Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Gość JonathanArcherPL

Zakładałem blok i co z tego ?, zyskałem jakieś 150 mhz w stosunku do referencyjnego chłodzenia ;), jednocześnie miałem najszybszą 7970 na forum ;) jeszcze jakieś pytania ?, zresztą 7970 to była bardzo udana konstrukcja, tak samo jak teraz GTX 780, niestety zdarza się że nawet mój zaufany producent spieprzy nową serię, wtedy zostaje konkurencja ;), dlatego wolę kupić tańszą i szybszą 780tkę niżeli jakiś nieudany eksperyment ;)


 

 

Ja wolę to co jest odpowiednio wydajne w stosunku do swojej ceny. 
 

No fakt u AMD może na grill zaoszczędzisz ;)

Link to post
Share on other sites

Zakładałem blok i co z tego ?, zyskałem jakieś 150 mhz w stosunku do referencyjnego chłodzenia ;), jednocześnie miałem najszybszą 7970 na forum ;) jeszcze jakieś pytania ?, zresztą 7970 to była bardzo udana konstrukcja, tak samo jak teraz GTX 780, niestety zdarza się że nawet mój zaufany producent spieprzy nową serię, wtedy zostaje konkurencja ;), dlatego wolę kupić tańszą i szybszą 780tkę niżeli jakiś nieudany eksperyment ;)

 

 

 

No fakt u AMD może na grill zaoszczędzisz ;)

Tak zakładałeś, że zrąbałeś tego 7970 od Asua i pewien szanowany użytkownik musiał Ci co nie co naprawić.

Chyba, że to nie Ty.

Co do piekarników, to nawet GTX-y 770 potrafią mieć wysokie temperatury.

http://forum.benchmark.pl/topic/114250-asus-geforce-770-gtx-oc-przegrzewa-si%C4%99/

Ja akurat nigdy nie narzekałem na tempy u zielonych i czerwonych na powietrzu.

Może miałem szczęście.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Chyba se raczysz jaja robić.

Przecież są tytuły (i to nie byle jakie) gdzie 290X rozwala GTX-a 780 Ti bądź jest na jego poziomie (różnice pomiędzy nimi często minmalne)

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_radeon_r9_290x_windforce_3x_oc_review,19.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_radeon_r9_290x_windforce_3x_oc_review,15.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_radeon_r9_290x_windforce_3x_oc_review,20.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_radeon_r9_290x_windforce_3x_oc_review,21.html

I jeszcze byś nie miał złudzeń. Redakcja takiego PcLab tak skrupulatnie dobiera tytuły gier do testów nowych Radeonów by przypadkiem nie okazały się, w którejś z gier szybsze od zielonych. Żenujący jest dla mnie poziom testów i uwielbienie zielonych przez PcLab.

Od dawna już testy GPU zdecydowanie bardziej obiektywne są na zachodnich portalach.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_290x_wersje_niereferencyjne?page=0,18

 

Napisałem wyraźnie, że chodzi mi o wyniki po podkręcaniu.

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

 

pewien szanowany użytkownik musiał Ci co nie co naprawić.
 

że co ? co niby naprawiał ?, i kto ?. co ty za bajki teraz wymyślasz chłopie ;), gdybym rozwalił Radka to nie bawiłbym się w naprawy tylko kupiłbym drugiego a to tak apropo ;)

Link to post
Share on other sites

No pamiętam jak sobie takty redukowały by się nie "zjarać" dobrze kojarzę ?, a jak taki niereferent się przygrzeje ? :D po OC ? też będzie redukował takty na jednej grafie to od razu będzie widać że zegar spadł :P

Tak, w trybie Quiet występował throttling. W sumie na R9 290X nawet w Uber było to częstym zjawiskiem, ale nie tak odczuwalnym jak przy Quiet. 

 

Co do niereferentów. Samo kupowanie R9 290X uważam za poroniony pomysł, skoro R9 290 po OC jest w stanie prezentować podobną wydajność, co R9 290X po takim samym zabiegu. Trzeba być naprawdę niezłym geekiem, żeby wydać 400 PLN na darmo. 

 

Jedyną sensowną opcją z nierefów jest zakup R9 290 od Sapphire lub Asusa. Ten drugi wypadł naprawdę przednio w teście Guru:

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_r9_290_directcuii_oc_review,12.html

 

Postaram się mieć R9 290 na początku lutego (koniec sesji), to i zaprezentuje w tym temacie mały test na żywo. Możecie składać prośby, co do warunków testowych :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mini review R9 290 Gaming http://forums.guru3d.com/showthread.php?p=4744405

 

W całym internecie nie ma jeszcze oficjalnego testu tej karty. Trzeba przyznać że karta bardzo ładnie się prezentuje, szkoda że MSI nie dało takiego backplate dla GTX-ów.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Ja bym wolał dopłacić do Asus GTX 780 DCUII:

http://www.frazpc.pl/artykuly/924835-4/asus-geforce-gtx-780-directcu-ii-oc-3-gb---test-i-opinia

 

Wątpię, żeby którykolwiek z R9 290 nierefów dorównał tej karcie w kulturze pracy.

