Skocz do zawartości

3570K + MSI Z77-GD55


Recommended Posts

A jakie miałeś temperatury ?

U mnie przy 4,2 dochodzi do 79 stopni przy maksymalnym napięciu 1,23v - trochę za dużo i chyba będę musiał popracować nad zbiciem temperatury. Chyba że trafiła mi się ciepła sztuka ;)

 

WOW... u mnie max 67' ( scythe mugen 2 rev B. 2x 120*120 )

 

Tego szukałem! :) Ustawiłem na czterech rdzeniach 4,5 (dodatkowo, opcje turbo boost i enhanced turbo mam na enable oraz Adjust CPU Ratio: auto) i i teraz bez problemu w OCCT widzę zrzucanie mnożnika w idlu do x1,6. Napięcie vcore mam na +0,08 i w stresie mam je na 1,32V natomiast w idlu na 0,98V.

 

dzisiaj poustawiam tak jak Ty ( zrób screeny z biosu )

 

Pamięci mam Hyperx ddr3 1600 zrobiłem 9-9-9-24 1800 na 1,500v :)

Edytowane przez Grzesiek1010
Link to post
Share on other sites

Czym testujecie i jak długo? U mnie po kilku kolejkach IntelBurn Testem w najwyższym trybie (ok. pół godziny) temperatura oscyluje w okolicach 60 stopni a mam tylko Performe. Taktowanie 4.2GHz na napięciu 1.1V. Uruchomie test tym razem na jakieś 2 godziny i zobacze jakie będą wyniki.

Link to post
Share on other sites

mam dobrze obudowę ogarnięta zero kabli w środku

Fractal DEsign Core 3000

 

Przód 140

Góra 2 x 140*140

Tył 120*120

pasta arctic silver 5

 

U mnie identycznie, dodatkowy wentylator mam jeszcze na dole, 140-1600rpm.

Pasta też ta sama.

Ile gram tej pasty nakładałeś i jaki sposób aplikacji: ziarnko, dwa paski, "X" ? :)

 

Czym testujecie i jak długo?

Ja testuje OCCT- 10-20 minut, Linx nie używa u mnie cały czas 100% procesora a OCCT tak.
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

 

Dodatkowo muszę rozgryźć kwestię spowolnienia obrotów wiatraka do określonego pułapu (lubię mieć ciszę jak nic nie robię na kompie), tak aby np do 60 stopni chodził na minimum a powyżej 60 wchodził na max. Jest po pierwszych testach wydaje mi się że nie działa ona tak jak powinna.

Zauważyłem to samo u siebie, płyty MSI dziwnie sterują wentylatorami. Wcześniej miałem Asusa i tam było więcej opcji w biosie do ustawienia wentylatorów. Na MSI w IDLE wentylatory jak dla mnie kręcą się za szybko.

Częściowo da się to rozwiązać za pomocą MSI Control Center, ale musi działać w tle, poza tym u mnie restuje się po restarcie.

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem to samo u siebie, płyty MSI dziwnie sterują wentylatorami. Wcześniej miałem Asusa i tam było więcej opcji w biosie do ustawienia wentylatorów. Na MSI w IDLE wentylatory jak dla mnie kręcą się za szybko.

Częściowo da się to rozwiązać za pomocą MSI Control Center, ale musi działać w tle, poza tym u mnie restuje się po restarcie.

W biosie zakładka SETTINGS następnie Zaawansowane Ustawienia,następnie Monitoring.Pierwsze masz na auto ustawiasz na temperaturę od której ma się wentylator rozkręcać.Druga ustawiasz z jaką minimalną prędkością ma śmigać. 

Link to post
Share on other sites

Kombinowałem już z ustawieniami w BIOSie, próbowałem ustawić temp na 70* i obroty wentylatora na 12,5% ale obroty i tak uważam za zbyt wysokie. Poza tym brakuje opcji do ustawienia obrotów wentylatorów podłączonych do płyty, jest tam auto lub sztywna wartość procentowa, min to 50%. Po prostu brakuje mi profili jakie były w asusie, silent, dtandard i performance.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...