Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Nie może sprawdzić temp., bo jak sam napisał, zainstalował GPUTweak i komputer mu się zwiesza tak, że pomaga tylko postawienie systemu od nowa :E Zaproponowałem, żeby zainstalował GPU-Z, MSI Afterburner, cokolwiek, ale bał się, że będzie to samo, a ma dość trochę danych, których nie chce stracić.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie może sprawdzić temp., bo jak sam napisał, zainstalował GPUTweak i komputer mu się zwiesza tak, że pomaga tylko postawienie systemu od nowa :E Zaproponowałem, żeby zainstalował GPU-Z, MSI Afterburner, cokolwiek, ale bał się, że będzie to samo, a ma dość trochę danych, których nie chce stracić.

 

Odpuść sobie. Niestety w naszym kraju w dziale uszkodzone na aledrogo ludzie wypisują cuda. Bawiłem się swego czasu w reballing amatorski (hot air) X360. Najpierw synowi, potem znajomym. Generalnie szło dobrze. Jak zacząłem kupować z allegro z cytatami typu "nie mam jak sprawdzić, nie mam zasilacza", "dostałem w rozliczeniu sprzedaje jako uszkodzone" czy "wczoraj jeszcze grałem" to się przekonałem jak ludzie potrafią kłamać żeby cokolwiek sprzedać. Laminaty popalone (wczesniej grzane zbyt wysoka temperaturą), czasem brak jakichś elementów, generalnie przeorane na maxa. Na 10 jakie kupiłem może 1 był od kogoś uczciwego, komu się naprawdę zepsuł i bez problemu reball wyszedł. Znajomym którym robiłem też bezproblemowo chodzą do dziś.

 

Morał z tego taki, trzymaj się z dala od uszkodzonej elektroniki, chyba że bierzesz to od kogoś znajomego/zaufanego wtedy można zaryzykować.

Link to post
Share on other sites

Odpuść sobie. Niestety w naszym kraju w dziale uszkodzone na aledrogo ludzie wypisują cuda. Bawiłem się swego czasu w reballing amatorski (hot air) X360. Najpierw synowi, potem znajomym. Generalnie szło dobrze. Jak zacząłem kupować z allegro z cytatami typu "nie mam jak sprawdzić, nie mam zasilacza", "dostałem w rozliczeniu sprzedaje jako uszkodzone" czy "wczoraj jeszcze grałem" to się przekonałem jak ludzie potrafią kłamać żeby cokolwiek sprzedać. Laminaty popalone (wczesniej grzane zbyt wysoka temperaturą), czasem brak jakichś elementów, generalnie przeorane na maxa. Na 10 jakie kupiłem może 1 był od kogoś uczciwego, komu się naprawdę zepsuł i bez problemu reball wyszedł. Znajomym którym robiłem też bezproblemowo chodzą do dziś.

 

Morał z tego taki, trzymaj się z dala od uszkodzonej elektroniki, chyba że bierzesz to od kogoś znajomego/zaufanego wtedy można zaryzykować.

Chyba tak właśnie zrobię. Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

http://lmgtfy.com/?q=asic+quality

 

Ja po większym zgłębieniu tematu doszedłem do wniosku, że to nic konkretnego. Ktoś wymyślił, że większy asic quality = większy potencjał oc, ale jak zgłębisz temat, to zauważysz iż karty mające mniejszy ten parametr podkręciły się bardziej niż karty z większym parametrem zatem on nic konkretnego w tym przypadku nie mówi. Może statystycznie karty z większym A.Q. trochę częściej podkręcają się trochę powyżej przeciętnej, ale to dalej loteria.

Link to post
Share on other sites

"Pociągnę" jeszcze chwilę ten temat z uszkodzonym radeonem, jeśli można.

Co może być nie tak, jeśli w sumie karta rzuca tymi paskami tylko przy starcie systemu ? Potem po jakimś czasie komputer zalicza zwis i trzeba restartować. To samo z grami, programami. Wtedy już nie ma tych pasków, tylko zwis, czarny ekran i trzeba restartować ?
Filmik z rozruchu systemu: 
Link to post
Share on other sites

To mogą być zarówno zimne luty jak i uszkodzony rdzeń czy pamięci.

 

Są takie metody naprawy:

-reflow - (tylko na zimne luty) podgrzanie układu, roztopienie cyny które z powrotem przywróci zerwane połączenia cyny między elementem (rdzeń lub pamięć) a płytką. Koszt to około 100zł, może nie przynieść efektu a jak pomoże to na stosunkowo niedługo i usterka prędzej czy później powróci (loteria).

-reballing - (j.w.) wymiana kulek cyny między elementem a płytką, większe szanse powodzenia i dużo mniejsze szanse na powrót usterki  ale koszty olbrzymie i mało który serwis świadczy taką usługę "na prawdę" (mimo iż wiele pisze, że to robią), wymaga bardzo drogiego sprzętu stąd wysoka cena jak już znajdziesz, pewnie przekroczy wartość tej karty graficznej nowej w sklepie.

-wymiana uszkodzonego układu - (rdzenia lub pamięci) chyba nikt tego u nas nie robi bo to już kompletnie nie ma sensu i jest nieopłacalne, wiąże się z reballingiem.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...