 

Roznica w kulturze pracy miedzy Asusem GTX 780 DCUII a  Asusem r9 290 DCUII nie jest duza.

Wydajnosc w grach jest mocno zblizona.

Na korzysc radka przemawia fakt ze 3-4x razy lepiej kopie kryptowaluty oparte na skrypcie...

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

Nie sądzę, by kryptowaluty miały znaczenie, jeśli ktoś kupuje kartę do gier. Albo składa się koparkę, albo kompa do zabawy. Mnie już cholera bierze, bo przez kopaczy mamy obecnie sytuację jak z filmu Barei. 

 

Premiera nowych kart AMD powinna spowodować obniżkę cen u NV, a tymczasem premiera nowych kart AMD spowodowała...natychmiastową podwyżkę cen kart AMD.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

 

Roznica w kulturze pracy miedzy Asusem GTX 780 DCUII a  Asusem r9 290 DCUII nie jest duza.

Jak przy 90C będzie miał te swoje 70% obrotów ;P, to już będzie słyszalny i to na pewno  

Link to post
Share on other sites

Roznica w kulturze pracy miedzy Asusem GTX 780 DCUII a  Asusem r9 290 DCUII nie jest duza.

Wydajnosc w grach jest mocno zblizona.

Na korzysc radka przemawia fakt ze 3-4x razy lepiej kopie kryptowaluty oparte na skrypcie...

Guru testuje GPU poza obudową. Sądzę, że po OC temperatura takiego R9 290 DCUII będzie w okolicach 90-92C. Przy czym RPM pójdzie w górę z 1400 do przynajmniej 2500 obr./min. Piekarnik i granica throttlingu = wydajność gorsza od GTX 780 OC. Oczywiście to tylko moje spekulacje, ale tak właśnie to widzę.

 

Taki R9 290 od Asusa będzie w okolicach cenowych Tri-X, tj. 150 PLN taniej od DCUII 780-tki. Wyższe temperatury i pobór prądu, gorsza kultura pracy chłodzenia, brak wsparcia dla TXAA, PhysX, ShadowPlay, niepewne sterowniki (ostatni cyrk z Catalystami). Naprawdę, ale podziękuje :)

Link to post
Share on other sites

Co do r9 290, to ja zakupiłem referenta od Gigabyte i po odpowiednim ustawieniu profilu w MSI Afterburner zegar praktycznie nie throttluje. Zrobiłem lekki undervolting a rdzeń podkręciłem do 1ghz. W przyszłości planuję założyć Corsair H55 albo wodę, bo karta ma olbrzymi potencjał, dla testów przeszła stabilnie na zegarach 1200/1600 ok 30 minut Unigine Valley (z fanem wykręconym na 100% więc było bardzo głośno  ;)) Nie muszę chyba mówić, że po takim OC z karty robi się prawdziwy potwór wydajności (a moja sztuka ma średni ASIC bo tylko 75%).Także nawet zakup referenta to nie jest taki zły pomysł, jedyny warunek to wymiana chłodzenia jeśli chcemy podkręcać.

 

Taki R9 290 od Asusa będzie w okolicach cenowych Tri-X, tj. 150 PLN taniej od DCUII 780-tki. Wyższe temperatury i pobór prądu, gorsza kultura pracy chłodzenia, brak wsparcia dla TXAA, PhysX, ShadowPlay, niepewne sterowniki (ostatni cyrk z Catalystami). Naprawdę, ale podziękuje :)

 

O jakie konkretnie cyrki z Catalystami chodzi ? Sterowniki od AMD jeszcze nigdy nie były tak stabilne jak są teraz, od 12.11 w górę naprawdę poczynili wielki postęp względem tego co było kiedyś. TXAA fajnie wyglądał chyba tylko w Assasin's Creed 3, a co do PhysX to raczej mało kto z niego korzysta, bo jedna 780 to wciąż za mało żeby obliczać fizykę bez wyraźnych spadków fps. Nie zapominajmy też o nadchodzącym Mantle, to że NV również będzie je obsługiwać nie znaczy wcale że będzie robić to tak samo dobrze jak karty od AMD (a przynajmniej nie w pierwszych miesiącach od wejścia)

