Skocz do zawartości

Celeron G550 - jaka karta?


Recommended Posts

Intel Celeron G550

4GB goodram

FORTRON 350W HLN

MSI H61M-P31

 

Najlepsza możliwa karta graficzna, która nie zostanie ograniczona to..?

Jeśli chodzi o to w czym ja się zorientowałem - chyba Radeon 7850. Nvidia odpada z racji wymagania 4 rdzeni w tych lepszych kartach.

 

PS. Szukałem tematu gdzie ludzie wymieniają swoje parametry i inni im polecają karty, ale nie mogłem znaleźć.

Edytowane przez Niezmordowany
Link to post
Share on other sites

Tak tylko jako całość sprzęt i tak nie będzie najwyższych lotów. Wiadomo że dzisiejsze standardy to przynajmniej 4 rdzenie i tak więc sama karta to nie wszystko.

Uważam że HD7850 to trochę przesadzony wybór. Zastanowić się nad 7750/7770.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

Na idenntycnym zasilaczu podkręcałem dośc mocno HD6770 (930 rdzeń oraz 1300 pamięci), procek i5 2400. Wszystko full stable, smarki, gry itd. Także ta zasiłka spokojnie ogarnie 7850 i jego OC bez zmiany napięcia.

Edytowane przez baker
Link to post
Share on other sites

Dzięki za informację. Jeszcze na wszelki w wolnej chwili sprawdzę w zasiłce ile Watów daje dla linii 5V i 12V.

Pozostaje kwestia procka. Jestem na tyle zorientowany by wiedzieć, że nawet te które mają ograniczać wówczas i tak wydajność takiego zestawu w grach skacze w górę przy lepszych kartach. Pytanie brzmi jak dużo mocy danej karty zostanie wykorzystanej, albo czy zaobserwowany skok jest taki sam jak na lepszych prockach.

 

Swoją drogą jeśli ma to znaczenie (pogubiłem się już z tym za co w tych czasach odpowiada karta, ramy w karcie, ram i procek) - gram w 1920x1080.

Edytowane przez Niezmordowany
Link to post
Share on other sites

HD7850 pobiera tyle energii co 6850 (około) a wydajność ma troszku większą od HD6950 / GTX 560 Ti (w wyższych rozdziałkach, a po wgraniu 12.11 to już w ogóle - przyrost szczególnie wyczuwalny w BF3)

 

Używka HD6850 to średni pomysł biorąc pod uwagę, że będzie kosztować ~ 400zł . Za 440 może już kupić praktycznie tak samo wydajnego HD7770 wersję z zegarem 1050 MHz lub nawet 1150 MHz wtedy powinna być już wszędzie bardziej wydajna od Bartsa a pobór na poziomie Junipera. No i tak to ma pewną gwarancję 2/3 lata, a nie wiadomo co poprzedni właściciel robił z kartą, czy kręcił, kombinował z chłodzeniem itp.

Edytowane przez HyperGB
Link to post
Share on other sites

Najważniejsze pytanie - jaki masz monitor, jaka rozdzielczość. Jak 1920x1080 to możesz brać HD7850, tylko pamiętaj, że w gry potrzebujące 4 rdzenie sobie nie pograsz płynnie i tak, mimo drogiej karty. Na pocieszenie dodam, że te gry można zliczyć na palcach dwóch rąk, wszystko inne pójdzie płynnie na tym procesorze. Jeżeli faktycznie będziesz się za pół roku przesiadał na i5 haswell to 7850 będzie optymalnym wyborem.

Link to post
Share on other sites

1920x1080

W rzeczy samej. Z tego co ja się zorientowałem, gry realnie wymagające 4 rdzeni:

-Shogun 2, Dirt Showdown, Metro 2033, Wiedźmin 2, ARMA 2, Crysis 2 (epidemia dwójek :D), BF3.

 

Gdy Haswell się rozgości, będzie już nowa fala kart na rynku oraz dowiemy się (RACZEJ) o specyfikacji konsol. Wtedy będziemy się zastanawiać w co warto zainwestować. Może być tak, że w obu nowych konsolach będzie APU AMD - wtedy wybór nie będzie taki oczywisty.

Link to post
Share on other sites

Metro nie wymaga 4? To powiedzmy najmocniejsza Ivy Bridge i3 + 7870 wystarczą by hulał full hd & max details?

 

Wręcz przeciwnie wtedy bedzie oczywisty

Inwestycja w APU?

 

raczej nie ma co liczyć, że przyszłe nowości

Do przyszłych nowości kupa czasu, a zostało mnóstwo tych z lat 2006-2012 do ogrania :)

 

Czyli G550 + 7850 da płynność na wymaksowanych ustawieniach i FULL HD wszędzie tam gdzie dwa rdzenie starczą? Żeby nie było, że jestem jakiś wiecznie pytający żółtodziub - lukałem mnóstwo testów i z przeprowadzonej przeze mnie "sekcji zwłok" to właśnie wynika :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...