Skocz do zawartości

Opinie na temat gotowego zestawu LC/WC


Recommended Posts

Siemanko

 

Słabo się znam na chłodzeniu wodnym więc wybrałem gotowy zestaw do samodzielnego złożenia.

 

http://www.darmacz.p...&products_id=90

 

Czytałem trochę opinii na temat poszczególnych podzespołów zaproponowanych w tym zestawie i całkiem nieźle to wygląda.

Jestem ciekaw co o nim sądzicie i czy możecie zaproponować coś ciekawszego w cenie do 1000zł.

 

Specyfikacje mojego kompa znajdziecie tutaj: LINK

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Dawno, dawno, dawno, temu w dalekiej krainie.... hehe

Fajny ten zestaw ale ja szukam czegoś co pomieści moja obudowa, a ten reseratorek raczej się w niej nie zmieści.

 

Obudowa to ANTEC 1100, która będzie nieco zmodyfikowana , przeze mnie, Chłodnica będzie zamontowana na jej dachu :)

Link to post
Share on other sites

a ten reseratorek raczej się w niej nie zmieści.

ale on nie ma się mieścić :) tylko stanąć sobie pięknie na obudowie albo obok niej.

Musi stać niezależnie, ponieważ sama obudowa tego reseratora jest radiatorem i przy niewielkim obciążeniu ten zestaw może pracować pasywnie.

Tym samym przy przeglądaniu internetu nie musisz być zdany na na hałas z obudowy :)

 

Jeśli koniecznie coś do środka, to w tej cenie trudno zaproponować gotowy zestaw bo takich w ogóle jest niewiele.

 

Kiedyś zastanawiałem się też nad takim rozwiązaniem, ale to oczywiście wiąże się z wymiana obudowy

http://mcs.pc.pl/produkt1250.html

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Cleaner ma bardzo specyficzne podejście do kwestii chłodzenia komputera. Podłączył do swojego kompa kaloryfer i cieszy się bezgłośnym chłodzeniem. Tak też można. Jego projekt jest imponujący. Nie ma sensu się nad tym rozwodzić.

 

W temacie tego zestawu. Jest to bardzo dobry start. Jest to prawdziwe LC a nie jakieś gotowce typu H100 czy H80. Każdy z elementów można jednak zmienić jeśli pozwala na to budżet. Możesz sobie też potraktować ten zestaw jako listę zakupów. Szukaj testów i zobacz czy nie chciałbyś lepszego bloku, innej chłodnicy itp. Na pewno nadaje się to jednak na start przygody z chłodzeniem wodnym.

Link to post
Share on other sites

coś ciekawszego w cenie do 1000, proszę bardzo

Ciekawsze, ale napewno nie lepsze ;)

 

Czy mógł by się wypowiedzieć ktoś kto ma doświadczenie w temacie?

Zestawik EK jest niczego sobie, natomiast ja bym sie rozejrzal za wersja z lepszym blokiem. (Nie pamietam jej nazwy, ma inna koncowke, nie LTX a cos innego ;))

Mozna tez recznie dobrac fajne komponenty.

Link to post
Share on other sites

A spoglądał kolega na temat zanim się wypowiedział? Chodzi o zestaw od EK- zwyczajny pakiet wszystkiego co niezbędne do sensownego startu z LC. Zbiór ogólnie dostępnych części tej firmy sprzedawany w komplecie- nie trzeba się zastanawiać czy wszystko co potrzebne do zabawy w wodowanie już skompletowałeś.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

W przypadku zestawów od EK faktycznie nie trzeba się niczego obawiać i można je brać praktycznie w ciemno bo składają się one z bardzo dobrych komponentów, które można kupić oddzielnie :) Poza tym wiadomym jest, chyba że EK Water Blocks to porządna wyspecjalizowana firma, która sama projektuje i produkuje bloki a nie jedynie "wybiera z katalogu" Asetek lub CoolIt...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...