Edytowane przez ripjaw
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Myślę, że r9 270 jest bardzo opłacalna. Przy odrobinie szczęścia osiągniesz na niej zegary 270x a może i trochę wyższe a pozostałe parametry tych kart są takie same. Nie wspominając już, że taki 270x ma wydajność zbliżoną do gtx 660Ti.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
O jakie konkretnie cyrki z Catalystami chodzi ? Sterowniki od AMD jeszcze nigdy nie były tak stabilne jak są teraz, od 12.11 w górę naprawdę poczynili wielki postęp względem tego co było kiedyś. TXAA fajnie wyglądał chyba tylko w Assasin's Creed 3, a co do PhysX to raczej mało kto z niego korzysta, bo jedna 780 to wciąż za mało żeby obliczać fizykę bez wyraźnych spadków fps. Nie zapominajmy też o nadchodzącym Mantle, to że NV również będzie je obsługiwać nie znaczy wcale że będzie robić to tak samo dobrze jak karty od AMD (a przynajmniej nie w pierwszych miesiącach od wejścia)

 

To nic nie wiadomo Ci nt. problemów z 13.X beta? Zdaniem o PhysX mnie naprawdę rozbawiłeś. W Arkham, w którym fizyka nVidii pokazuje swoje prawdziwe oblicze jestem w stanie grać przy 58-60 kl/s, na GTX 780. To wszystko przy MSAAx4 i najwyższych detalach. Gdybyś napisał, że GTX 760/770 mają problemy z liczeniem fizyki, to pół biedy, ale zobacz o czym my tu rozmawiamy.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem nic o problemach z catalystami, ostatnie pół roku zmieniałem często karty od 2x660, 680, 7970 i ostatnio r9 290. Siedzę na 13.12 WHQL, wcześniej korzystałem z 13.11 na 7970 i nie wiem o co konkretnie chodzi ? Może i masz rację co do Physx, ale po za Batmanem i Borderlands 2 wymień mi tytuł który z tego korzysta (AC Black Flag i Metro LL nie liczę bo w tych tytułach fizyka du*y nie urywa lekko mówiąc). Tak samo ten cały efekt futra w Cod Ghosts to bida z nędzą i ostro daje po fps (zdaje się ta sama technologia ma być zastosowana w nowym Wieśku).

Edytowane przez ripjaw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W Arkham, w którym fizyka nVidii pokazuje swoje prawdziwe oblicze jestem w stanie grać przy 58-60 kl/s, na GTX 780.

 

Batman'y Arkham są na UE3. B:AC, po delikatnym zejściu z wodotrysków, chodził mi rewelacyjnie na 6870 (po patchu). Jeśli twierdzisz, że gra z niezbyt już imponującą na dzień dzisiejszy grafiką chodzi z włączonym Physx na poziomie 58-60 klatek/s, na karcie za 2k, to jest to raczej argument przeciwko NV i Physx...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem tylko dodać, że przy 1440p. 

To jednak nie zmienia postaci rzeczy, nV ma więcej "ficzerów" od AMD i na to niestety/stety leci masa osób.

 

Jak nie PhysX to Shadow, jak nie TXAA to G-Sync i tak w kółko. Nie oszukujmy się, Mantle niewiele w tej kwestii zmieni.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem tylko dodać, że przy 1440p. 

To jednak nie zmienia postaci rzeczy, nV ma więcej "ficzerów" od AMD i na to niestety/stety leci masa osób.

 

Jak nie PhysX to Shadow, jak nie TXAA to G-Sync i tak w kółko. Nie oszukujmy się, Mantle niewiele w tej kwestii zmieni.

No wybacz robisz testy czyli widać, że ogarniasz temat i dajesz sobie tak oczy mydlić efektami PhysX - efektami dla gimbusów.

Może napisz nam proszę jak wspaniale Nvidia to zrobiła w przypadku update do Assassin's Creed IV Black Flag.

http://www.youtube.com/watch?v=m6a4MbYAPFU#t=78

Zrobili większy dym po wystrzale. Oczywiście tak durnie, że ludzie to wyłączają bo nic nie widać przez pewien czas przez ten dym.

Ale nie o to tu chodzi. Co to za niby unikalny efekt ???? Dym był bez PhysX, po włączeniu jest więcej.

wnie dobrze mogło być więcej tego dymu bez PhysX, ale trzeba było ludziom wcisnąć kit.

Więcej dymu po wystrzale tylko na kartach NV z PhysX !!!!

 

Takie efekty kompletnie mnie nie interesują, do tego to czysto marketingowa papka i jestem przekonany, że każdy z tych efektów można zrobić bez żadnego PhysX by wyglądało to tak samo jak teraz niby dzięki PhysX.

 

To są efekty robione na siłę, producenci gier są celowo przepłacani przez NV by taki efekt zaimplementować w grze i potem pisać jakie to wspaniałe i unikalne.

Assassin’s Creed IV Black Flag rozwiewa tylko wszelkie wątpliwości.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...