Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Jeśli ma w okolicach 500W na linii 12v, oraz dwie wtyczki 6-pin PCI-E to nie powinien robić problemu. Taki zestaw z wykręconym i5 nie powinien obciążać linii 12v więcej jak 450W.

 

r9 270 ma TDP na poziomie 150W, dwie sztuki to 300W, procesor i cała reszta też powiedzmy 150W. 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_radeon_r9_270_nastepca_hd_7850_2gb?page=0,16

 

(powyżej pobór z jedną kartą - mniej niż 350W w Crysis 3, dodatkowo "z gniazdka" czyli faktycznie linia obciążona na jakieś 300-320W)

 

 

R9 270 od MSI jest spoko do CF bo potrzeba tylko dwóch wtyczek 6 pin, taki 270 od Gigabyte, albo 270x to już 4 wtyczki.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Racja, wszystkie posiadaja GCN.

 

Teoretycznie 530w to tak na styk. Zamierzam wymienić go na mocniejszy ponieważ pewnie dojdą dodatkowe podzespoły.

Pewnie też trafi na Thermaltake ponieważ jak dotąd ta firma mnie nie zawiodła. Moc też będzie jakaś rozsądna bo nie sądze aby coś powyżej 630w było wymagane. Nie jest to przecież crossfire z 2 x 7990.

Chodzi o budżetowe rozwiązanie. Markowy zasilacz + dodatkowo 2 karta. Szanse są że się uda. Podobno CF w rebrandowej R9 wychodzi bardzo dobrze.


Losko, wolę dopytać, miałem na myśli kwestie sterowników, każdy producent dorzuca chyba swoje własne, autorskie które mogłyby Mantle nie obsługiwać, ale widocznie źle rozumuję :)

Sterowniki przeważnie pochodzą od AMD(nie ma znaczenia czy asus,sapphiere itd) i są zoptymalizowane pod wszystkie Radeony. Wybieramy model karty i instalujemy najnowsze. Mantle działa tylko z Radeonami z serii R / 7000 do których zainstalowano najnowsze 14.1b.

Link to post
Share on other sites

Która z tych kart była by najlepsza do "Wiesława 3" (Wiedźmin 3)? Oczywiście będzie używana do innych gier  w zestawie z i7-4770k/16GB RAM/SSD 250GB/ Seasonic 750W.

 

SAPPHIRE Rad R9 290X 4096MB DDR5/512 D/H PCI-E BF4 

ASUS GeForce GTX780 3072MB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-E (941/6008) (wer. O.C. - OverClock) (wentylator DirectCU II) 

ZOTAC GeForce GTX 780 OC, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, 2xDVI, DP

Edytowane przez botkiller
Link to post
Share on other sites

A skąd mielibyśmy wiedzieć, jak będzie chodzić na poszczególnych kartach gra, której premiera nie została nawet jeszcze zapowiedziana ? Z takimi pytaniami to do wróżki.

Link to post
Share on other sites

Która z tych kart była by najlepsza do "Wiesława 3" (Wiedźmin 3)? Oczywiście będzie używana do innych gier  w zestawie z i7-4770k/16GB RAM/SSD 250GB/ Seasonic 750W.

 

za 1600zł brałbym - http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-3343 , cena/wydajność niezły zakup

 

co do wieśka , to trzeba po prostu czekać na premiere gry 

Edytowane przez gando
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

za 1600zł brałbym - http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-3343 , cena/wydajność niezły zakup

 

co do wieśka , to trzeba po prostu czekać na premiere gry 

 

Cena bardzo dobra, ale zastawia mnie czy hałas generowany przez te wentylatory nie będzie za duży. Myślałem jeszcze nad odblokowaniem karty do 290X, ale ten Gigabyte nie nadaje się. W każdym razie jest warty uwagi.

 

Link to post
Share on other sites

Też mam tego Gigabyte'a.(wersja 947 MHz / rdzeń) Nie ruszałem napięć(MSI Afterburner nie pozwala na ingerencję) i karta nie kręci się tak dobrze.

 

U mnie maksymalne stabilne OC to: 1030 / 1445 MHz.

 

 

@karoli

 

Może masz fabrycznie podkręconą 290'tkę(GHz), która możliwe lepiej się kręci.

Link to post
Share on other sites

gpu 1040

Czyli jednak ta wersja -1040 kręci się lepiej od 947Mhz.

Tu jest jej test

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/gigabyte-r9-290-windforce-oc-review-1600p-ultra-hd-4k/

Jakie masz temperatury pod dużym obciążeniem (BF3, Crysis 3), a jakie pod Furmarkiem ?

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/gigabyte-r9-290-windforce-oc-review-1600p-ultra-hd-4k/28/

 

Jaki masz ASIC quality w GPU-Z ?

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Być może uprzedzę pytanie. A jak nie to być może komuś ta informacja się przyda. Asic sprawdza się poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na górny pasek w GPU-Z i wejście w "read Asic quality".

Link to post
Share on other sites

Na R9 290 od XFX zrobiłem stabilne 1170/1550 MHz przy napięciu 1.25V tj. +100mV.

XFX moim zdaniem zbyt szybko wchodzi na wysokie obroty.

 

Robiłeś już jakieś testy w grach takie na szybko ?  I jak mógłbyś powiedzieć ile stopni masz w idle. 

Edytowane przez amciek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...