Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam problem, bo jeszcze do dzisiaj miałem upatrzoną płytę Asusa P5Q PRO, ale "brutalnie" :D wybito mi ten pomysł z głowy (nie będę potrzebował crossfire) na rzecz P5Q lub P5Q LE. Którą wybrać P5Q z nowszym chipsetem czy P5Q LE z External Serial ATA :]:)

 

Reszta wnętrzności:

- procek Intel C2D E8400 (kręcony na jakieś 4) + SCYTHE Infinity Mugen

- grafika GAINWARD RADEON HD4850 512MB DDR3

- pamięć Matravers LTD. OCZ 2x2GB 1066MHz PLATINUM

- karta-tuner TV sat SKYSTAR2

- zasilacz najprawdopodobniej Pentagram Cav500

- itd

 

No chyba, że polecicie mi jeszcze inną płytkę (najlepiej full wypaśną z dużą ilością wszelakich gniazdek - bo jestem rozwojowy i nie lubię ograniczeń) innego producenta???

Link to post
Share on other sites

1.chyba popelniles maly blad w nazewnictwie, gdyz nie ma plyty P5Q LE.

Sa plyty Asus P5Q xxx - maja chipset intel P45 i sa plyty Asus P5QL xxx i one maja chipset intel P43.

 

2. Napisales

Którą wybrać P5Q z nowszym chipsetem czy P5Q LE

Chipset intel p43 i intel p45 sa dokladnie tak samo "stare". p43 jest nieco okrojona wersja tego drugiego (w tym miesiacu ok tygodnia temu wrzucalem tabelke z roznicami miedzy p43 vs p45 ale nie pamietam w ktorym temacie)

 

3. External SATA nie jest zbyt popularnym rozwiazaniem i jesli nie masz w planach kupna takiego dysku to nie sugerowalbym sie tym dodatkiem.

 

4. Chciales plyte P5Q PRO a jest tez jej tanszy odpowiednik P5QL PRO i jest jeszcze kilka innych z tej serii. Gdybym skladal zestaw bardziej budzetowy to bym bral na p43, a dla drozszych zestawow to musisz sobie dokladnie porowanc specyfikacje i zobaczyc czego bardziej potrzebujesz. Te plyty sa bardzo do siebie podobne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...