Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Witam, robił ktoś już z was moda na 290 do 290x. .Niestety mój winforcex3 przyjął bios bez problemu, ale nie zaświeciły się nowe jednostki. Generalnie jeśli chodzi o tego mojego gigabyte winforce 3 r9 290 , nie polecam, bios tragedia, dostosowane obrotów do temp. to jakaś głupota, pasty nawalili na gpu że wszystko tam pływało.Po wymianie pasty i po ustawieniu programowym wentyli jest ok max 68 i uszu nie urywa . Karta działa max stabilnie gpu1150/mem5500 . Żeby jeszcze można było V gpu zmienić no niestety. Tak się zastanawiam czy bios od asusa karty odblokował by zmianę V dla gpu. Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi kartami.  ps. kilka zdjęć z wymiany pasty

 
Edytowane przez karoli
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niesamowite, miałem się przesiadać na jakąś i5ke w najbliższym czasie, ale jeśli Mantle da drugie życie mojemu wysłużonemu phenomowi II x4 965 to może być nieźle.

 

Kosmita czekam na Twoją relacje ;)

HEHE spoko przełożę hd7970 do starego procka i sprawdzę :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Nowaj

 

Odnośnie battlefielda 4 na kilku portalach można przeczytać taką informację:

  • Nacisk na CPU: poprawa wydajności o 40,9 % (1080p) oraz 40,1 % (1600p) na detalach Ultra i 4xAA przy AMD A10-7700K i Radeon R9 290X

Skoro phenom 965 dysponuje wydajnością zbliżoną do w/w cpu, uzasadnione wydaje się oczekiwanie, że w tytułach obsługujących mantle "dziadek" pokaże jeszcze pazur.

 

@Kosmita

Trzymam za słowo :)

Link to post
Share on other sites

Po cichu liczę na to, bo tak się składa, że mam takiego dziadka a do zmiany platformy mi nie śpieszno. Jeśli wzrost fps byłby choćby zbliżony do zapowiadanego, żywotność PII byłaby wręcz rekordowa (przecież to już jest staroć, a daje radę z kartami ze średniej półki). 

Link to post
Share on other sites

Na duży wzrost wydajności przy PII bym nie liczył. Szczególnie mając na względzie częste konfiguracje PII X4 z kartami pokroju HD 7770/7790 i HD 7850. Tu chodzi głównie o konkretnie wykorzystanie modułów Vishery i Kevari + powiązanie ich z kartami górnej półki.

 

Sterownik Mantle odciąża CPU, dzięki czemu słabsze jednostki są w stanie wykorzystać potencjał drzemiący w kartach. Część obliczeń przenoszonych jest do samego GPU. Niby to logiczne, bo właśnie na tym AMD zależało najbardziej. W testach może się okazać, że z Mantle, FX-8350 + R9 290X osiąga podobną wydajność co Intel Core i7.

Link to post
Share on other sites

Oj nie generalizowałbym.

Weź przykład testów laba w BF4:

http://pclab.pl/art55318-3.html

 

Żeby było sprawiedliwe pod uwagę wziąłem tryb OC.

20% różnicy w taktowaniu na korzyść FX-8350, a wydajność wyższa o 48,2%.

 

Nie mówiąc już o tym, że na PII X4 masz spadki do 37 kl/s, co będzie odczuwalne w trybie MP.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...