Skocz do zawartości

Wybór CPU na LGA775


Recommended Posts

Witam.

 

Zastanawiam się nad wymianą procesora, ponieważ mój obecny E2160, mimo dość znacznego podkręcenia nie potrafi sprostać nowym grom. Na nowy procesor mogę wydać do 350zł, chyba że uda mi się dozbierać.

Jaki procesor kupić? Mocny C2D czy jakiś C2Q? Polecacie jakiś konkretny model?

Link to post
Share on other sites

Hm, Teoretycznie E8200, 8400 i dalej byłyby ciekawym rozwiązaniem ale jeżeli priorytetem mają być nowe gry to 2 rdzenie będą się dusić. Jakiś Q9xxx by się przydał. Nie wiem na ile podkręcił się Twój procesor ale jeśli w okolice 3.2-3.5GHz to po zmianie na dwa rdzenie i OC do poziomu nawet 4GHz niewiele Ci da.

 

Ewentualnie kupić gorącego kloca Q6600 i cieszyć się wielowątkowością.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jesli dla ciebie 1366 to nowa podstawka to trzeba troche odrobic zaleglosci :P na moje sprzedac wszystko i przejsc na 1155 oraz na jakiegos pentluma albo i3 albo najslabszego i5 drugiej generacji plus 4gb ram to grosze i wio nowka zestaw i zawsze masz opcje np wsadzenia i7 jak pentium przestanie wyrabiac :P

Link to post
Share on other sites

Wiem, że LGA1366 nie jest najnowsza, ale dalej jest popularna, a LGA2011 to spory wydatek. Będę się rozglądał za jakimś E8x00. Po podkręceniu do 4.2-4.3GHz powinien pociągnąć większość gier w przyzwoitej płynności. Potem, jak przestanie wyrabiać, rozejrzę się za nową podstawką.

Dzięki wszystkim za poorady.

Link to post
Share on other sites

Żeby E8400-8500 poszedł na 4.2-4.5GHz trzeba mieć baaaaaaardzo dużo szczęścia. Żebyś się nie zdziwił jak nie dasz rady podkręcić dalej niż 3.8-3.9GHz.

 

Nalepie kup Q6600 tylko pamiętaj o chłodzeniu i baw się w OC. Na Q8xxx nie warto wydawać pieniędzy a Q9xxx jest przeważnie zbyt drogie. Porównaj sobie Q8400 z Q6600 i zobaczysz w czym rzecz.

Link to post
Share on other sites

Także polecam q6600 na tą podstawkę i w tej cenie , swój egzemplarz posiadam od samego początku i do tej pory mi wiernie służy , jeśli chodzi o moje potrzeby dotyczące gier to w zupełności mi wystarcza taktowanie 3,2 ghz ale te proce spokojnie chodzą na 3,6-3,8 więc takie coś powinno Ci wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

Nieco obawiam się jak będzie z podkręcaniem Q6600, bo to prądożerne bydlę, a ja mam Gigabyte GA-P31-DS3L z 4 fazami zasilania, więc mogą nie wyrobić. Sam zasilacz powinien dać radę, ma 500W (mocy ciągłej) i jest teraz obciążony dwoma dyskami, radkiem HD3870 i SB Audigy 2 ZS (nie licząc procka i płyty).

Link to post
Share on other sites

Wiem, że LGA775 jest ograniczona technologicznie przez mostek północny. Tym bardziej ograniczany jest Q6600, bo to 2 duale w jednej obudowie, które komunikują się przez FSB. Mimo to nie chcę na razie inwestować w nową platformę. LGA775 po wymianie procesora powinna jeszcze wystarczyć na jakiś czas, tym bardziej że nie gram na 3 monitorach, ani nawet 1920x1200.

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu też chciałem reanimować swojego ślimaka na lga775 jakiś quadem Q6600 zamiast e6300 ale doszedłem do wniosku że to nie ma żadnego sensu i tylko wtopie kase a komp dalej będzie wolny i tyle samo wart. Obecnie przymierzam się do kupienia czegoś nowego (styczeń, luty) na bazie 3770k, mobo -700zł, ram, gtx670 lub hd 7970; ewentualnie jakiś ssd bo zasiłke i cooler mam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...