Skocz do zawartości

Problem z wlaczeniem komputera po zlozeniu nowych czesci.


Recommended Posts

Witam,

 

Moj problem polega na tym iz ze postanowilem zlozyc komputer doslownie od 0.

Po zlozeniu, oraz podlaczeniu wszystkich czesci oraz innych dodatkow nastal czas na wlaczenie komputera i oto znalazl sie problem.

Mianowicie podczas wlaczenia komputera, na pierwszy rzut oka wszystko dziala lecz, dwie diody z czterech gasna, oraz dwie zostaja.

Zostaje dioda o nazwie "VGA LED" oraz "BOOT_DEVICE_LED", nie ma zupelnie zadnego sygnalu na monitorze, doslownie czarny ekran.

Moja plyta glowna to

Asus M5a97 EVO R2.0 /

Karta graficzna - XFX ATI Radeon HD 6870 1GB

W czym moze tkwic problem? Z karta, czy BIOS'em ?

Link to post
Share on other sites

Poza brakiem obrazu komputer bootuje normalnie system? (dioda pracy dysku miga jakby pracowała; wiem, że to nowy system i Windows nie odpali, ale czy komputer przechodzi POST'a)

Sprawdź czy pamięci są kompatybilne z płyta i czy jeśli nie to czy nacisnąłeś przycisk MemOK!. Mógłbyś też podać resztę podzespołów i jeśli masz możliwość użycia(pożyczenia) innej karty graficznej w celu wyeliminowania tego komponentu z winowajców.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

Niestety nie bootuje, pali sie takze lampka "BOOT_DEVICE_LED".

Co do karty graficznej, owszem specjalnie pojechalem do sklepu aby zakupic druga karte (tansza) i niestety problem nie znikl. Czyli problem napewno nie siedzi w Karcie Graficznej.

Wgralem nowy bios, z oficjalnej strony Asus i niestety, take nie pomoglo.

Jakies pomysly?

Z gory dziekuje.

Pozdrawiam, Crisko.

Link to post
Share on other sites

Dodatkowo spróbuj rozebrać kompa i położyć płytę wraz wraz z założonym prockiem (i chłodzeniem) na pudełko (np. po płycie) i uruchomić to tylko mając procesor i pamięć założoną tylko do jednego slotu (bez grafiki, dysku i reszty). Podaj też jak możesz resztę komponentów jakie masz.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

@effendi

Niestety, to nie pomaga.

 

@OldSmuggler

Plyta Glowna - Asus M5a97 EVO R2.0

Procesor - AMD Black Edition Phenom II X4 965 Processor CPU 3.4GHz AM3 Socket Quad Core

Pamiec RAM - Corsair XMS3 PC Memory 8 GB DDR3 SDRAM 2x4GB DIMM 240-pin 1600 MHz CL9 1.65V

Karta Graficzna - XFX ATI Radeon HD 6870 PCI Express 2.1x16 1GB GDDR5 Graphics Card HDMI 900MHz

Zasilacz - OCZ ZS Series 650W ATX 80+

Obudowa - Zalman Z9 Plus ATX Mid Tower PC Gaming Computer Case

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś nacisnąć MemOK! zaraz po włączeniu kompa? Wiem, że męczę o to, ale czasami to błahostka nie daje włączyć komputera. Też sprawdziłem na stronie Asusa kompatybilne pamięci i twojej nie mogłem znaleźć, więc MemOK! może coś pomóc.

 

Jak też pisałem wyżej wyciągnij płytę z prockiem, chłodzeniem i jedną pamięcią RAM w slocie i podłącz zasilanie i zobaczy czy problem dalej występuje. Jak nic nie da to jak masz możliwość demontażu (potrzebna będzie później pasta termoprzewodząca na cpu) to sprawdź czy procesor ma proste nóżki i jeszcze raz spróbuj z samym prockiem i chłodzeniem i ramem.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

Ona powinna zaświecić raz czy dwa i koniec. Weź i spróbuj poprzekładać kostkę RAMU do innych slotów. Jak nic nie da to można powiedzieć, że karta i RAM nie są odpowiedzialne (dla pewności bym sprawdził je u kolegi, ale to nikła szansa). Spróbuj wyciągnąć procesor ,sprawdzić stan nóżek i przetestować jak w poprzednim poście napisałem. Oczywiście co w trakcie czynności demontażu i montażu trzeba robić nie muszę pisać, bo pewno nie pierwszy raz składałeś kompa.

 

Jeśli to nie da nic to wina leży po stronie płyty lub zasilacza.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...