Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

O ile dobrze rozumiem znaczenie zwrotu PCB to wygląda  to tak -

http://www.hardwareluxx.de/images/stories/galleries/reviews/2013/asus-290x/asus-290x-2-rs.jpg (link z Internetu)

 

a z przodu dostrzegłem tylko informację na takiej kosteczce, że pamięci są Elpidy, i "PCB designed in Taiwan" i jakieś oznaczenia portów.

 

Chodzi o kartę "Asus Radeon R9 290X (lub 290) DirectCu II OC"

 

Na naklejce "R9290X - DC2OC - 4GD5 - 2DIS 202097 - 00032 YV05C0 - A04". Wygląda jak fabryczna. Mozna jej zaufać?

Link to post
Share on other sites

Witam, mam kartę msi r9 270 i mam z nią taki problem, że w praktycznie wszystkich grach(jedynie w driver san francisco tego nie zauważyłem) pojawiają się takie przeźroczyste poziome pasy na całą szerokość ekranu i się poruszają. Występuje to jedynie w grach, na pulpicie itp. tego nie ma. Szczególnie dobrze widać je na ciemnym tle. Czytałem, że pomaga na to włączenie v sync. Faktycznie, po włączeniu vsync pasków jest jakby mniej, jednak dalej są. V sync oczywiście mam włączony również w catalyst control center.


Reszta zestawu:


i3 4150


Corsair vengaence 4gb


fortron raider 550


seagate barracud 1tb


astrock h81m


zalman t4


 


Monitor to flatron w1942s. Na poprzednim komputerze nie zauważyłem takiego problemu.


Bardzo proszę o pomoc, bo za każdym razem gdy włączę jakąś grę to nie można sobie przyjemnie pograć.


Czyżby grafika była padnięta?


Karta do monitora podłączona oczywiście via przejściówka ;)


Link to post
Share on other sites

Witam,

Posiadam od tygodnia Asus Radeona R7 260X 2GB

Po zainstalowaniu sterownikow przy ponownym uruchamianiu kompa mam blackscreena. Black pojawia sie po ladowaniu windowsa, przed ekranem logowania.

W grach karta ma temp. okolo 76℃ i wyswietlaja mi sie rozne piksele, kwadraty, paski(nie wiem co to jest) w kolorze tekstur.

Mial ktos z Was cos takiego?

 

Przepraszam za brak polskich liter - pisze z komorki

Edytowane przez unun1
Link to post
Share on other sites

Witam,

Posiadam od tygodnia Asus Radeona R7 260X 2GB

Po zainstalowaniu sterownikow przy ponownym uruchamianiu kompa mam blackscreena. Black pojawia sie po ladowaniu windowsa, przed ekranem logowania.

W grach karta ma temp. okolo 76℃ i wyswietlaja mi sie rozne piksele, kwadraty, paski(nie wiem co to jest) w kolorze tekstur.

Mial ktos z Was cos takiego?

 

Przepraszam za brak polskich liter - pisze z komorki

Artefakty miałem , więc mnie to nie dziwi .

Co do Blackscreena to się nie wypowiem gdyż ja takowego nie miałem

Link to post
Share on other sites

A co powiecie o kartach Gigabyte

 

ASUS - ponoć są problemy z chłodzeniem pamięci, cienki serwis

MSI - Coraz cześciej zdarzają się wadliwe produkty, serwis przeciętny

Sapphire - dobra konstrukcja, brak serwisu w polsce

Gigabyte - ponoć dobre chłodzenie, gdzieś widziałem testy że przy pełnym obciążeniu 74st, serwis w polsce - może ma ktoś tą kartę i coś może o niej powiedzieć. 

 

mój budżet na kartę to maksymalnie 2000 pln - R9 290 czy R9 290x opłaca się dopłacić do 4% wydajności, bo ponoć taka jest różnica między nimi. Nie mam zamiaru kręcić karty.

 

moje typy

 

 

GIgabyte R9  290

http://www.x-kom.pl/p/168715-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-r9-290-4096mb-512bit-oc.html

 

Gigabyte R9 290x

http://www.x-kom.pl/p/169416-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-r9-290x-4096mb-512bit-oc-bf4.html

 

Sapphire R9 290

http://www.x-kom.pl/p/168258-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-r9-290-4096mb-512bit-tri-x-oc.html

 

Sapphire R9 290x - poza zakresem cenowym przynajmniej w tym sklepie

Edytowane przez kazadan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...