Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Dużej ilości plastiku powiadasz...hmm, nie do końca rozumiem ale ok :) Co do kart Club3D to nie chciałbym się wypowiadać, nie miałem nigdy i raczej bym nie kupił ze względu na słabą renomę. Może ktoś kto posiada Club3D wypowie się szerzej. Najuboższe w plastik, przynajmniej wizualnie są karty Gigabyte - może więc Gigabyte Ci spasuje? Cenowo też wypadają bardzo konkurencyjnie względem innych kart. 

Link to post
Share on other sites

chodzi mi właśnie to te plastikowe obudowy wiatraków nad radiotrami w kartach grafiki czasami jest malutki wentylatorek, a reszta to plastik i otacza i zatrzymuje ciepło.
Co do Gigabyte to czy czasem ta niebieski płytka drukowana nie jest gorszej jakości?? od tej czarnej?

Link to post
Share on other sites

Właśnie kolega wyżej wyjaśnił Ci cały sens obecności tychże plastików, po to to jest żeby ulepszyć przepływ powietrza którego zadaniem jest wychładzanie radiatora. Z resztą zastanów się jaki sens miałoby montowanie przez producentów plastikowych konstrukcji zatrzymujących ciepło na karcie? Po to żeby karty się masowo przegrzewały i lądowały również masowo na gwarancji? Przecież że nie.

 

Co do koloru płytek - wydaje mi się że akurat w tych modelach nie ma to znaczenia, jeśli w ogóle jakiekolwiek i kiedykolwiek miało poza samym wariantem koloru. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Eee nie masz karty a o artefaktach pierdzielisz ? Jak będziesz miał i arty będą to się będziemy martwić, a na razie to nie widzę powodu do obaw ;)

Nie pisz mi proszę nic o nv ;) bo na prawdę nie masz pojęcia jak to jest się użerać z SLI :D do tego takim gdzie karty działają asynchronicznie, wszystko o frame parcingu można sobie włożyć między bajki, NV powinna się uczyć od AMD jak robić MGPU ...

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Witam i mam pytanie. Wiecie może jakie TDP ma karta Radeon R7 240 DDR5 ? Wersja z DDR3 to tdp 30W. Zastanawia mnie czy z DDR5 również ma tak niskie TDP czy jednak zewzględu na lepszą pamięć tdp wzrosło jak to często bywa w kartach z ddr5 względem wersji z ddr3. Na internecie nie mogę znaleść konkretnej wartości dla wersji r7 240 ddr5, nawet na stronie producenta...

Edytowane przez damien
Link to post
Share on other sites

Witam. Zakupolem dzis na allegro radeona r9 280x od asusa, directcu II i chyba juz zaluje. Z tego co czyyalem, glownie w battlefield 4 sa artefakty na tych kartach jak te:

wiecie moze czym one sa spowodowane czy to wina nirktotych egzemplarzy, strerow?

 

 

Specjalnie wrzuciłem link do tematu o moich problemach z ASUS R9 280x żeby osoby mające zamiar kupienia tej karty wstrzymały się i poczekały na finał mojej sprawy. Problem nie dotyczy wszystkich kart z tej serii ale jest bardzo dużo problematycznych egzemplarzy, szczególnie od ASUS.

 

Nie piszcie takich głupot o obniżaniu taktowania karty bo to nic nie daje. Wiele osób tego próbowało. Osobiście próbowałem dosłownie wszystkiego i artefakty jak były tak są. W innych krajach te karty lądują na RMA i są wymieniane w ciągu kilku dni na inne. Zobaczymy jak będzie u nas z wymianą, ale już od ponad 2.5 tygodnia karta jest w drodze do serwisu ASUS.

 

Ostatnią NVIDIę miałem ponad 10 lat temu i mam wrażenie, że znów wróci do łask.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Czym różnią się modele niereferencyjne?

Być może ASUS stworzył specjalną odmianę tego modelu aby można było sobie popłakać w internecie.

Wadliwe sztuki się zdarzają każdemu producentowi. Czasami dla obniżenia kosztów produkcji używa się zamienników. Nie zawsze to wychodzi na dobre.

Karty spod loga nV to również pozbawione wad nie są.

Ostatnio było nawet sporo narzekania na 780ki.

2/10 osób wie coś o komputerach więc zwrotów jest naprawdę mało.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co zrobił ASUS, ale bardzo dużo jest kart mających ten sam problem. Czytając wypowiedzi użytkowników pod filmikami dotyczącymi krzaczków w reżyserii 7900 widać, że 90% osób wypowiadających się w komentarzach ma karty, które wyszły z logo jednej firmy. 

 

Wiem, że każdemu może się zdarzyć wtopa, ale skoro ASUS jest świadomy problemu (update biosu, który miał rozwiązać problem; nieskuteczny), to czemu odsyłają ludziom karty z dopiskiem " Test OK" ( niestety, głównie w Polsce) i na dodatek zajmuje im to miesiąc czasu.

 

Odesłałem swoją kartę wiedząc co jest źródłem problemu. Skoro istnieją egzemplarze pozbawione tej wady (o ile takie są) to wolałbym być właścicielem właśnie takiego, a nie edycji kolekcjonerskiej tworzącej własnie tekstury w różnych grach i nie tylko.

 

Jestem świadomy tego, że NVIDIa też potrafi nieźle namieszać, np. sterowniki zabijające karty. 

 

Nie wiem ile jest zwrotów u nas (może większość chce przeczekać, aż znajdzie się jakieś softowe rozwiązanie, lub po prostu szkoda im czasu na czekanie na decyzję serwisu która i tak nie gwarantuje rozwiązania problemu) ale dostałem kilka prywatnych wiadomości od ludzi mających ten sam problem. Poza tym, jest jeszcze kilka wątków dotyczących problemów z R9 no i filmiki z YT. Myślę, że w innych krajach jest więcej reklamacji ponieważ tam trwa to znacznie krócej, i ludzie mają inne podejście do tematu.

