Skocz do zawartości

Enlight 350W wystarczy do E6300 i 4770?


Recommended Posts

Witam

Otóż niedawno popsuła mi się karta graficzna i komputer przestał normalnie funkcjonować. Przygotowuje się do zmiany karty graficznej z GeForce 7900GS na ATI Radeon HD4770.

Chciałbym się dowiedzieć czy mój zasilacz poradzi sobie z takim sprzętem... Oto moja specyfikacja komputera:

 

Procesor Core 2 Duo E6300 1,86 Ghz

1 GB Ram Samsung 533 Mhz

Asus P5VD2-MX

Dysk Hitachi 320 GB

Zasilacz Enlight 350W

 

Jak myślicie ? Da radę ?

 

Z góry Dziękuje i czekam na odpowiedzi.

 

Następnym razem lepiej tytułuj wątki.

Link to post
Share on other sites

@Mixtape, E6300 dojdzie do max 2.1 GHz na tej płycie głównej, więc nie da rady 2.2, a poza tym zasilacz jest krótko mówiąc bombą zegarową. Nie ufam takim urządzeniom.

@Eklerek, wymień ten zasilacz na chociażby Chieftec 400 W ale żeby to było coś markowego ;)

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za odzew, procesor miałem zamiar podkręcić ale bałem się na tym zasilaczu, no i płyta główna też nie jest dobra... Ale jak da się do 2,1 Ghz podkręcić to zrobię to bardzo chętnie, w końcu to zawsze coś... A kartę graficzną wybrałem taką, ponieważ ma bardzo niski pobór prądu i boje się że z inną zasilacz nie będzie dawał rady...

A nad ramem jeszcze pomyślę.

Link to post
Share on other sites

@Eklerek, miałem e6300 i płytę Asus P5VD2-MX (jeszcze ją mam) i powiem ci że tego proca podkręcałem na niej do 2.18GHz, dalej nie dało rady. Miałem na tym zestwie Radka 3850 + 2GB RAM 677MHz i cały zestaw dawał radę na zasiłcę dużo gorszej od twojej - Xilence 400XP ^^

Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj tych bzdur że to jakaś "bomba zegarowa" czy coś. To jest dobry i markowy zasilacz. Ja na tym zasliaczu mam E6300 2x1GB 667MHz Kingston Asus P5VD2-MX Western digital 320GB Radoen HD 4770 i podczas gier nie ma żadnego resetu. A co do podkręcania to na tej mobo nie da rady coś więcej podkręcić. Też próbowałem i jak przeszło ponad 2,0GHz to nie dało rady włączyć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...