Niemniej zobaczymy jak to się będzie miało w praktyce jeśli gtxxor i Effendi zechcą się podzielić wrażeniami.

Link to post
Share on other sites

Nie można na to tak patrzeć...

 

PS4 ma 'bottleneck' w postaci długiego dostępu do DDR5 (CPU to odczuje, zwłaszcza że demonem nie jest). XONE ma z kolei dużo szybszy dostęp do RAM, mimo że sam RAM jest wolniejszy. Do tego bufor ramki jest inaczej rozwiązany.

 

Pojawiają się też plotki że nie jest to jedyny układ w XONE, bo jakby wyliczyć obiecane 5 mld tranzystorów to brakuje czegoś w specyfikacji. 

 

Zresztą do grania w FHD to ja mam PC :) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Final Fantasy XIV w 1080p 60fps i max detalach na ps4. Ciekawi mnie tylko do ilu postaci będzie ograniczenie na ekranie żeby utrzymać te 60fps. Bo nie wierzę, że w mieście będzie taki fps jak na moim 2500k 4,5ghz i 660gtx mam po 30-40fps...

 

I Deep Down oficlajnie grą f2p, ale wygląda dla mnie na straszny shit po tych gameplayach.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Najnowszy PSXE - felietony - strona 88, 90, no i oczywiście redaktor naczelny, który odbija piłeczkę na stronie 91 (ale to zaślepiony fanboj, więc co się dziwić). ;)

 

Możecie się domyślić, kto tam maczał palce a szczególnie drugi akapit na stronie 90, nie powinien pozostawić żadnych wątpliwości. ;)

Link to post
Share on other sites

Większość ludzi już narzeka na konsole, że będą miały taką, a nie inna grafikę fps będzie zaniżony i rozdzielczość będzie mniejsza niż zapowiadano dla mnie PS4 będzie oferować dość wystarczający skok graficzny i technologiczny a, komu przeszkadza to, co wyżej napisałem jego problem ja ostatnio ze strychu przyniosłem stary TV Sony 29" CRT podłączyłem mojego 17 letniego PSX i przez dobry tydzień ogrywam Parasite eve 1/2 nie narzekam na grafikę/przycinające się momenty w grze po 8 latach przerwy od PE ta gra na nowo mnie urzekła w kolejce czeka FF VII/VIII i IX to nie grafika jest ważna w grach a gameplay i przywiązanie do danej marki dla FF XV i KH kupuję tylko PS4 a reszta gierek będzie tylko dodatkiem przy, których pewnie też miło spędzę czas w wolnej chwili po pracy. :)

Link to post
Share on other sites

W tym może być ziarenko prawdy... mam dziwne wrażenie że ani Sony ani MS nie zależy żeby ludzie szybko przesiedli się na nową generację. Obecne konsole są w produkcji tanie jak barszcz i prawdopodobnie zysk od 1 szt. sprzedanego PS3/360 jest znacznie większy aniżeli w przypadku next-gena. NG mają wejść, zadomowić się na rynku, ale póki co nie jest to szturm, a po prostu wślizgnięcie się na rynek nowego produktu, który dopiero po ugruntowaniu pozycji ma zdobyć domy większości graczy. Tradycyjne Ci "w gorącej wodzie kąpani" przepłacą, a firma w ten sposób odzyska koszty wdrożenia nowej konsoli i zacznie na niej realnie zarabiać. 

 

Produkcje cross-genowe i tak w 95% przypadków to podniesiona rozdziałka i wyższy FPS, a ciekawe "exy" można policzyć na palcach sapera. Ja znam siebie i wiem, że dorwę się do tego w dzień premiery, ale z ekonomicznego punktu widzenia robię głupotę.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...