Skocz do zawartości

Który procesor wybrać AMD AMD Phenom II X6 1045T czy Phenom II X4 965 3,4 GHz BE?


Recommended Posts

Składam komputer przeznaczony do: kodowania i obróbki filmów, edycji zdjęć, dźwięku, tekstów i grafiki oraz przeglądania internetu, a także do kodowania i archiwizacji plików, czyli do pracy.

Który z procesorów będzie bardziej optymalny, AMD Phenom II X6 1045T czy Phenom II X4 965 3,4 GHz BE? Chodzi mi o przyszłościowe rozwiązanie takie, które będzie solidne, niezawodne i stabilne.

Jaką płytę główną do nich wybrać?

Dziękuję z góry za rzetelną pomoc i poradę.

Link to post
Share on other sites

Polecam Asus M597 Pro, ewentualnie M5A97 EVO z własnego doświadczenia. Z tych dwóch wziąłbym 1045t.

 

Czy nie chodziło tu o płytę ASUS M5A97 PRO ? Nie znalazłem takiej płyty "Asus M597 Pro".

Płyty ASUS M5A97 PRO i M597 EVO mają układ cyfrowego zasilania 6+2 - fazowego. Czy to wystarczy dla procesora 6 rdzeniowego?

W przyszłości planuję zastosowanie proc. FX 8350 lub jego nowszego następcy (jeśli będzie miał s. AM3+).

Czy płyta nie będzie się przegrzewać (np. w stresie)? Planuję podkręcanie procesora.

Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami w tej kwestii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestawik : AMD Phenom II X6 1045 + Asus M579 PRO/EVO + SSD Samsung + 8 GB RAM Kingston . I śmiga aż miło :D

 

O ile wzrośnie szybkość systemu przy zastosowaniu SSD Samunng? Czy jest to opłacalny wydatek?

Jaka częstotliwość pamięci RAM jest zalecana do takiej konfiguracji?

Czy częstotliwość zastosowanej pamięci ma tu istotne znaczenie?

Link to post
Share on other sites

Jak obliczyć zapotrzebowanie mocy dla takiej konfiguracji: AMD Phenom II X6 1045T, ASUS M5A97 EVO, 8 GB RAM Kingston, napęd optyczny, twardy dysk - 5szt, wentylatory?

Prosiłbym o wyliczenie mocy oraz podanie sposobu liczenia.

Jaki zasilacz wybrać? Zależy mi na niezawodności, trwałości oraz aby był cichy.

Jak to wygląda w praktyce u osób posiadających podobne zestawy?

Link to post
Share on other sites

Jak obliczyć zapotrzebowanie mocy dla takiej konfiguracji: AMD Phenom II X6 1045T, ASUS M5A97 EVO, 8 GB RAM Kingston, napęd optyczny, twardy dysk - 5szt, wentylatory?

Prosiłbym o wyliczenie mocy oraz podanie sposobu liczenia.

Jaki zasilacz wybrać? Zależy mi na niezawodności, trwałości oraz aby był cichy.

Jak to wygląda w praktyce u osób posiadających podobne zestawy?

 

Ja Ci polecam inną płytę Gigabyte GA-970A-UD3 z 8+2 fazową sekcją zasilania - lepiej się sprawdzić przy X6 1045T.

Link to post
Share on other sites

Ja Ci polecam inną płytę Gigabyte GA-970A-UD3 z 8+2 fazową sekcją zasilania - lepiej się sprawdzić przy X6 1045T.

 

Dokładnie, GA-970A-DS3 ma przyciętą sekcję, co nie wróży niczego dobrego %-). Osobiście mam GA-890FXA-UD7 oraz GA-990FXA-UD3. Obie sprawują się świetnie, zresztą od dłuższego czasu pod AMD kupuję płyty Gigabyte i jeszcze się nie zawiodłem. No może tylko te ciągłe rewizje doprowadzają do szału :(.

Link to post
Share on other sites

Karty graficznej jeszcze nie wybrałem. Liczę bardzo na osoby z doświadczeniem, że podpowiedzą mi optymalny model do moich zastosowań, to jest: obróbka zdjęć, grafiki, montaż i obróbka filmów, kodowanie filmów i oczywiście oglądanie filmów. Nie przewiduję wykorzystania do gier (brak czasu :( ).

Dużo pozytywnych opinii słyszałem o technologii CUDA stosowanej w GeForce. Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Czy Radeony nie posiadają równoważnej technologii?

Jakie rozwiązanie wybrać w moim przypadku? Co mi radzą osoby doświadczone w tej dziedzinie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...