Skocz do zawartości

Prawdopodobny problem z Radeonem 7850


Recommended Posts

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc. Podczas grania komputer często się zawiesza, albo pokazuje się czarny obraz, albo jakieś ciemne paski, głoś często jeszcze przez chwile 'leci' dalej, ale po chwili również zanika. Nie można zrestartować komputera, trzeba go wyłączyć i włączyć. Na dobrą sprawę w co bym nie grał to jakieś problemy. CoD Black Ops II się zacina, zainstalowałem 1. cześć również się zawiesza, W sumie jedynie World of tanks nie pada, ale i w niej czasami coś na ekranie się dzieje przez sekundę, ale po chwili się uspokaja. Formatowałem system (win 7 64 bit) zmieniałem sterowniki graficzne od 12.7 po 12.11 beta dalej to samo. Nie wiem czy przyczyną jest karta graficzna dlatego nie wiem czy wysyłać ją do sklepu na sprawdzenie bo jeszcze przyjdzie mi kase za ekspertyzę zapłacić. Uruchamiałem program furmark, ale nic się nie działo temp w stresie 60 stopni, także raczej się nie przegrzewa. Gigabyte polecił sprawdzić kartę na innym komputerze, ale nie bardzo mam możliwość. Czy ktoś ma jakiś pomysł, albo spotkał się z czymś podobnym?

 

Procesor i5 3550 3.3 GHz

MSI Z77A-G43 (aktualny BIOS)

Gigabyte Radeon HD 7850 OC 2GB

Dysk WD 500GB

Zasilacz OCZ Stealth Stream 2 600W

RAM Kingston HyperX 2x4GB 1600 MHz

Creative SB x-fi xtreme gamer

Edytowane przez ePiotr
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Prime 95 to przez 10 minut żadnych błędów i żadnych ostrzeżeń. 3dmark najpierw nie chciał najpierw ruszyć, dopiero po ściągnięciu dx 11 odpalił. Raczej przez brak directa nie powinno być takich błędów jak zacinanie systemu?

 

3dmark11:

Score P6500

Graphics score 6404

Phisics score 6997

Combined Score 6539

your pc is performing properly.

 

Jeżeli chodzi o zmianę portu to mam tylko jeden pci express 3.0 na płycie

Edytowane przez ePiotr
Link to post
Share on other sites

Miałem cos podobnego.Nie pamietam dokładnie ale chyba było to w radku 5770.Siedziałem np na necie,w tle muzyka i nagle ciemnosc,muzyka leciała dalej ale nic nie mogłem zrobic tylko reset.Cudowałem ze sterami,formaty i nic.Miałem akurat wynieniac karte na geforca wiec zapomniałem o sprawie.Składałem bratu kompa,kupilismy chyba radka 6850.Mówił mi ze 3-4 razy tez takie cos było ale teraz jest oki.Sam teraz tak mysle co zrobic bo chce kupic HD 7850,tyle ze ja np nie mam dwoch portów w płycie głownej...

Link to post
Share on other sites

Wydawałoby się, że to było coś sensownego. Komputer kupiłem 4 miesiące temu,płyta główna ma 3 lata gwarancji w agito.pl tylko pytanie czy to jej dotyczy problem. Wyślę i się okaże, że za ekspertyzę będę musiał zapłacić bo płyta sprawna..

Edytowane przez ePiotr
Link to post
Share on other sites

http://www.guildwars2guru.com/topic/50303-7850-problems-has-anyone-got-any-experience-of-this/

 

Update for anyone still interested... So having droped my whole rig in for their diagnostics test I get a phone call from them explaining that they have found a fault with a component on the graphics card. Queue sarcastic "orly?" response. They have replaced the card and I am picking it up tomorrow so fingers crossed! Moral of the story... persistance is always worth it!

 

Widzę, że nie jestem sam. Coś czuję, że i u mnie to problem karty..

Link to post
Share on other sites

U mnie problemy z hd7850 2gb his zaczęły się od nowych catalystów. W WoT nie mogłem pograć w ogóle bo miałem 15fps. BF3 potrafił się kilka razy zawiesić np. przy ładowaniu mapy, albo w czasie gry (migotanie, pasy). W czasie oglądania YT albo po prostu przeglądania neta zwiechy i paski na ekranie. Nie mogłem również podkręcać bo migał mi ekran od połowy!

Wróciłem do starszych sterów i niby lepiej ale jeszcze pojawiały się problemy. O dziwo pomogło na stałe ustawienie profili 2d i 3d w msi-afterburner. 2d - suwaki w lewo na max, 3d nawet ze sporym OC i o dziwo dziwów jak ręką odjął wszystko śmiga bez problemu. WTF?!

Link to post
Share on other sites

U mnie dopóki się nie zatnie to na fpsy nie narzekam, wszystko śmiga. W profilach nic nie zmieniałem, karty nie podkręcałem także nie powinno się nic dziać. Sterowniki w moim przypadku nie mają wpływu. Nie po to człowiek kupuje nowy sprzęt, żeby musieć się bawić w ustawienia profili itp.. :/ Prawdopodobnie wyślę kartę do agito.pl na podstawie niezgodności towaru z umową, mam tylko nadzieje, że ich ekspertyza coś wykaże.

Link to post
Share on other sites

Komputer zaniosłem do serwisu. Na 3dmark06 wyszły jakieś problemy także upewnili mnie w przekonaniu, że to karta graficzna. Co prawda ułamali mi nóżkę od obudowy, ale to inna bajka :P Odesłałem do agito.pl, a oni wysłali dziś do serwisu zewnętrznego. Mam nadzieję, że doczekam się nowej karty. Za pomoc i porady forumowiczów serdecznie dziękuję.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Miałem problem z MSI 7850 TwinFrozr III 2GB OC, który wrócił do mnie niecały tydzień temu z naprawy i też okazało się, że jest z nią podobny problem. Mianowicie po wejściu do systemu i zainstalowaniu sterów (od 12.8 do 12.11) karta w pewnym momencie wyświetlała czarny lub innego koloru obraz po czym czasami nie można było zresetować komputera ale słychać było dźwięki systemowe. Wysłałem kartę wczoraj RMA z kartą do agito.pl . Dziś doszła do mnie zakupiona druga karta (mam zamiar zrobić CF) Sapphire 7850 2GB i wszystko działa jak należy, więc wina leży raczej po stronie karty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...