Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

 

Nie naczytałem się, bo karty miałem dawno temu ;) Każdy ma inny wzrok i nie każdy to dostrzega ;)

A świstak siedzi i zawija w sreberka ;)

Mam dobry wzrok i miałem GTXa 660 i 660Ti - mam doskonałe porównanie.

Bajek sobie nie dam wciskać o rzekomo płynniejszym obrazie.

Link to post
Share on other sites
Nie doświadczam niczego podobnego na jednej karcie - na HD 7970.

Tez mialem wszystko oki z jednym 7970.

 

 

 

Stuttering w większości gier. Podobnie jak przy SLI/CF nie każdy zauważa tych mikro-przycięć, ale mi to bardzo się rzucało w oczy. FPS był wysoki, ale sama płynność obrazu już nie.

 

To ja jestem slepym szczesciarzem co nie widzi mikroprzyciec z wyjatkowym crossfire i magicznym R7990 bo mi sie nic nie tnie. A BF4 chodzi super plynnie. Sterowniki sa coraz lepsze. Czasem trzeba przy nowej grze pokombinowac z ustawieniami w CCC , ale zwykle na angielskojezycznych forach mozna znalezc szybko rozwiazanie do momentu naprawienia gry. Crossfire nie dziala zawszwe jak to sie mowi "od razu po wyjeciu z pudelka" ,ale wszystko finalnie daje sie ogarnac. 

To moze tak dla przykladu. Kilka testow gier na aktualnych sterownikach . Jak wygladaja FPS i opoznienia klatek dla 7990 w porownaniu do jednordzeniowych kart. Jak ktos sie orietuje to wie jaka wartosc musza miec  opoznienia klatek zeby byly widzialne na ekranie. 

 

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-780-ti-review-benchmarks,3663-5.html

 

Patrzcie na skale opoznienia klatek , rozni sie w przypadku kazdej gry jakby ktos tylko obrazki ogladal. Np. Bioshock , wykres wyglada na rozciagniety , ale skala jest tylko do wartosci "1ms".

Kazdej z tej kart bardzo daleko zeby pokazac widzialne mikrorzyciecia przy 1080p i 1440p. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od danego sprzętu, gry i sterowników.

Grałem w FC3 na 7850 na początku gry była płynna animacja ok 40fps.

Lecz tak w połowie było nadal te 40 fps ale obraz rwał, po przesiadce na 7970 problem znikł.

Dodam jeszcze ze jak grałem w multi FC3 na tym 7850 to obraz nie rwał, płynność była zachowana.

 

Lecz nieważne jest jaką posaidam karte z  tych powyżej Dead island rwał niesmaowicie, dopiero wyłączenie v-sync powodowalo płynną animacje, ale wówczas gpu niepotrzebnie generowało powyżej 150fps i miałem wrazenie ze zaraz Radek wyleci ;)

Dlatego nie ukonczyłem Riptide.

Link to post
Share on other sites

Zauważył ktoś w serii R7 / R9 migotanie obrazu na pulpicie, filmie lub przeglądarce? Zdarza się to raz na godzinę lub dwie. A wygląda jak wykrzaczenie się całego obrazu na mniej więcej połowę sekundy. Taki mega krótki freez zdarzający się okazjonalnie w trybie 2D. 

Link to post
Share on other sites

W zasadzie chyba tylko tymi taktowaniami oraz nie wszystkie r9 270 mają 2 gniazda do podłączenia dodatkowego zasilania jak ma to miejsce w 270x. No i pewno jakieś inne drobne różnice, że biosy z 270x nie podejdą.

Natomiast jeśli chodzi o wszystkie shadery itp duperele to pod względem ilości to jest to samo, nawet mają taką samą wydajność zegar w zegar.

Link to post
Share on other sites

Na stronie AMD nic nie ma na ten temat. A outsource jest niepewne. 

http://www.purepc.pl/oprogramowanie/wyciekly_sterowniki_amd_catalyst_141_beta_z_obsluga_api_mantle#comments

315 mb coś dużo zaraz zainstaluje to napiszę cos wiecej

Dziwne bo pomimo dużej objętości mam tylko 1 pozycję do wyboru 20 mb instaluje zobaczymy co dalej

http://i.imgur.com/22Ks4Ac.jpg

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Te mantle to na razie dla nowego Thief  zapewne, a nie dla bf4. Nie wiem po co ale też ściągnę te stery beta. Wiekszych bzdur nie słyszałem o rzekomyh problemach z 79xx series na single gpu. Od premiery 7950 miałem kartę do nie dawna. Zero problemów z bf- em i fps itd. .Zapakowałem tych kart w zestawach u samych swoich znajomych z 10 sztuk nikt nie narzeka. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...