Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Jak bedziesz mial arty pisz, mi przyszla 280x i na razie czysto z nimi. Ale napiecie w afterburner mam zablokowane, nie do zmienienia.


Pytanie do tych co maja r9 i rozne problemy z artefaktami: mieliscie je od razu czy po pewnym czasie? Ja mojego asusa r9 280x testowalem dzis na watch dogs, heaven bench i battlefiled 4 wszystko na maks, na stokowych taktach i napieciu(1070mhz, 6400mhz i 1200mV, 1600mV na pamieci) i wszystko swietnie gralo.
Link to post
Share on other sites

Artefakty występują nieregularnie i nie zawsze są od początku. U mnie pierwszy raz pojawił się po 3h. Kolejny epizod był po 2 tygodniach a potem coraz częściej wiec nie ma regóły kiedy, i czy w ogóle się pojawią.

Edytowane przez COrel
Link to post
Share on other sites

Czytając zagraniczne fora, gdzie problem jest znacznie bardziej szczegółowo opisywany przez większą liczbę osób, znalazłem 2 najbardziej prawdopodobne (jak i najczęściej wymieniane) przyczyny występowania artefaktów: 

 

1) Wadliwe pamięci montowane w serii 280X wydawanej przez ASUS

 

2) Wadliwy bios chipsetu karty.

 

Osobiście przychylam się bardziej ku opcji nr. 1 ponieważ były bezowocne próby aktualizacji biosu karty jak i aktualizacji samych sterowników zarówno przez AMD jak i ASUS. Są też filmiki pokazujące, jak rozebrać kartę i przełączyć bios, jednak to nie zawsze rozwiązuje problem. Drugim istotnym argumentem jest fakt, iż nie wszystkie 280X od ASUSa są wadliwe. Nie znam technologii produkcji kart, jednak ewidentnie musi być jakaś różnica w fazie produkcji powodująca, iż nie wszystkie obarczone są tym błędem, a jednocześnie nie dotyczy on kilku sztuk, tylko dosyć sporej liczby egzemplarzy. Nie wiem, jak jest z pamięciami montowanymi u rożnych producentów, jednak niewątpliwym królem produkcji artefaktów jest ASUS. Oczywiście zdarzają się też inni, jednak w znacznie mniejszym stopniu niż marka wiodąca. 

 

Dla wszystkich posiadaczy R9 od ASUS: Nie ma sensu martwic się na zapas. Nie wszystkie karty mają ten problem (aczkolwiek jest ich sporo :)), więc cieszcie się swoimi kartami i polecam zacząć zamartwiać się dopiero, gdy u siebie zobaczycie dodatkową geometrię. 

Edytowane przez COrel
Link to post
Share on other sites

NickoBellic - kiedy Ci się pokazuje ten pasek? Podczas przeglądania przeglądarki, pracy na pulpicie? Jeśli tak to nie jest to artefakt tylko pewne zjawisko występujące na nowej serii Radeonów. Przeinstaluj sobie stery 14.4 - u mnie przestało to występować. W grach nigdy tych pasków nie miałem. 

Link to post
Share on other sites

To jest to o czym piszemy. Przeźroczysty paseczek który mignie w ułamku sekundy. Nie jest to żaden artefakt ani wada karty. Tak jak pisałem, ja również w grach tego nie odnotowywałem tylko podczas pracy w Windowsie, Chromie itp. 

Link to post
Share on other sites

Dowiedziałem się dziś, że moja karta została naprawiona. Nie powiedziano mi na czym polegała ta naprawa. Postaram się dowiedzieć co było zrobione przy karcie. W przyszłym tygodniu powinienem mieć ją już u siebie i jeśli będę miał trochę czasu dobrze ją przetestuje i napiszę coś więcej.  

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz zamiar podkręcać to tak, w innym wypadku nie widzę sensu tej dopłaty. Szczególnie że Sapphire jest głośniejszy w spoczynku i ma ograniczoną gwarancje do dwóch lat.

 

W mojej sygnaturze znajdziesz link do testu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Warto z asusa R9 290 OC dopłacić te 100zł do Sapphire R9 290 tri-x OC ?

 

 

Jeśli masz zamiar podkręcać to tak, w innym wypadku nie widzę sensu tej dopłaty.

Dokladnie, Asus ma gorsza pamiec ktora sie zle podkreca. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...