Skocz do zawartości

3770K Temperatury


Recommended Posts

Dzisiaj rano intel burn test uruchomiony przez godzine

temperatura na zewnątrz 17 stopni

temperatura pokoju 19 stopni

max 73 stopnie przy 4.6mhz

v core 1.17

5 godzin grania w newerwinter max temp 62 stopni.

 

Roznica 6 stopni

jak są upały a gdy ich nie ma ;))))

Link to post
Share on other sites

Worms, dziś spróbowałem 4,7 GHz i potrzebował 1.44 żeby był stabilny. Co prawda temp całkiem znośne max 68 stopni, ale stwierdziem, że olewam to i zostaje na stałe przy 4,4 i 1,25V bo nie warto go tak żyłować dla 300Mhz.  Co do pamięci o których Ci pisałem to zrobiono mnie w balona, bo na radiatorze sa 2133 9-11-11-31 1,65V ale jak ściągnąłem radiator to był nadruk wskazujący 1600 przy 1,55V... :(

Link to post
Share on other sites

O kurcze jaki numer, no to nie ładnie ktoś się zachował.
Co do procka to niestety brak mi zdrowego podejścia, apetyt po i5 wzrósł na OC, jednak ważne że cokolwiek dał się podkręcić.
Dzięki chłopaki za pocieszenie.



Przy normalnym użytkowaniu to i 4.2GHz wystarczy i właśnie dla tego zegara szukam minimalne napięcie stabilne, coś mi się zdaje że poniżej 1.18v nie zejdę.

http://imageshack.us/a/img9/2171/42ghzihswymianapastyocc.jpg


Test zrobiony około 5 rano, więc wszyscy spali, tym samym wszystkie wentyle puszczone na minimum, otoczenie 26 stopni, maks 59 stopni na rdzeniu blend oraz OCCT.

kris33

Jeżeli nie chcesz się wymienić to podałbyś Batch swojego procesora?
 

Link to post
Share on other sites

Dużo się nie pomyliłem. Ale to i tak super wynik. Fajna sztuka gratulacje.

Jakbyś tak IHS zdjął i zmienił pastę to mógłbyś na stałe mieć 4,8ghz przy względnie cichym chłodzeniu.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Już więcej nie będe kombinował, może w przyszłośći zainwestuję w prawdziwe LC, w tej chwili cisnę na Corsair H110 z wentylatorami Akasa Apache 140mm. IHS nie będe zdejmował bo i tak nie zależy mi na wyższym taktowaniu, a temperatury też nie są złe.

Link to post
Share on other sites

Każdy da inna opinię o tym chłodzeniu, ja ogólnie jestem zadowolony z niego. Na pewno lepiej wydajnościowo od Phanteksa który jest w tej chwili królem AC. Gdybym miał wybierać jeszcze raz to bym wybrał Phanteksa, jest tanszy cichszy i bardzo wydajny. Za Corsair h110 płaciłem 420zł + wentylatory 120zł, Phanteksa możesz dostać za 350zł i w dodatku różne wersje kolorystyczne. Na reszte możesz sam sobie odpowiedzieć :D

Link to post
Share on other sites
  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...