Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Po obniżeniu napięcia, na Gigabyte WF3X R9 290 fajnie spadają temperatury.(przynajmniej w mojej konfiguracji).

 

Przy kopaniu kryptowalut na poziomie 600 KH/s, przed zmianą napięcia miałem przy tych samych obrotach(3400rpm) 82 st.C. Obecnie po zmianie o -60 mV jest to max. 74 st.C. W obu przypadkach zegary stockowe, t.j. 947/1250.

 

ASIC quality 81,1 %

 

Różnica jest naprawdę spora, a karta cały czas w pełni stabilna. Teraz czas na OC po podniesieniu napięcia.

 

Tak zapytam, na jakich napięciach chodzą po OC Wasze r9 290(odczyt MSI AB)? 

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Odczyt z Crysis 3, zawsze w tej grze robię pomiary temperatur. Kilka minut wystarczy, żeby karta osiągnęła swoją szczytową wartość.  Nie chce ktoś wysłać do mnie R9 290 od Gigabyte? Dodałbym go do porównania z innymi :D

 

@omar: Tak, ten XFX robi takie temp. 

 

Ten Pan z wilczurem w avatarze jest mi winien przeprosiny, kiedy pisałem o:

 

Sądzę, że po OC temperatura takiego R9 290 DCUII będzie w okolicach 90-92C. Przy czym RPM pójdzie w górę z 1400 do przynajmniej 2500 obr./min. Piekarnik i granica throttlingu = wydajność gorsza od GTX 780 OC. Oczywiście to tylko moje spekulacje, ale tak właśnie to widzę.

 

Mam tę kartę i moje słowa okazały się prawie prorocze. Ten DCUII po kilku minutach rozgrywki nagrzewa się do 88 stopni. Najgorsze jest to, że całe ciepło leci do środka budy. Do tego wszystkiego zaczyna się throttling. 

Link to post
Share on other sites
Mam tę kartę i moje słowa okazały się prawie prorocze. Ten DCUII po kilku minutach rozgrywki nagrzewa się do 88 stopni. Najgorsze jest to, że całe ciepło leci do środka budy. Do tego wszystkiego zaczyna się throttling. 

To chyba masz coś nie halo z tym R9 290 od Asusa. Ja katuję MSI R9 290 Gaming i po 3 godzinach multi BF3 (zegar ustawiłem na 1020Mhz) mam max 75c w ciepłej obudowie (Fractal Define XL R2).

 

inny użytkownik na Gigabyte (GPU 1040) ma takie tempy.

 

Między 69/71max zależy od temp. w pokoju   bf3 i bf4. Największą temp. wygenerował mi po 7 minutach OCCT 79/80 stopni na tym poziomie.

 

Gdzie tu widzisz chociaż 80c podczas gry ???

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Wszystko jest halo. Fabryczny model, oczywiście mowa tu o mocnym OC z dodanymi 100mv.

Wyższe napięcie potrafi zabić kulturę pracy na R9 290, szkoda że nie sprawdzili tego w wielu redakcjach ;)

Link to post
Share on other sites

Między 69/71max zależy od temp. w pokoju   bf3 i bf4. Największą temp. wygenerował mi po 7 minutach OCCT 79/80 stopni na tym poziomie.

 

U mnie temp. przy OCCT GPU po 90s wyniosła 88 st.C i chłodzenie na 100%(4500 rpm) poszło. (+ 50 mV, w MSI AB max. v = 1,227) Zegary 1070/1445, power limit 20%. Temp. otoczenia 23 st.C.

 

Dla porównania ustawienie ze standardowymi zegarami i obniżonym o 60 mV napięciem tylko 75 st.C i 2700rpm - 55%.

 

Wentylacja jak poniżej - Define R4 bez koszyków HDD(na boku wyciągający 120mm, pozostałe 140mm, wszystkie na 12v, Fractal Design Silent Series R2)

 

http://i59.tinypic.com/10s90g0.jpg

 

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Jak macie spadki to polecam sprawdzić podniesienie "Power Limit" do ok. +20% lub więcej. Moja R9 290 przy takim ustawieniu trzyma wyższe zegary cały czas. Przy standardowych ustawieniach taktowanie rdzenia sobie skacze, zwłaszcza gdy temperatury są wysokie.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Nie ma w tym nic dziwnego.

 

 

Synchronizacja pionowa tak działa.(tradycyjna podwójna) Przy spadku płynności poniżej 60 kl/s w teorii framerate powinien spaść do 30 kl/s.(chociaż nie zawsze tak się dzieje, spadek płynności musi chyba trwać dłużej niż chwilę, aby framerate spadł do 30kl/s) Przy "potrójnym buforowaniu" jest to bardziej płynne, bo drop będzie tylko do 45 kl/s.

 

 

Potrójne buforowanie możesz wymusić w CCC. Polecam do tego ustawienie w MSI AB blokady kl/s do 59.(poradnik) Wtedy zmniejszysz też opóźnienie.(z tytułu synchronizacji)

 

 

Na obecną chwilę takie są ograniczenia, potrójne buforowanie w dużym stopniu zmniejsza wrażenie "drastycznego spadku płynności" aczkolwiek do ideału jeszcze sporo brakuje.(nvidia g-sync?)

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja akurat nie mam jeszcze BF4 - gram w BF3 i zainstalowałem oczywiście stery 14.1 do R9 290 i w BF3 miałem bardzo marny wynik 50-70FPS, gdy na Radeonie 7970OC na kanałach przekraczałem 100FPS.

Myślałem, że coś nie halo z nową kartą więc wróciłem do 13.12 teraz na R9 290 w Bf3 dobija do 130FPS (wszystko na full w FHD).

Gram na włączonej synchronizacji więc 60FPS stabilne jak skała i karta dostaje mnie po du**e (ciszej i chłodniej).

Link to post
Share on other sites

Bo te 14.1 są krótko mówiąc zebane , przynajmniej tak mogłem wywnioskować  po wypowiedziach na zagranicznych forach , sam zresztą ich doświadczyłem no i lipa. Sttutering i w dodatku black screen . Na 13.12 tego nie ma 

Link to post
Share on other sites

@omar2033

 

Polecam naprawdę wypróbować potrójne buforowanie połączone z limitem fps do 59. Lag zdecydowanie mniejszy w moim odczuciu, prawie tak jakbym grał bez synchronizacji. Jak odpalisz z tymi ustawieniami to po powrocie do wcześniejszych zobaczysz różnicę. 

 

 

Co do 14.1 to zainstalowałem... odpaliłem program do kopania(cgminer) no i zaczął się cyrk. Przywrócenie 13.12 i już OK. 

Nigdy nie miałem przekonania do wersji BETA jakichkolwiek sterowników, a te 14.1 od AMD tylko mnie w tym umocniły.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...