Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Chyba nawet chłodzenie WF3 od Gigabyte nie będzie w stanie zbić dużo tej temperatury przy zachowaniu rozsądnych wrażeń akustycznych ;)
Pozostaje albo dobre LC albo:

http://catalogue.3m.eu/pcimages/8521/fullsize.jpg

:D


http://www.overclockers.co.uk/productlist.php?groupid=701&catid=56&subid=1752

Link to post
Share on other sites

Zobaczcie co gościu gada na filmiku od 23:50. ;)

Heh fest, zgodzę się tylko z cooler and quieter ale szybkość i wygląd jeszcze względem niereferenta to trochę przegiął.

Trzeba przyznać, że ta karta trochę namieszała swoją ceną i teraz tylko czekać na spadek cen NV. Szkoda tylko, że nie postarali się z słabszymi kartami.

Link to post
Share on other sites

Po obejrzeniu/przeczytaniu chyba wszystkich recenzji mam mieszane odczucia. Pod względem wydajności jest nieźle, z tego co widzę to zagraniczne testy trochę nieuczciwie porównują do niereferencyjnych 780tek. A jasnym jest, że skoro karta ma tak wysokie temperatury to zbyt wielkiego OC się nie wyciśnie. Dlatego warto czekać na autorskie chłodzenia, chociaż tak jak już ktoś wcześniej wspomniał mogą niewiele pomóc. TinyTomLogan z overclock3d.net wspomniał coś o tym, że niereferenty wyjdą prawdopodobnie dopiero w grudniu/styczniu więc dłuuuugo będziemy musieli czekać.
Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie CENA! Jeżeli karta będzie kosztować ok. 2100zł/2300zł to Nvidia daleko ze swoimi cenami nie zajedzie... :) więc z pewnością będziemy świadkami ładnej obniżki cen kart od zielonych. :)
Tak więc gdyby nie temperatura (bo hałas mi aż tak bardzo nie przeszkadza) to byłoby idealnie. I Effendi nie musiałby tutaj wklejać dwa razy TinyTomLogan'a, który zjechał wygląd i temperatury karty... a na końcu jeszcze polecił 780 od MSI (nawet mnie zaskoczył, bo raczej jest znany ze swoich ukochanych 7970). Ale zobaczymy jak będą się sprawować niereferenty. :)
Pozdrawiam,
Karol.

Link to post
Share on other sites

Ja też mam mieszane uczucia, te temperatury są nie do obejścia i chyba żadne chłodzenie powietrzne nie jest w stanie tego zmienić, w 65 stopni w stresie nie wierzę, chyba że karta będzie zajmowała 5 slotów ;)

Podobno AMD twierdzi, że to normalna temperatura pracy a wersje z autorskim chłodzeniem wyjdą pod koniec listopada lub w grudniu.
Chyba poczekam na spadki cen GTX 780 bo sama wydajność nie jest dla mnie głównym wyznacznikiem w tym wypadku, cała polityka AMD zaczyna się robić żenująca, wygląda to tak jakby zrobili prototyp wyżyłowany do granic możliwości i stąd takie a nie inne temperatury. W teście benchmark.pl rdzeń poszedł o 50MHz po podkręceniu, na Guru3d.com o 150MHz - zajeb....a powtarzalność :P, do tego wszystkiego 70 dBa po podkręceniu ;)

Dostaliśmy niedopracowany produkt w wersji Alpha i to prawie 2 lata po premierze 7xxx, nie ma nawet oficjalnej informacji kiedy pojawią się niereferencyjne egzemplarze, jak Nvidia wypuści na rynek 780Ti za 2300-2400zł to będę pierwszy w kolejce.
 

Link to post
Share on other sites

Z tym niedopracowaniem to zgodzę się z Tobą częściowo... dla mnie niedopracowane jest tylko chłodzenie. Jest XXI wiek, mogli coś innego wymyślić, a nie jedną malutką turbinkę.
Widziałeś wydajność tej karty w 4k? Naprawdę imponująca! W niektórych grach bije 780SLI!!! A Titan w 4k nie ma nawet startu... Jeżeli zejdą z temperaturami do tych 70/75 stopni to mi osobiście to wystarczy. :)
A co do ceny 780Ti. W kwocie, która podałeś aktualnie jest zwykła 780tka więc z całego serca życzę Ci, żeby mocniejsza wersja - Ti tyle kosztowała... :) ale jeżeli plotki o cięciu cen są prawdziwe to kto wie. :)
Pozdrawiam,
Karol.

Link to post
Share on other sites

Ale przyjrzyj się Metro LL, COH2.... w Metro jest różnica dokładnie 0.1 klatki/s 290x uber vs. 780SLI. CF z 290x jest jeszcze wyżej.
W prawdzie to wynika z jakiegoś problemu z SLI w tych grach, lecz tak czy siak na dzień dzisiejszy jest lepiej na jednej 290x w "uber mode" (kto to tak nazwał... Boże...).

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Teraz pytanie, czy wyniki są "naciągane", czy SLI jest źle zoptymalizowane. Jeżeli to pierwsze, to zwracam honor, nie ma sensu patrzeć na takie tabelki (podobnie z linkowaniem TTL'a, który kładzie 3 pudełka Nvidii w podsumowaniu testu karty od AMD - uwielbiam gościa, lecz nie jestem pewien co do wiarygodności tej recenzji... szczególnie, że o wydajności niewiele mówił).
Jeżeli SLI jest źle zoptymalizowane to... muszą to poprawić. :)
Pozdrawiam,
Karol.

Link to post
Share on other sites

 

 

TTL'a, który kładzie 3 pudełka Nvidii w podsumowaniu testu karty od AMD

 

Pod Video był link do testów

 

 

 

 

Jeżeli SLI jest źle zoptymalizowane to

 

To problem optymalizacji SLI który zostanie rozwiązany z poziomu sterowników. (nie pierwszy taki przypadek dla AMD czy NV) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Niesmak bo co? Bo gościu otwarcie mówi że karta jest niewypałem i to co jest obecnie na rynku ją kosi po OC? A to FLAGOWY model... Jeszcze dużo wody musi w rzece upłynąć zanim amd wysunie się znacznie na prowadzenie. ..

 

//Wytapane z Xperia T//

 

 

A te slupki fps to też z chęcią zobaczylbym na własne oczy czy tyle samo klatek jest na ekranie. ;-)

 

//Wytapane z Xperia T//

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...