Skocz do zawartości

Wymiana 3 części w Pc [Proszę o pomoc w dobraniu komponentów]


Recommended Posts

Siema. Chciałem się wami poradzić w dobraniu 3 komponentów w pc, takich jak Karta graficzna, ramy, jak i zasilacz.

Mój Pc to :

-Amd Athlon X3 450

-Radeon 4850

-2x2Gb ram Geil, podstawowe 1333mhz

-Zasilacz Logic 600w

-dysk 1Tb Wd Caviar Black

-Płyta Głowna M4A77TD PRO

 

Chciałem zmienić zasilacz na be quiet! 530W, Grafikę na radeona 7850/7870 2GB i ramy Geil bądż Kingston 1666mhz 8 bądź 16gb.

Link to post
Share on other sites

Myślałem tak by wyrobić się do 1.200zł. Jednak zależy co też zaproponujecie. Budżet mam elastyczny mogę dodać zawsze jakieś tam grosze. Patrzę też na procki jednak nie jestem pewiien czy w pełni AMD FX będą działały na mojej płycie głównej. Procek zawsze można też wymienić później.

 

Mógłby ktoś w końcu coś poradzić na to ?

Link to post
Share on other sites

Ja bym to widział w następujący sposób:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMlDSUTKxMDcEUgZQbGJsaYLENTUyNgWJmhmbI4mShmN1lDJz8ouTYTYiW4fONqTEluTUvESYJcZmyNKG5sg8cwMQaWRCnkVQy4pLc4GWKRmagI0uSixJ9M8uSi0GCRlBBXwzU4szU5Or8sAKjc31QBLl2TmJKeE5icV5lUBRA6VaAO9lUCs*

 

W takim wypadku procesor nie będzie ograniczał karty graficznej. Jeśli nie masz budżetu to wyjmij procesor z tego zestawienia.

Zasilacz BeQuiet w porządku, ale za drogi w stosunku do oferowanych możliwości.

Link to post
Share on other sites

temperatura wynosi ciągle 67stopni, jednak nic się nie dzieje, ciągle podczas testu jest ok. Bardziej to wina chłodzenia. Wymieni się boxa xD

 

Test OCCT wykazał że rdzeń jest sprawny w 100% po 10 godzinach testu, przy maksymalnym obciążeniu temperatura nie przekroczyła 70 stopni. Przy zwykłym użytkowaniu temperatura procka wynosi zazwyczaj 45-55 stopni. Więc jest ok. W instrukcji od procka mam napisane że uszkodzenie procesora może wystąpić dopiero gdy przekroczy 85 stopni. Więc wydaje mi się że jest świetnie. Wielkie dzięki jeszcze raz.

 

Teraz skoro odblokowałem procesor, gdybym wsadził Radka 7850 2gb było by ok ?, czy dalej by procesor mocno ograniczał grafikę ?.

Link to post
Share on other sites

Ja przy swoim phenomie II B50 po OC mam radka 7870 i nie narzekam. 7850 będzie dobrym wyborem. Co do ograniczania to tam gdzie procesor odgrywa wazna role z pewnoscia nie bedziesz miec tyle FPS, co na takim 2500k, natomiast w reszcie przypadków będzie ok. Wszystko zależy od gry. Możesz też przemyśleć kwestię GTX 660 jako czegoś pomiędzy 7850, a 7870.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...