Skocz do zawartości

klawiatura mechaniczna


Recommended Posts

Witam jaką klawiature mechaniczna do 300 zł.

 

1.Thermaltake Tt eSports MEKA

2.RAZER BLACKWIDOW

3.CM Storm QuickFire Rapid SGK-4000-GKCC1-US

4.Klawiatura Thermaltake KB-MEK007US

Czy może dużo tańszą ZALMAN K500.

Pomożecie coś ja się nic w tym nie orientuje. :-)

 

Link to post
Share on other sites

Ja mam blackwidow ale wesję ulitmate od około miesiąca, klawiatura spisuje się dobrze. Jak na razię mogę tylko powiedzieć tyle że podczas miesięcznego użytkowania te charakterystyczne kliknięcia które na początku były przyjemne dla ucha to z upływem czasu coraz bardziej mnie irytują xD

Link to post
Share on other sites

Głównie dźwiękiem, niebieskie są najgłośniejsze. Wydają taki "klekot". Ja już do niego przywykłem po prawie 2 latach użytkowania. Teraz jakbym kupował to kupiłbym wersje Stealth z Cherry MX Brown. Czerwone są bardziej podobne do czarnych i brązowych i tam jest taki "stuk", zdecydowanie przyjemniejszy dla ucha i co najważniejsze cichszy.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Mi nie chodzi o kolor podświetlenia, tylko kolor przełączników ;) Obecne dostępne na rynku Razery BlackWidow mają dwa rodzaje przełączników:

Cherry MX Blue

http://img692.imageshack.us/img692/9794/28183457.jpg

 

Oraz Cherry MX Borwn

http://img40.imageshack.us/img40/1466/11542592.jpg

Edytowane przez rafal12322
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo masz tę samą co ja tylko w wersji Ultimate. To były pierwsze wersje mechanicznych klawiatur od Razerai tam montowali te tradycyjne Cherry MX Blue. Jednocześnie najgłośniejsze przełączniki Nowe wersje z dopiskiem "Stealth" posiadają posiadają już lepsze przełączniki Cherry MX Brown, które są sporo lepsze. Wcześniej jakieś 1-2 lata temu klawiatur z Cherry MX Brown było jak na lekarstwo, znalezienie jakieś u nas w kraju graniczyło z cudem. Jeśli już się znalazło to cena była masakrycznie wysoka. Teraz całe szczęście pojawia sie coraz więcej klawiatur z tym rodzajem przełączników. Niebieskie już się najrzadziej stosuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Imo nie warto, trzeba by jakieś 100zł dołożyć a u Razera w dużej mierze płaci się za marke. U Zalmana masz zwykła klawiaturę bez dodatkowych przycisków typu makra. Jeśli to ci jest potrzebne to dołóż. Ja od zakupu ani razu nie korzystałem z makr i kupiłem ją bo miała ich jak najmniej :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Całkiem fajna klawiatura za niewygórowaną kwotę. Minimalizm do potęgi, nie posiada zbędnych przycisków tylko te najbardziej użyteczne. Z tego co widziałem to ma przełączniki Cherry MX Red, powinny one być nieco cichsze niż MX Blue zastosowane w BlackWidow.

 

Klawiatura Zalman K500 nie posiada przełączników Cherry MX Red, tylko switche Kailh, które są o wiele tańsze w produkcji i wytrzymują do 20 milionów kliknięć, a nie 50 milionów jak Cherry MX.

Edytowane przez Enthu5iast
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...