Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 6xx / 7xx


Recommended Posts

To co mi radzicie? sprzedac np ta 770 2gb i kupic cos lepszego, a np za jakis czas druga dokupic? 

 

 

moj sprzet dla przypomnienia:

 

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150

Gainward GeForce GTX 770 Phantom 2GB DDR5 256bit 

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150

Corsair RM 750W 80+ Gold Fan 135mm modular

Fractal Design Define XL R2 Black Pearl

 

Dzieki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jedyny przypadek jaki znam gdzie było przekroczone 3Gb vram to Skyrim z modami 2/4k , tak to spokojnie , no to znaczy nie wiem jak tam te wszystkie nadchodzące wieśki ,  metra , gta v , ale przegiąć z wymaganiami nie mogą , bo kto by to kupił .

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

We wrześniu/październiku ma NIBY wyjść 880tka, więc może warto poczekać...

W prawdzie wydajność i cena to tylko plotki, ale wiadomo, że 880tka>780tka i zapewne też będzie odrobinę szybsza, niż 780Ti.

 

770tki w SLI są szybsze od 780Ti, lecz będziesz miał ogromne dropy w aplikacjach, które potrzebują dużo VRam. Moim zdaniem parowanie dwóch 770tek z 2GB Vram nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Pytanie zasadnicze... kiedy później?

Jeżeli za rok, to już bym wolał poczekać te niecałe dwa miesiące na nowe karty, szczególnie, że teraz masz całkiem wydajną karciochę. Na Twoim miejscu na przełomie sierpnia i września sprzedałbym 770tkę (zanim pojawią się nowe gpu, żeby coś tam jeszcze za nią dostać) i kupił 880tkę (podobno mają być w bardzo atrakcyjnych cenach...).

Z drugiej strony to wszystko to gdybanie i opieranie się na plotkach, więc...

Link to post
Share on other sites

Trzeba dodać, że na początku pojawią się tylko referenty. Atrakcyjna cena od zielonych to fikcja i bujda na resorach. Wszystkie eksperty/blogiery i inne wytwory internetów pieją jednym głosem, że karta będzie w normalnej cenie (czyli droga). Po wypuszczeniu Tytana Z widać, jakie jest nastawienie Nvidii na "atrakcyjne" ceny.

 

Jest też dobre info. Czytałem niedawno arta z jakimś przedstawicielem Gigusia na Chiny, że będzie całkowicie nowe chłodzenie WF3 (ostatnie jest według mnie szpetne) :D

Link to post
Share on other sites

Kurcze, właśnie z tego co czytałem, to 80tka ma być atrakcyjna cenowo, gdyż zastąpi tak jakby segment 70tek. A wyższe klasy to Ti i jakaś "niespodzianka". Zresztą już są plotki o serii 900 i ich premierze w pierwszym kwartale 2015, ale to trochę dziwne...

 

Zresztą pożyjemy, zobaczymy, może nic nie jest prawdą... :)

Link to post
Share on other sites

No a do 3 monitorów FHD (3240x1920) 3 GB na styk czy potrzeba więcej ?

To jak ? Bo po co robić SLI jak za 2 dni vRAMu zabraknie. :/

 

 

P.S. Jeśli płoty się potwierdzą, że 880-tka będzie wydajniejsza od 780Ti to znaczy, że to pierwszy krok do single-GPU do 4K.

Żeby pociągnąć gry w 4K [w granicach 45-60 FPS] pojedyncze GPU musiałyby być wydajniejsze o 100%, więc zostałoby "tylko" 70% :P

Link to post
Share on other sites

No i GTX 770 do mnie zawitał ;p

Po perturbacjach z R9 280x znalazłem fajną oferte :D

Pierwsze testy za mną .

Jest sporo chłodniej niż na R9 .

Obie karty były z tym samym chłodzeniem ( MSI Gaming TwinFrozr) .

Temp w GTX są sporo niższe niż na R9 ( różnica ok. 10 stopni ) .

A to jeszcze nic , wtedy jak miałem R9 to było sporo chłodniej na dworze :D

 

Wydajność w normie , obie karty mniej więcej podobne wyniki .

Z tymże GTX770 sprawdzany jeszcze na starych sterownikach 320.49 .

Edytowane przez airborne82
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...