Skocz do zawartości

brak obrazu GIGABYTE 7770 1gb


Recommended Posts

Witam

 

Dzisiaj zakupiłem ową kartę dokładny link podaje poniżej

http://www.komputronik.pl/product/150220/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_7770_Gigabyte_OC_1GB_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_.html

Występuje u mnie następujący problem, po wymiane mojego radeona 4850 na nowego komputer już nie wstaje :/ zasilanie podpinam poprawnie i każde złącze dokładnie dociskam, czy jest możliwe że moja konfiguracja nie współgra z kartą:

c2d e8400

4gb ram ocz reaper 1066 mhz

zasilacz ocz stealthxstream 600w

płyta główna ASUS p5q pro

czy możliwe że to przez konfigurację czy też wina wada karty?

Jutro o 10;00 jadę do serwisu komputronik-a gdzie karte zakupiłem żeby ją sprawdzili

 

Karta nie nosiła śladów żadnych uszkodzeń.

Proszę znawców o jakąś poradę czy jakis update kompa biosu ? czy bez tego powinno ruszyć, mam tylko czarny ekran i to wszystko, teraz piszę z radeon 4850 i działa bez problemu

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Głośniczek coś piszczy?

 

Tak piszczy 1 dlugi 3 krotkie sygnały sygnał bios Phoenix z tego co właśnie sprawdziłem możliwe że odpowiada za to karta graficzna ta nowa, dziwni mnie tylko to że na starej karcie z której teraz korzystam wszystko jest okej, a ta nowa tylko pikanie i komp nie wstaje.

Link to post
Share on other sites

kody dźwiękowe biosu phoenix

 

sekwencja: 1,1,2 - błąd procesora lub problem z socketem na płycie

sekwencja: 1,1,3 lub 4,2,2 - problem z pamięcią cmos

sekwencja: 1,1,4 - problem z pamięcią rom

sekwencja: 1,2,1 - problem z zegarem systemowym

sekwencja: 1,2,2 i 1,2,3 - problem z kontrolerem dma

sekwencja: 1,3,1 - wystąpił błąd podczas odswierzania pamięci ram

sekwencja: 1,3,2 i 1,3,3 i 1,3,4 błąd podczas próby odczytu pierwszych 64kb pamięci ram

sekwencja: 1,4,1 - błąd lini adresowej pamięci ram

sekwencja: 1,4,2 - błąd parzystoci pamięci ram

sekwencja: 1,4,3 i 1,4,4 błąd na magistrali eisa

sekwencja: 3,1,1 i 3,1,2 - błąd kontrolera dma 3,1,1(slave), 3,1,2(master)

sekwencja: 3,1,3 i 3,1,4 - problem z kontrolerem przerwań 3,1,3(master) 3,1,4(slave)

sekwencja: 3,2,4 - problem z kontrolerem klawiatury

sekwencja: 3,3,1 - wyczerpana bateria podtrzymujaca pamiec cmos

sekwencja: 3,3,2 - zle ustawienia bios

sekwencja: 3,3,4 - problem z pamięciami karty graficznej

sekwencja: 4,2,4 - przerwany test trybu chronionego procesora

sekwencja: 4,3,1 - nieoczekiwany problem podczas testu pamieci ram

sekwencja: 4,4,3 - problem z koprocesore

sekwencja: 9,2,1 - karta graficzna niekompatybilna

 

Co z tego pasuje?

Link to post
Share on other sites

GIGABYTE z serii 7xxx tak ma, ludzie na różnych forach się skarżą, karta krąży od serwisu do usera i tak w kółko, dopiero x naprawa lub x wymiana na nową to naprawiają, bo około 40% kart jest rąbnięta. Akurat komputronik ma taka zasadę, ze jeśli karta nie działała od początku to wymienia od razu na nowe.

Link to post
Share on other sites

kody dźwiękowe biosu phoenix

 

sekwencja: 1,1,2 - błąd procesora lub problem z socketem na płycie

sekwencja: 1,1,3 lub 4,2,2 - problem z pamięcią cmos

sekwencja: 1,1,4 - problem z pamięcią rom

sekwencja: 1,2,1 - problem z zegarem systemowym

sekwencja: 1,2,2 i 1,2,3 - problem z kontrolerem dma

sekwencja: 1,3,1 - wystąpił błąd podczas odswierzania pamięci ram

sekwencja: 1,3,2 i 1,3,3 i 1,3,4 błąd podczas próby odczytu pierwszych 64kb pamięci ram

sekwencja: 1,4,1 - błąd lini adresowej pamięci ram

sekwencja: 1,4,2 - błąd parzystoci pamięci ram

sekwencja: 1,4,3 i 1,4,4 błąd na magistrali eisa

sekwencja: 3,1,1 i 3,1,2 - błąd kontrolera dma 3,1,1(slave), 3,1,2(master)

sekwencja: 3,1,3 i 3,1,4 - problem z kontrolerem przerwań 3,1,3(master) 3,1,4(slave)

sekwencja: 3,2,4 - problem z kontrolerem klawiatury

sekwencja: 3,3,1 - wyczerpana bateria podtrzymujaca pamiec cmos

sekwencja: 3,3,2 - zle ustawienia bios

sekwencja: 3,3,4 - problem z pamięciami karty graficznej

sekwencja: 4,2,4 - przerwany test trybu chronionego procesora

sekwencja: 4,3,1 - nieoczekiwany problem podczas testu pamieci ram

sekwencja: 4,4,3 - problem z koprocesore

sekwencja: 9,2,1 - karta graficzna niekompatybilna

 

Co z tego pasuje?

