Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Ja cały czas mam włączony Triple Buffering bo cały czas mam włączony VSYNC - nie wiem jak można grać bez VSYNCa na monitorze 60 Hz jak większa ilość FPSów jest w moim odczuciu fikcją...ja nie widzę różnicy mając 60 FPSów z VSYNC a 100 FPSami bez VSYNC - oczywiście poza tearingiem którego nie znoszę...

 

Triple Buffering wspomaga VSYNC.

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

wyjaśnienie co to potrójne buforowanie:

http://www.anandtech.com/show/2794/2

 

In other words, with triple buffering we get the same high actual performance and similar decreased input lag of a vsync disabled setup while achieving the visual quality and smoothness of leaving vsync enabled.

 

 

Jak już pisałem, zamiast zwykłego v-sync(podwójne buforowanie) odpalcie potrójne i do tego fps limit do 59. Różnica w opóźnieniu jest zauważalna na korzyść potrójnego z fps cap 59.

 

Przy zwykłym v-sync obraz reaguje na ruch myszy z opóźnieniem, powyższe w znacznym stopniu to eliminuje.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Ja jestem z kolei osobą, która nie potrafi grać z włączonym VSYNC. Może to i złudne, ale zawsze mam wrażenie, że przy VSYNC ON rosną opóźnienia pomiędzy klatkami. To też kwestia przyzwyczajenia i używanych gier. 

Link to post
Share on other sites

Ja jestem z kolei osobą, która nie potrafi grać z włączonym VSYNC. Może to i złudne, ale zawsze mam wrażenie, że przy VSYNC ON rosną opóźnienia pomiędzy klatkami. To też kwestia przyzwyczajenia i używanych gier. 

Miałem dokładnie to samo w BF3 na HD 7970. Maiłem wrażenie, że jakoś wolniej się obracam. Bez włączonego vsync miałem około 100FPs z włączonym stabilne 60FPs - jednak nie potrafiłem z tym grać.

Grałem więc z wyłączonym bo byłem zwrotniejszy.

Na R9 290 jakoś da się grać z włączonym. Nie wiem dlaczego tak jest. W sumie na obu kartach wydajność jest ok.

Sterowniki te same 13.12 - o co kaman ?

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

wyjaśnienie co to potrójne buforowanie:

http://www.anandtech.com/show/2794/2

 

 

 

Jak już pisałem, zamiast zwykłego v-sync(podwójne buforowanie) odpalcie potrójne i do tego fps limit do 59. Różnica w opóźnieniu jest zauważalna na korzyść potrójnego z fps cap 59.

 

Przy zwykłym v-sync obraz reaguje na ruch myszy z opóźnieniem, powyższe w znacznym stopniu to eliminuje.

 

Sprawdziłem i jeżeli mam włączony dodatkowo v sync w grze jest ok jest ciut lepiej płynniej i nie ma już tak widocznych zgrzytów . ALe jeżeli go wyłączę to mam lekkie zgrzyty mimo, że fps jest stały. 

Link to post
Share on other sites

@up Mam nadzieję że powyższe informacje nie dotyczą opcji ze sterowników ponieważ działa ona tylko Ogl a nie DX o czym zresztą lojalnie jest napisane.


Karloli, którą ty masz wersję tego Gigabyte R9 290 WF3?

Są dwie:

- GPU 947Mhz

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4916#sp

- GPU 1040Mhz

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4920#ov

Jest jeszcze ta.

Zwykłe pudełko ale taktowanie 1040

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4884#ov

Link to post
Share on other sites

Ja cały czas mam włączony Triple Buffering bo cały czas mam włączony VSYNC - nie wiem jak można grać bez VSYNCa na monitorze 60 Hz jak większa ilość FPSów jest w moim odczuciu fikcją...ja nie widzę różnicy mając 60 FPSów z VSYNC a 100 FPSami bez VSYNC - oczywiście poza tearingiem którego nie znoszę...

 

Triple Buffering wspomaga VSYNC.

Ja czuje laga szczegolnie na niektorych tytulach np CSGO tam opoznienie jest strasznie duze mimo iz mam stabilne 60 FPS a bez vsynca pewnie 200-300 Vsynca odpalam w grach w ktorych albo nie ma opoznienia albo nie przeszkadza mi ono np w grach single player

 

No i polecam program RADEONPRO :) Vsyns dynamiczny mozna ustawic capa fps i duzo roznych rzeczy, dynamiczny vsync wylacz nam v synca ponizej 60 klatek

 

http://www.radeonpro.info/

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

@ up z moich doswiadczen wynika ze samo wlaczenie synchronizacji pionowej powoduje laga ( CS GO, Bordernlands 2 etc )  - i to niezaleznie od chipsetu karty graficznej ( sprawdzone na  7850, 660TI, 650Ti boost i gtx 770 ).

Potrojne buforowanie zmniejsza jego "rozmiar" ale nadal jest odczuwalny.

Dodam ze testowalem to 120Hz/fps

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

Pewnie dlatego mam ciężej w każdym Multiplayerze...

 

Żeby wszystko było jasne - pewnie że robiłem testy z włączonym/wyłączonym VSYNCiem i pewnie że gra bez input laga jest do wychwycenia - szybsza, płynniejsza reakcja - a w FPSach liczą się ułamki sekund - cóż najwyraźniej lubię sobie utrudniać  ^^ 

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej się zgadzam - tak, temat pingu przerabiałem ostatni czasy w Crysis 2 na serwerach z Australii - cuda i dziwy się tam działy aż okazało się co jest winowajcą. Co do myszy - niestety ale na razie tylko 125 Hz - generalnie wiem co chcesz powiedzieć - jest te kilka czynników które przy pominięciu umiejętności gracza mogą sprawić że współczynnik K/D może się poprawić bo przecież o to w tym chodzi...

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to dobry temat, ale się pochwalę wynikami R7260X z moim A10 5800K 

http://www.3dmark.com/3dm/2391303

Myślę, że jest przyzwoicie :D

Zobaczymy jakie jutro będą wyniki w Thiefie. 

Karta chodzi dobrze, raz miałem frez ekranu na parę sekund, ale sterownik się obudził po chwili. Za drugim razem miałem czarny ekran i musiałem zresetować, ale na razie odpukać jest dobrze. 

 

edit; fu*k zapeszyłem, bluescreen przed chwilą 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites
Gość staryjaponiec

Wydaje mi się, że w "normalnej" boost przy obciążeniu podbija taktowanie do 1150 MHz, w wersji LE jest to maksymalnie 1100 MHz. 

 

Różnica jest mała, więc może i warto wybrać droższą... Ciekawa kwestia to fakt, czy LE ma także odblokowaną regulację napięcia. 

 

 

Osobiście dopłaciłbym trochę i wybrał ten bardziej wyżyłowany, aczkolwiek raczej różnią się tylko boostem.

Link to post
Share on other sites

Tylko nieraz tak jest opisana ta karta:

MSI ATI Radeon R9 270X Hawk Limited Edition 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express

 

Więc może jednak nie tylko tym się różni skoro to jakiś Limited Edition jest.

A może to są jakieś sztuki co nawet do tych 1150 nie dobiją i tak sprzedają.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...