Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, planuję niedługo wymienić platformę na nowszą i zastanawiam się nad wyborem producenta. Kusi mnie i5 intela ale cena jest ponad planowany budżet. Nowe wersje FX za to wydają się być już dość ciekawą propozycją. Mam do wydania około 1000 zł i chciałbym się poradzić czy FX 4300 lub 6300 będzie dobrą inwestycją? Komputera używam w większości do gier, głównie bf3, poza tym to tylko programowanie i programy CAD.

 

Planuję kupić:

FX 4300 / 6300 + jakieś lepsze chłodzenie jeśli fundusze pozwolą, może SPC Fortis

Asrock 970 Extreme3 / Asrock 970 PRO3

DDR3 GoodRam 1600 4 GB

 

Mam też plan długofalowy odnośnie wymiany proca w przyszłości :P Chciałbym go zmienić za jakiś rok lub dwa na nową wersję i tu pojawia się moje drugie pytanie. Czy podstawka AM3+ będzie umożliwiała obsługę wersji Stemroller i Excavator?

 

Obecny sprzęt:

CPU: Athlon X3 440 3 GHz

Mobo: Biostar GF8100 ME2+ TE

RAM: 4 GB 800 MHz Kingston

PSU: OCZ 600W

GPU: Asus Radeon 6870

Obudowa: SPC Brutus 410

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A nie wyjdzie ci podobnie cenowo i5 2300/2320/2400/3300 + najtańsze B75? Nie musisz kupować chłodzenia, bo boxowe nie jest takie głośne jak u AMD, pobiera mniej energii i ma wydajniejsze rdzenie. Do obecnych gier jak znalazł. Architektura FX'ów nawet poprawiona nie jest wykorzystywana przez dotychczasowe gry.

Link to post
Share on other sites

Asrock 970 Extreme3 / oc 4ghz fx8120 Asrock 970 PRO3 oc 4ghz fx8120 o ile dasz nawiew na sekcje zasilania

To nie są płyty do takich grzejników jak FX.

 

Architektura praktycznie nie jest poprawiona wyższe wyniki głównie dzięki wyższym zegarą

Poprawili co nieco, zegar w zegar Vishera jednak wypada lepiej.

 

970pro3 ma zabezpieczenie przed zbyt wysoką temp. sekcji zasilania ,wiec jeśli producent niczego nie schrzanił to nic nie powinno się stać

I będzie miał throttling, super :)

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Ok, zobaczymy jak będą się kształtować ceny Vishery w sklepach bo na razie to tylko komputronik chyba ma w ofercie i brak w magazynie. Jeśli będą chodziły drogo to może rzeczywiście wezmę tego phenoma. Myślałem też nad tymi tańszymi i5 ale nie podoba mi się brak możliwości oc, które pozwala jeszcze wycisnąć coś z proca gdy zaczyna mu brakować mocy a tak to jest się skazanym na stockowe taktowanie. Moim zdaniem jeśli brałbym i5 to k, ale to już wyższa cena.

 

Edit:

A jakieś płyty od asrocka są godne uwagi pod FXy?

Edytowane przez BlueSky
Link to post
Share on other sites

Ja też miałem podobny problem. Myślałem nad BE965 potem FX -> tylko jak porównałem podkręcone procki to stwierdziłem, że szkoda kasy na dopłacanie do płyty, chłodzenia i czego tam jeszcze żeby coś wykręcić i mieć przyrost kilku procent. Jak podsumowałem zakup porządnego chłodzenia + lepszej płyty to taniej było kupić I5+ tanią płytę - i jestem pewien, że mocy w grach to ci nie zabraknie.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

GA-970A-UD3 + FX-6300 powinno styknąć

Pokaż mi gdzie w PL dostępny jest ten FX-6300? Poza tym ma on wydajnośc podobną do podkręconego do @4.0Ghz Phenoma II x4 a kosztuje (patrząc na ceny w $$$) więcej - moim zdaniem nie warto dopłacać. Jeśli już to Gigabyte GA-990XA-UD3 + FX-8320 + Thermalright True 120 + F12 PWM. Dodam, że i kolejna genweracja procesorów AMD ma być pod wiecznie żywą podstawkę AM3+ zatem to nie martwa platforma jak chociażby już LGA1155 od Intela ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...