Skocz do zawartości

Komputer do 5000zł dla gracza/grafika


Recommended Posts

Małe ale :

Photoshop => ogromne zapotrzebowanie na ram (CS6 średnio na 20-24GB się rozkłada przy średniej wielkości projekcie), wielowątkowość mile widziana (od wersji CS4), GPU ze wsparciem dla OCL (CS6 - silnik mercury) i z 1GB vramu (szeroka szyna mile widziana, podobnie DDR5 i wysokie taktowanie)

Premiere => dużo większy nacisk na procek niż ma to miejsce w przypadku PSa - szczególnie ważny jest mocny rdzeń, później ich ilość. Generalnie 2600K zalecany (HT), lub coś na LGA2011 3820 / 3930

 

Polecam zakup 32GB ramu, procka i7, do tego względnie szybki magazyn danych i można pracować powiedzmy że komfortowo (większe projekty zajeżdżają sprzęcior).

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że lepiej byłoby wybrać pamięci LP ponieważ wtedy nie ograniczasz możliwości rozbudowy coolera.

Ale Ty chyba nie rozumiesz jednej rzeczy. Macho to cooler CPU asymetryczny i można go tak ustawić na platformie Intela, żeby nie kolidował z pamięciami ;)

 

http://www.bestpcinfo.pl/wordpress/wp-content/uploads/2012/03/Thermalright-HR-02-Macho-Monta%C5%BC.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale Ty chyba nie rozumiesz jednej rzeczy. Macho to cooler CPU asymetryczny i można go tak ustawić na platformie Intela, żeby nie kolidował z pamięciami ;)

 

http://www.bestpcinfo.pl/wordpress/wp-content/uploads/2012/03/Thermalright-HR-02-Macho-Monta%C5%BC.jpg

Jasne to rozumiem, ale w przyszłości gdy np. chciałby zamontować Silver Arrow nie będzie to możliwe.
Link to post
Share on other sites

Jeszcze na sam koniec. Windows 8 czy Windows 8 pro?

Zmieniłem 7 na 8 Pro i nie żałuje ani złotówki. Stabilność na poziomie sevena a jedyne co mi nie działa (z nieznanych mi przyczyn) to games for windows live i dark souls. Szybkość działania jak na poprzedniku a może i lepsza, nie widzę więc sensu kupowania Win 7 jeśli można mieć system bardziej przyszłościowy na którym będzie DX11.1 (z tego co wiem brak wsparcia dla sevena), który działa równie dobrze jak jego poprzednik. Nowe menu i brak paska start to dla mnie żaden argument, wystarczy wcisnąć "okienko" na klawie i pojawia się pulpit z którego można swobodnie pracować a boczne paski są dla mnie równie wygodne jak stare menu start. To nie jest wybór jak w 7 czy vista (czyli dobry vs tragiczny). Windows 8 to Seven na sterydach czy to się komuś podoba czy nie
Link to post
Share on other sites

Zmieniłem 7 na 8 Pro i nie żałuje ani złotówki. Stabilność na poziomie sevena a jedyne co mi nie działa (z nieznanych mi przyczyn) to games for windows live i dark souls. Szybkość działania jak na poprzedniku a może i lepsza, nie widzę więc sensu kupowania Win 7 jeśli można mieć system bardziej przyszłościowy na którym będzie DX11.1 (z tego co wiem brak wsparcia dla sevena), który działa równie dobrze jak jego poprzednik. Nowe menu i brak paska start to dla mnie żaden argument, wystarczy wcisnąć "okienko" na klawie i pojawia się pulpit z którego można swobodnie pracować a boczne paski są dla mnie równie wygodne jak stare menu start. To nie jest wybór jak w 7 czy vista (czyli dobry vs tragiczny). Windows 8 to Seven na sterydach czy to się komuś podoba czy nie

 

Na taka odpowiedź liczyłem. Powiedz mi jeszcze czy warto dopłacać do wersji Pro, czy lepiej zachować 200 zł?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...