 

 

1 długi 2 krótkie - błąd karty graficznej

1 długi 3 krótkie – błąd pamięci karty graficznej lub jej brak

miałem takie sygnały , zadzwoniłem jeszcze przed zamknieciem sklepu żeby zgłosić problem i co zaproponują osoba ze sklepu nie wydała się zdziwiona wiec zapewne macie racje, po prostu walnięta sztuka, sklep powiedział że sprawdzi karte na miejscu, i najwyżej wymieni na nową.

Link to post
Share on other sites

Albo działa albo i nie, ale skoro nowa karta nie działa tylko wiatraczek się kręci tzn że chyba jest do jakiejś wymiany.

 

To że jest rąbnięta, to nie znaczy ze nie działa, coś widzę ze mało czytasz forów.

 

Wczoraj zaniosłem kartę do sklepu, i zostałem potraktowany jak złodziej który chce wymusić wymiane karty na nową nikogo nie obchodziło że kupiłem niedziałającą kartę kilka godzin wcześniej i w komputronikuprzyjeli ja na naprawe gwarancyjną z czym sie nie zgodziłem bo skoro sprzedają uszkodzony sprzęt to pownni go wymienić na nowy a nie naprawiac.

Link to post
Share on other sites

No widzisz a u mnie w komputroniku nie robią problemów .Wszystko zależy od personelu.Niestety jak gigabyte to mogą próbować naprawiać

 

Wiem że mogą ale są ustawy które chronią konsumentów przed takimi próbami naprawy niesprawnego sprzetu w momencie sprzedaży jeżeli po dobroci nie wymienią to niedaleko jest uokik i oni lubią doradzać i podawać ustawy w takich przypadkach. Mimo wszystko mam nadzieje że uda się otrzymać nową sztukę napisałem też maila do działu reklamacji sprzetu gwarancyjnego komputronik z opisem zaistaniałem sytuacji ciekawe co odpiszą. Mimo wszystko dzięki serdecznie za rady, na początku myślałem że mój sprzęt po prostu nie współgra z tą kartą , ale na necie jest pełno identycznych konfiguracji jak moja i wszystko działa u nich. a u mnie już w biosie wywala. jeszcze raz serdecznie pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Akurat mi chodziło o to że gigabyte ma serwis na miejscu i dlatego będzie próbował naprawiać .

a u mnie już w biosie wywala tj coś widać czy czarny ekran? pci-e 6 pin podłączone?

 

Tak podłączone zasilanie ( te molexy z pudelka oraz próbowałem tym 6pin które mam prosto z psu) wentylatorek kreci czarny ekran brak sygnału i zanim wczyta się bios słychać pikanie które sygnalizuje brak karty graficznej albo uszkodzona pamieć na karcie, mi tez chodziło zęby to nie trwało 2 tygodnie czy tez 3 ta ich naprawa bo potrzebuje kartę mieć :) niestety mój radeon 4850 strasznie sie juz przegrzewa mimo czyszczenia czasem zdarzy mu się osiągnąć 100 stopni, i dlatego chciałem wymienić kartę na nowszą i mniej prądożerną, a tu zonk, a może się zdarzyć że moja płyta głowna asus p5q pro nie obsłuży tej karty gigabyte?

Link to post
Share on other sites

tak jeden z pierwszych Asusik jeszcze na ddr3 czyszcze go z kurzu od czasu do czasu, chcialem wymienic paste w nim ale śrubki fabrycznie były za mocno skręcone i końcówki ich sie zniszczyły, gdyby nie drobny przypływ gotówki i te temperatury raczej bym go nie zmieniał, na początku myślałem że to wina płyty głownej albo biosu, potem doczytałem że może być karta uszkodzona, dlatego odrazu próbowałem u nich sprawdzić albo wymienić czekam do jutra do południa wtedy mają dokonać diagnostyki i sprawdzić co dzieje się z kartą, mam nadzieje że będzie ona działać.

Link to post
Share on other sites

1 slotowiec?

Można edytować bios na ok 1 v i 625mhz temp spadną o 25 stopni

Jak dobrze podłaczyłeś 6 pin to karta na 99% uszkodzona

 

Na pewno dobrze dociskałem delikatnie żeby dochodziło wtyki są dobrej jakości i nie było żadnego oporu tak jak mówiłem sprawdziłem przejściówkę od nich z pudełka i to stare wejście co miałem do radka 4850 podpięte i nić za pierwszym uruchomieniem w ogóle komputer nie chciał się włączyć po naciśnięciu przycisku power był sekundowy błysk i komputer zgasł dopiero potem dał się uruchomić po 1 minucie odłączenia od prądu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...