Skocz do zawartości

AMD Phenom II 960t black edition


Recommended Posts

Cześć niedawno kupiłem Pocessor AMD phenom II 960t black edition 3,0Ghz, voltage 1.4750V i CPU Frequency 200Mhz mógłby mi ktoś napisać jak podręcił tego procka do jakichś 3.6-3.7Ghz żeby był stabilny i dobrze dzialał chłodzenie moje to SilentiumPC Fortis HE1225.

 

 

 

 

P.S.

Mnożnik mam ustawiony na 5,0x

Edytowane przez dawekz
Link to post
Share on other sites

Po co od razu 1,5V? Standardowe napięcie dla tego procesora to 1,4V (przecież to ma TDP 95W!). Zacznij od niższych napięć. Nie ma co piłować, za wysokie napięcie też powoduje brak stabilności - trzeba znaleźć złoty środek. To nie jest tak, że "jak nawet na 1,5V nie pójdzie 4 GHz to na niczym nie pójdzie".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z poziomu biosu - ustawiasz HTT na sztywno na 200 MHz i znajdujesz mnożnik dla CPU. Standardowo będzie to np. 16 dla 955, bo 16x200 to 3200 MHz. Napięcie ustawiasz na 1,4 V. Wyłączasz Cool and Quiet. I kręcisz mnożnikiem - ja podnosiłem najpierw co 200 MHz, czyli o całą wartość mnożnika (17, 18...). Potem można skakać co 100, kiedy będziemy przy wyższych wartościach. Kiedy przestaje być stabilny - podnosisz napięcie o 0,025 V. Jak zyska stabilność to dalej mnożnik - jak nie, napięcie w górę. Dotąd aż uzyskasz próg, na którym przy żadnym napięciu nie będzie stabilny. Potem trzeba sobie jednak wszystko podocierać - u mnie np. przy 1,45 V miałem stabilne 4,2 GHz, ale jak podniosłem napięcie do 1,5V to już stabilny nie był, mimo temperatur w normie (dajmy do 60 stopni w stresie). Ewentulanie można jeszcze podnosić napięcie dla mostka północnego (CPU NB będzie w biosie - albo coś w tym stylu). Ja chcąc podkręcić jeszcze pamięć RAM, podniosłem HTT do 240 MHz, zmniejszyłem mnożniki dla HTT i NB do 9x (przekraczanie 2 GHz nie daje zbyt wiele, a powoduje utraty stabilności, a u mnie się strasznie grzeje NB, więc nie widziałem sensu w żyłowaniu go napięciem - choć mam podniesione o 0,05 przy najwyższych taktach). Potem proces odwrotny - szukanie najniższych stabilnych napięć przy poszczególnych częstotliwościach. Ja np. przy 4,320 mam 1,4375 V, ale k10stat bez obciążenia opuszcza mi w systemie takty i napięcia w dół - oszczędzanie energii, cisza i chłód. W każdym razie mniej zaawansowany user może się na początek ograniczyć do mnożnika i napięcia CPU (VCore).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...