Skocz do zawartości

Monitor 22" sam nie wiem


Recommended Posts

Poszukuję monitora LCD 22".

Przeznaczenie to - obróbka fotografii (stąd potrzebne dośc wierne oddanie kolorów), gry w miarę często (krótki czas reakcji) i normalne użytkowanie (net i takie tam).

Wstępnie wybrałem cztery modele, w miarę zbliżone pod względem parametrów:

IIYAMA E2208HDS

LG L227WT-PF

LG W2252TQ-PF

Samsung SMT220

Estetyką Ilyama bije pozostałe na głowę (wg mnie ofkors). Ale wg pewnych popularnych testów i porównań ma dośc długi czas reakcji w porównaniu do LG. Z kolei Samsung najwierniej oddaje kolory.

Proszę doradźcie coś.

Link to post
Share on other sites

Do obróbki fotografi zakup sobie CRT, mówie poważnie bo tez się tym zjamuje i problem jest taki że monitor tak czy siak ma tylko 16-bitową palete kolorów i dość często widać ''plamy'' w obszarach gdzie jest przejście z jasnych do ciemniejszych partii obrazu

Link to post
Share on other sites

Witam polecam samsunga

Osobiście go posiadam i jestem z niego bardzo zadowolony.Myślę że on jest najładniejszy z tych co wymieniłeś.Ale również dzięki dołączonemu oprogramowaniu można zmieniać nasycenie kolorów czy tez kontrastu.Tym programem możesz dostosować sobie monitor do własnych potrzeb.No i ten dotykowy włącznik z podświetlaną czerwona diodą ładnie się to prezentuje ;D

Link to post
Share on other sites

Zależy mi na kolorach ale nie aż tak. Wiadomo - cena.

Więcej niż 1 tysia nie jestem po preostu w stanie wydac.

Mógłbym treoretycznie zejśc z przekątnej ale przy obróbce zdjęc na przykład duża powierzchnia ułatwia bardzo pracę.

 

Do moich rozważań dochodzi jeszcze

HP 2228H.

Też TN, ale z szybą.

Podobno wadami jest odbijanie światła (to mi nie przeszkadza bo mój pokój to istna piwnica :]) i możliwośc porysowania tej szyby.

Czy może wiecie coś na ten temat?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Matryca błyszcząca przy mocnym świetle odbija wszystko jak lustro, ale wyświetlane na niej kolory są bardzo 'żywe' co oczywiście polepsza cały obraz.

Więc skoro masz bardzo ciemny pokój to spokojnie możesz wziąć monitor z taką matrycą( nie będziesz musiał się obawiać że zobaczysz swoje odbicie podczas np. grania )

 

A z wymienionych przez ciebie polecił bym LG W2252TQ-PF.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...