Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, mam problem z opcją uśpij, którą kiedyś użwyałem bez problemu. Zakupiłem ostatnio dysk

seagate st1000dm003 reszta po staremu. Zainstalowałem ten sam system co wcześniej win7 x64 sterowniki do płyty te same, grafika zaktualizowana. I dziś chciałem użyć opcji uśpij, ale nie działa. Monitor sie wylącza na jakąś sekunde po czym podpala przy logowaniu użytkownika. Tak jakby uśpij wylogowywało. Nie wiem czy to w ogóle wina dysku.

Poszukałem gdzieś i znalazlem opcję:

 

powercfg – lastwake -> historia wzbudzeń

powercfg –devicequery wake_armed -> odpytuje jakie urządzenia wzbudzały

 

i wygląda to tak:

 

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

C:\Users\Hubert>powercfg -lastwake

Licznik historii wznowie - 0

 

C:\Users\Hubert>powercfg -devicequery wake_armed

PS/2 Keyboard

Logitech HID-compliant MX320 Laser Mouse (001)

 

C:\Users\Hubert>powercfg -devicequery wake_armed

 

C:\Users\Hubert>powercfg -lastwake

Licznik historii wznowie - 0

 

C:\Users\Hubert>

 

Na początku widać jakby klawiatura i myszka wybudzały, ale ich w ogole nie ruszam! Wyłączyłem opcję wybudzania za ich pomocą (w win i bios) i teraz nie ma nic, ale dalej komputer się nie usypia. W opcjach zasilania uślij jest włączone.

Czy ktoś może mi pomóc? Często używałem tej opcji a teraz nie mogę i nie bardzo mi sie widzi zostawianie włączonego kompa nawet na 30 min jeśli go nie używam.. szkoda prądu

Pomocy! dzięki!

 

EDIT:

format i nowy podział na partycje pomógł. Niestety nadal nie wiem co było wcześniej przyczyną.. Temat można zamknąć, chyba, że ktoś zna powód albo ma podobny problem. 5!

Edytowane przez huba87
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...