 

Nie uważam się za mega eksperta w dziedzinie komputerów, jednak kupując tą kartę nie widziałem nigdzie zapisu, że w cenę wliczone są dodatkowe atrakcję, w związku z tym, chcę mieć kartę sprawną w 100% -  bez artefaktów. Chyba mam do tego prawo. 

 

Jestem ciekawy twojej reakcji, gdybyś był w mojej sytuacji. Na pewno skakałbyś z radości dziękując producentowi, że w cenie karty dostałeś automatyczną personalizację obrazu :). Bądźmy poważni. Nie zakładam tego tematu żeby się wyżalać, tylko po to, żeby osoby noszące się z zamiarem zakupu karty R9 od ASUSa, lub mające taki sam problem, wstrzymały się tymczasowo i zobaczyły jak serwis ASUS podejdzie do sprawy. Może da im to szanse zaoszczędzenia czasu na reklamacji, zachęci ich do wysłania swojej karty, lub po prostu oszczędzi nerwów i wybiorą inny chipset lub innego producenta, jeśli 280x jest ich celem.

 

Na dzień dzisiejszy sprawa jest w toku. Nie wiem jak się zakończy, i kiedy. Muszę się dobrze zastanowić co zrobić dalej. Komputer jest mi potrzebny codziennie ze względu na to, czym się zajmuje, a miesięczna utrata karty jest dla mnie bolesnym ciosem. Nie wykluczone, że potrwa to znacznie dłużej, jeśli karta wróci bez żadnych zmian, ponieważ pojawianie artefaktów przeszkadza mi w pracy, co dla mnie jest nieakceptowalne. Ostatnia moja reklamacja u ASUS skończyła się zakupieniem innej karty. Mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez tego.

Edytowane przez COrel
Link to post
Share on other sites

 

 

Jaki procesor nie będzie blokować CrossFire 2x R9 280x?

Ciezko odpowiedziec na takie pytanie. Kup sobie najlepszy procesor na jaki cie stac. Ograniczanie karty przez procesor nie jest takie latwe do zdefiniowania. Zwykle jest tak ze w jednym momencie karta ogranicza procesor , a zaraz sytuacja sie odwraca i to procesor ogranicza karte. 

Dwie karty bardziej obciazaja procesor. Powiem ci dla przykladu jak to wyglada u mnie bo na dana chwile mam 7990 (czyli w zasadzie r9 280x crossfire) i R9 290 . Crysis 3 jest chyba najlepszym przykladem bo to bardzo wymagajaca gra dla gpu i cpu. 

Mapa "welcome to the jungle" ma duzo fizyki robionej na procesorze. Grajac z podkreconym do 4.5Ghz i7 3770k momentami ten procesor nie wyrabia przy 7990. W momentach mocno graficznych 7990 ma duzo wiecej fps niz R9 290 czego mozna by bylo sie spodziewac, ale w momentach siedzacych na procesorze R9 290 wypada lepiej , czasem nawet o 10 fps. 

Z 7990 obciazenie procesora jest tak na oko ok 15-20% wieksze. Jak wchodzi ponad 85% juz procesor zaczyna ograniczac karty, wcale nie muci byc to 100%. 

To dosc specyficzna gra i "zbugowana" , ale mam jeden staly moment w grze gdzie to sprawdzam, wystarczy stac i patrzec sie na trawnik. :)

Narzut na procesor przez crossfire widac nawet w BF4 gdzie tak mocny procek jak moj dostaje kopa w pewnych momentach gry po wlaczeniy "mantle". :roll:  

Takze z crossfire z dwoch r9 280x w 80% przypadkow bedziesz sie cieszyl z wiekszej ilosci FPS, w pozostalych moze byc nieznacznie mniej wydajnie niz z jedna mocna karta przy odpowiednio mocnym procku.

Link to post
Share on other sites

Blokował żaden, ale ograniczać w niektórych przypadkach może. Ładnie to wytłumaczył keczu.

O ile do większości gier w zupełności wystarczy i5 IvyBridge czy Haswell (nawet nie podkręcony i5-3570 czy 4670), to mogą się zdarzyć w jakiejś grze takie miejsca, że nawet podkręcony i7 nie da rady.

Link to post
Share on other sites

Hey 

 

Jeśli chodzi o 280x od asusa to artefakty są u nich plaga z tego co widzę. Ja zakupiłem 2 takie karty jedna była od razu OK ale drugą wymieniłem 2 razy i dopiero trzecia była ok i nie produkowała artefaktów.

 

Karty kupiłem do koparki krypto walut,  po 6 miesiącach w jednej z kart zatarł się wentylator wiec poszła do serwisu. Po około 3 tygodniach wróciła do mnie karta wymieniona no nową ale niestety wgląda na to ze jest to kolejna karta sypiąca artefaktami. 

 

Ręce opadają, co się z tą firmą podziało. 

 

Zastanawiam się czy taka sytuacja z tymi kartami nie jest spowodowana popularnością tych kart w koparkach krypto walut a przez to wielkim popytem. Przynajmniej jak ja je kupowałem to np w Krakowie sklepy czekały na te karty w kolejce u dystrybutora.

 

Może asus zwęszył dobry biznes i zwiększył produkcje kosztem jakości bo osobiście nie zauważyłem  zęby artefakty miały wpływ na liczenie krypto walut.

 

Taka moja mała teoria spiskowa.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...